Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: úklid a oprava schodů (Milda 10.02.2020 13:24) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  můj dotaz se týká chodníku, schodiště a lesnatého prostoru mezi ulicemi Ohradní a Michelská. Konkrétně se jedná o pracely 700/117, 700/173, 785/1, 700/99. Chodník nad svahem se propadá, je popraskaný, jeho stav se zhoršuje. Schodiště ze svahu na zastávku MHD je v havarijním stavu, je otázka času, kdy to s někým spadne. Celý svah a zeleň jsou zanedbané, neskutečný bordel a odpadky (bohužel už dlouhodobý a neměnný stav). Kontroluje někdo stav stromů ve svahu, kterým se prochází (dvě schodiště) a zároveň je pod ním nejen parkoviště, ale také zastávka MHD.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.02.2020 12:06)
   Vážená paní Novotná,
   děkujeme za Váš dotaz!

   Lokalitu, kterou popisujete vlastní Ministerstvo obrany ČR se kterým neustále řešíme tento neutěšený stav. Již několikrát na náklady MČ P4 proběhl úklid naší mobilní úklidovou jednotkou, stejně tak proběhl před měsícem úklid okolo a na schodech. Nyní nám byly zaslány informace od Ministerstva obrany k údržbě zelených ploch a dřevin po pozemcích MO v k.ú. Michle.
   V současné době prý u nich probíhá výběrové řízení na zhotovitele prací, které zahrnují údržbu zelených ploch a kácení určených dřevin na pozemcích p. č. 785/1, 700/98, 700/99, 700/243, 700/21, 694/1 a 694/2, k. ú. Michle. Na místě bude současně proveden úklid pozemků od směsných komunálních odpadů, který je častým předmětem stížností místních obyvatel.
   Předpokládaný termín realizace prací od 1. 2. 2020 do 30. 4. 2020.
   Další pozemky - horní chodník a schody par.č. 700/117, k.ú. Michle - má v majetku Magistrát hl. m. Prahy, kterému Váš dotaz předám s žádostí o nápravu.
   Ještě jednou Vám děkujeme za zaslání podnětu, který dokazuje, že Vám stav životního prostředí na území městské části Praha 4 není lhostejný.
   S pozdravem
   Gabriela Zumrová
   správce oblasti Nusle, Michle
 • Otázka: sobotní ranní úklid (Jáchym Bašek 01.02.2020 7:46) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, mohu se zeptat kdo vymyslel úklid schodů mezi ulicemi Pod Vilami a Nad Nuslemi v sobotu v 7:30? Je chváli hodné, že tyto problematické schody uklízíte, ale kombinace motorového fukaru a brzké hodiny je nevhodná. Mám okna z ložnice přímo na tyto schody, takže nás to vzbudilo.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 01.02.2020 8:33)

   Dobrý den, velice se Vám omlouváme. Úklid prováděla úklidová jednotka MČ Praha 4. Její pracovníci však opomněli nad prací přemýšlet a začali již takto brzy. Celou věc jsme s nimi ihned velice důrazně projednali tak, aby k podobným pochybením v budoucnu již nedocházelo. Ještě jednou se Vám omlouváme.

 • Otázka: Popelnice na kov (Kateřina Peřinová 29.01.2020 17:52) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda by bylo možné (a proč se tak dosud nestalo) umístit popelnici na tříděný odpad-kov do ulice Nuselská vedle Cafe South bar. Tyto popelnice jsem viděla v okolí, ale my je tady nemáme.
  Předem děkuji za Vaši odpověď.
  S přáním pěkného dne
  Kateřina Peřinová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 31.01.2020 13:52)

   Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu č. 2 Nuselská 45 v Praze 4 je v současné chvíli velmi exponované stanoviště. Rozšiřování stanoviště o další potřebné kontejnery na tříděný odpad (další kontejner na papír a kontejner na kov) budeme řešit s Magistrátem hlavního města Prahy, Dopravní policií ČR a Silničním správním úřadem. Nejbližší stanoviště tříděného odpadu osazené sběrnou nádobou na kovové obaly jsou stanoviště č. 184 Bartoškova 22 a č. 110 Nad Nuslemi 16 v Praze 4.

 • Otázka: Úklid vánočních stromků (Radek G. 27.01.2020 10:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý dne,
  prosím o informaci, kam se obrátit, aby byly uklizeny vánoční stromky z ulice V Křovinách. Je konec ledna a u kontejnerů na tříděný odpad stále leží a nevypadá to, že se někdo má k odvozu.

  Mockrát děkuji za informaci a čas.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 28.01.2020 10:51)

   Dobrý den, svoz vánočních stromků intenzivně probíhá na celém území městské části Praha 4. V tomto období, kdy se občané zbavují stromků, vyjíždějí denně tři velká svozová auta společnosti Pražské služby, a.s. a snaží se uklízet stromky co nejrychleji. Požadavek na přednostní zajištění odvozu jsme postoupili svozové společnosti. Věříme, že k úklidu dojde co nejdříve a průběžně budou sváženy i další odložené stromky.

