Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: kontejner na bioodpad (ING. Michaela Koplová 16.09.2020 19:31) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prý na jaře a na podzim bývá přistaven kontejner na prořezané větve stromů a zahradní odpad. Prosím o seznam termínů pro stanoviště v ulici Vnitřní
  Děkuji. M. Koplová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.09.2020 0:49)
   Vážená paní Koplová,
   nejbližší kontejner na bioodpad ve Vámi uvedené lokalitě bude přistaven v ulici Pekárenská x Prostřední v sobotu 10. 10. 2020 od 9 do 12 hod.. Kompletní harmonogramy přistavování kontejnerů na bioodpad jsou zveřejňovány pravidelně na webových stránkách MČ Praha 4:
   https://www.praha4.cz/file/rFl41/Harmonogram-pristavovani-kontejneru-na-bioodpad-podzim-2020.pdf .
   S pozdravem
   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
   Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Křivě rostoucí strom (Hedvika Blažková 16.07.2020 14:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  na naší zahradě u bytového domu máme krásnou vzrostlou katalpu, ale bohužel již delší čas roste nakřivo.
  Bylo by možné udělat nějaká opatření na její stabilizaci? Strom roste přímo u plotu, který byl kvůli tomu opravován a posunut kousek dále, protože křivě rostoucí kmen již poškodil zídku, která je opět prasklá. Rádi bychom předešli případnému skácení, ale strom se naklání nad chodník pro pěší a komunikaci.
  Neradi bychom, aby se při horším počasí něco stalo. Zahrada se nachází nedaleko parku Jezerka na Praze 4. Proasím o radu, jaká opatření provést, popřípadě na koho se s tímto problémem obrátit..

  Předem Vám děkuji za Vaši odpověď.
  V příloze foto.

  S pozdravem a přáním krásného dne,
  Hedvika Blažková.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 24.07.2020 16:37)
   Vážená paní Blažková,

   v daném případě doporučujeme, aby se vlastník pozemku obrátil s žádostí o posouzení stavu stromu na odborníka v oblasti ochrany dřevin (arborista, dendrolog, soudní znalec v oboru), který zároveň bude na základě svých zjištění schopen určit perspektivu katalpy na stanovišti, popř. navrhnout způsoby jejího ošetření k zajištění dostatečné stability.

   Přeji hezký den

   Ing. Lenka Hánlová

   Vedoucí  odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
   Odbor životního prostředí a dopravy
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Hlučné sekání trávy pozdě večer a brzy ráno (Ondřej Liška 13.06.2020 7:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  v prostoru mezi ulicemi Kongresová a Lounských (parčík u policejního ředitelství) někdo právě teď seká trávu hlučným křovinořezem nebo motorovou kosou, zvuk se mezi domy hlasitě odráží; dnes (v sobotu) začal kolem sedmé ráno, včera sekal asi do 21:40. Pokud tuto službu objednala Praha 4, pak bych chtěl pro příště požádat, aby součástí smlouvy s firmou, která sekání zajišťuje, bylo vymezení nějakých přiměřené denní doby, v níž se práce bude provádět. Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.06.2020 10:43)
   Dobrý den, údržbu těchto pozemků nezajišťuje MČ Praha 4. Není nám ani známo kdo údržbu prováděl. Velká část pozemků je zde ve vlastnictví Krajského ředitelství Policie ČR. Předpokládáme, že se jednalo o firmu najatou výše uvedeným subjektem.
 • Otázka: Bio odpad-hnědá popelnice (Lorencová Eva JUDr. 15.06.2020 8:26) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  Prosím,jak je možno zajistit k nemovitosti-Praha,Krč,Lukešova,hnědou popelnici na bio odpad.Je zpoplatněna?Dekuji za odpověď Judr.E.Lorencová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 15.06.2020 10:40)

   Dobrý den, od 1.1.2020 hlavní město Praha zařadilo službu svozu rostlinného bioodpadu od fyzických osob do komplexního městského systému nakládání s komunálním odpadem. O hnědou nádobu je možné požádat pouze prostřednictvím změny předvyplněného objednávkového formuláře na webových stránkách svozové společnosti Pražské služby, a.s. - https://www.psas.cz/svoz-bioodpadu, který je možno elektronicky odeslat ke zpracování. Nebo ho zaslat poštou, případně navštívit zákaznické centrum Pražských služeb, a.s. Nádobu na bioodpady bude možno objednat v celoročním nebo sezónním režimu svozu.

   Cena nádob na bioodpad  je uvedena v následující tabulce:

   Poplatek za svoz bioodpadu za měsíc v Kč:

   četnost/týden    1x za 2 týdny      1x týdně              2x týdně

   120 litrů               56                         112                       224

   240 litrů               90                         179                       359

 • Otázka: Posekání trávy (Ilona Fousková 08.06.2020 11:13) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala na posekání trávy v Parku Jezerka. Kdy plánujete posekat trávu? Bude posekaný celý park nebo opět jen malý kousek na okraji? Tráva je zde dost vysoká a vypadá to hrozně. Nejedná se pouze o vzhled, ale také o venčení psů. V takové trávě se drží hodně klíšťat a nedá se zde ani pořádně uklidit psí exkrement. Paradoxem je, že se vyměnily igelitové pytlíky za papírové pytlíky. Souhlasím s ekologičtějším řešením, ale v této trávě se opravdu nedá uklízet po psovi papírovými pytlíky. Spousta lidí nic neuklízí a pak aby se člověk bál někam šlápnout.

  Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.06.2020 13:46)
   Dobrý den, park Jezerka bude posekán tento týden. Stejně jako při první seči zde budeme na vybraných místech ponechávat trávu vyšší. Ovšem mimo volnočasové zóny travnatých ploch a jen při krajích parku. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Posekání trávy v křižovatce (Zuzana Wangle 04.06.2020 8:23) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych podala podnět, na radu PSAS se obracím na městskou část. Na křižovatce, kde se ulice Pod Višňovkou mění v ulici Matek a hlavní silnice na tomto místě uhýbá doprava, je okolí zarostlé vysokou trávou. Vzhledem k tomu, že auta velmi často chtějí jet rovně do ulice Sulická, ale přes trávu nemají šanci vidět, zda se z hlavní ulice (Matek) blíží vozidlo, se jedná o poměrně nebezpečnou dopravní situaci. Žádám vás tedy o posekání této trávy.
  Předem vám děkuji za reakci na můj podnět. Zuzana Wangle
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 04.06.2020 9:24)
   Dobrý den, předmětný pozemek není ve správě MČ Praha 4, ale Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Váš podnět jim obratem postupujeme k přímému vyřízení. Děkujeme Vám.
 • Otázka: Navýšení osazení odpadkových košů (Jana Müllerová 01.06.2020 21:43) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v rámci čistoty MČ Praha 4 - sídliště Krč,bylo by dobré osadit nejméně 3 odpadkové koše na "pěší zóně" od Modrého pavilonu až po prodejnu Albert. Stávající odpadkové koše jsou zaplněny ostatním odpadem/obaly,plechovky,plastové lahve a.j./ Není místo pro exkrementy. Případně odhazují obaly jen tak do trávy. Děkuji, Müllerová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.06.2020 14:09)
   Dobrý den, děkujeme za podnět. Na pěší zónu instalujeme další tři odpadkové koše.
 • Otázka: zemní práce v ulici Antala Staška (PhDr. Iva Klůsová 02.06.2020 12:00) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Od 1.6. do 30.9. jsou podle vývěsky na vstupních dveřích našeho domu plánovány zemní práce v ulici Antala Staška.Zajímalo by mě, jestli Úřad, resp. odbor životního prostředí, bude kontrolovat zacházení se zelení, která
  se rapidně při podobných a častých pracích ztrácí a není nahrazována.Už včera byly stromy při východu z metra zřejmě "přizpůsobovány"stavbě, dnes to pokračovalo.
  I.Klůsová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.06.2020 14:05)
   Dobrý den, odbor životního prostředí a dopravy samozřejmě situaci monitoruje. Dnes ráno například proběhla další kontrola staveniště, včetně pořízení fotodokumentace. V současné chvíli jsou stromy, záměrně, mimo stavbu, za oplocením a žádné práce nejsou prováděny v kořenovém systému dřevin. S investorem opravy teplovodu jsme v kontaktu.
 • Otázka: mozaikova seč (Petra V 30.05.2020 22:04) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, uvažovali jste někdy o mozaikové seči travních ploch na území Prahy 4? Případně podporu lučních společenstev na nevyužívaných travních plochách? Dnes opět celoplošná seč parku Zdenky Landové. Přicházíme tím o druhovou bohatost, společenstva hmyzu, popíráme zadržování vody v krajině. Zavedením mozaikové seče - ponecháním ostrůvků bylinného patra zeleně v linii parků - umožníme hmyzu i bylinám 'přežít', a přitom tím nebudou omezování lidé. Prosím o seriózní zvážení před další celoplošnou sečí. Děkuji!
 • Otázka: Úklid chodníků (Zuzana Mathé 27.05.2020 14:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, zajímalo by mě, kdo má na starosti úklid chodníků před domy. Bydlím v ulici Brabcova a myslím, že naposledy byl chodník uklizen tak před 5 lety.. Chodník na hlavní ulici Na Dolinách se čistí několikrát ročně, ale malé vedlejší ulice jsou v tomto směru trochu zanedbávané. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den!
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.05.2020 14:57)
   Dobrý den, za úklid pěší i silniční komunikace je vždy odpovědný její vlastník. Tím je v tomto případě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a hlavní město Praha. Váš podnět postoupíme výše uvedeným subjektům k zajištění pravidelného úklidu. Vzhledem k tomu, že případné přijetí opatření ze strany vlastníka může být časově náročnější, zajistíme operativní úklid této ulice mobilní úklidovou jednotou na náklady městské části Praha 4. Děkujeme Vám za podnět.


Vytisknout