 • Otázka: černá skládka (Dagmar Bálková 26.01.2020 17:09) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Dovoluji si upozornit na tvořící se černou skládku před domem Zelený pruh 105/1686 v místě mezi parkovištěm u tohoto domu a volnou plochou patřící soukromé osobě. Skládka se tvoří v křoví vlevo, stojíte li zády ke vchodu domu. Děkuji za pomoc při odstranění. Bálková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.01.2020 10:24)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: dotaz (Ivana Vítková 21.01.2020 19:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, pracuji na Praze 13, kde mají skvělou aplikaci:
  https://www.praha13.cz/Praha-13-v-mobilu - máme něco takového též na Praze 4??? Přivítala bych kromě placených zón také nějaké rozšíření služeb pro občany např. formou této aplikace. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 23.01.2020 11:40)
   Vážená paní Vítková,
   Praha 4 provozuje pro mobilní zařízení naprosto identickou aplikaci „Praha 4 v mobilu“, kterou si můžete stáhnout v Googleplay nebo Appstoru. Naše městská část nemá na rozdíl od Prahy 13 vybudovánu provazbu z této aplikace na webové stránky, proto ji není možné nalézt v internetových vyhledávačích.
   V letošním roce naše městská část připravuje modernizaci svých elektronických komunikačních kanálů. První na řadě bude nový web, který musí být tzv. responsivní pro smart zařízení a propojen s informační aplikací, která by v sobě ideálně integrovala i školská zařízení městské části a byla otevřená pro zájmová sdružení , spolky a kluby, aby bylo možné užitečné informace pro občany Prahy 4 soustředit na jednom místě.
   Věřím, že se nám modernizace povede a budete spokojeni.
   S pozdravem
   Ing. Jaroslav Míth
   radní pro informatiku, bezpečnost a sport
 • Otázka: Kontejnery na BRKO (Josefína Šumová 07.01.2020 12:51) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je někde v okolí Spořilova možné třídit bioodpad z domácnosti? Veřejně přístupný kompost.. Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 08.01.2020 13:03)

   Dobrý den, na území městské části Praha 4 se nenachází žádný veřejný kompost. Od 1.1.2020 zavedlo Hlavní město Praha službu svozu rostlinného bioodpadu od fyzických osob. Vlastník nemovitosti si může objednat sběrnou nádobu o objemu 120 l nebo 240 l s četností odvozu 1x týdně, 2x týdně nebo 1x za 14 dní. Bližší informace lze nalézt na webových stránkách svozové společnosti Pražské služby, a.s.  - https://www.psas.cz/faq-novy-system-svozu-bioodpadu-v-praze

 • Otázka: dlouhodobě přeplněný kontejner na kovy (Hroníková 12.12.2019 9:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, na rohu ulic Střimelická/Na Chodovci je již čtyři týdny přeplněn kontejner na kov -nevyvezen. Přeplněný býval často i předtím, ale vyvážel se. Můžete, prosím, zjistit, kde je problém a urgovat? Vzhledem k stálé vytíženosti tohoto kontejneru bych také navrhovala o umístění dalšího kontejneru na kov k dalším nádobám na tříděný odpad v ulici Na Chodovci. Děkuji za reakci, Hroníková
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 06.01.2020 14:33)

   Dobrý den, odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 stanoviště tříděného odpadu č. 264 Na Chodovci 28 v Praze 4 pravidelně monitoruje včetně pořizování fotodokumentace. Průkaznou fotodokumentaci za dobu nejméně 14 dní nebo dvou po sobě následujících svozech je nutné přiložit k žádosti o navýšení frekvence odvozu odpadu na Magistrát hlavního města Prahy. Dále zvážíme přidání kontejnerů na kovové obaly v této ulici.

 • Otázka: likvidace psích exkrementů (Kristýna Vaňková 18.11.2019 10:03) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak městská část Praha 4 řeší likvidaci psích exkrementů, které končí v odpadkových koších na ně určené, a jestli se do budoucna plánuje jejich možné třídění nebo využití - přeci jen se jedná o bioodpad. Také by mě zajímalo, zda přemýšlíte o změně igelitových sáčků na psí exkrementy, které jsou na Praze 4 volně k odběru u odpadkových košů na sáčky biologicky odbouratelné a v přírodě rozložitelné - například papírové sáčky, jako v jiných částech Prahy nebo sáčky z bioplastu.
  Předem Děkuji za odpověď.
  S pozdravem, Vaňková.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.12.2019 9:53)
   Dobrý den, psí exkrementy (dále jen PEX) obecně, nejen na MČ Praha 4, jsou zařazeny do skupiny odpadů jako uliční smetky a je s nimi nakládáno jako s běžným odpadem. Nejsou nikterak třízeny a dále zpracovávány. Ve věci sáčků na PEX  uvádím, že dříve MČ Praha 4 dodávala do zásobníků na PEX papírové sáčky. Ovšem na základě četných podnětů a následné rozsáhlé ankety mezi "pejskaři" jsme přešli na sáčky igelitové. Papírové sáčky, jako alternativu, nabízíme pro pejskaře zdarma na všech informačních centrech MČ Praha 4. O změně tohoto fungujícího systému v současné době neuvažujeme.
 • Otázka: Oprava chodníku (Kepková 25.11.2019 19:40) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych požádala o opravu zámkové dlažby před vjezdem u bytového domu Svatoslavova 227/27, viz přiložené foto, nebo alespoň odstranění té volně ležící. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 09.12.2019 9:39)
   Dobrý den, Váš podnět jsme postoupili k přímému vyřízení správci této pěší komunikace - Technické správě komunikací hl.m.Prahy.


Vytisknout