Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Úklid ulic v Podolí (Jana Macháčková 17.02.2021 22:17) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy bude proveden úklid chodníků v okolí Dvorců (Jeremenkova, Podolská...). Roztál sníh a s nimi nálož psích výkalů. Chůze po chodníku je jako chůze v minovém poli. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 18.02.2021 11:18)
   Dobrý den, úklidy psích exkrementů po oblevě již provádíme. Vámi popsaná lokalita bude uklizena nejpozději v tento pátek. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: rozježděné trávníky (Dagmar Borovičková 18.02.2021 10:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bydlím na sídlišti Spořilov. Pracovníci Pražských služeb pro vyvážení odpadkových košů používají dodávkové auto, které je příliš široké a tak jsou opakovaně při okrajích cest a zejména v zatáčkách vyjety v trávníku hluboké koleje plné vody a bahna. Kdy už konečně někdo dostane rozum a k této činnosti začne požívat multikáru, která má užší rozchod kol, nebo se budeme do nekonečna brodit bahnem? Děkuji za odpověď a zdravím.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 18.02.2021 11:17)
   Dobrý den, o tomto problému víme a s dodavatelem jej intenzivně řešíme. V nejbližší možné době budou na tuto trasu nasazena menší vozidla. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Úklid chodníků (Petr Humhal 10.02.2021 13:47) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dnes jsem šel z ulice Na Klaudiánce na Pankrác žádný chodník není ani posypaný ani prohrnutý. Kde jsou Vámi najaté firmy na údržbu placené z našich daní?To čekáte na oblevu aby se Váš problém vyřešil? Kde je kontrola jejich práce? S pozdravem Humhal
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 10.02.2021 17:38)
   Dobrý den, předmětné pěší komunikace nejsou v gesci MČ Praha 4. Za zajištění schůdnosti chodníků v zimním období odpovídá jejich vlastník, kterým je hlavní město Praha, resp. technická správa komunikací. Na webu tohoto subjektu je interaktivní mapa s vyznačením ulic, které tato organizace udržuje a v jaké prioritě: Zimní údržba vozovek a chodníku (cdsw.cz)
   Váš podnět neprodleně postupujeme technické správě komunikací k zajištění nápravy. Děkujeme Vám za podnět a upozornění. 
 • Otázka: info (Chadraba 09.02.2021 17:03) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, prosím o kontakt na firmu která zajiětuje úklid chodníků od sněhu oblast Praha 4 krč.děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 10.02.2021 8:13)
   Dobrý den, vzhledem ke skutečnosti, že za zajištění schůdnosti a sjízdnosti pěších a silničních komunikací odpovídá vlastník, je nutné specifikovat konkrétní místo a ulici. Vlastníkem pěších a silničních komunikací je z drtivé většiny hlavní město Praha. Nikoliv MČ Praha 4. Pro účelné zodpovězení Vašeho dotazu se prosím obraťte přímo na správce oblasti odboru životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 4 paní Ing. Zuzanu Horáčkovou, tel: 261192421, zuzana.horackova@praha4.cz. Správce oblasti Vám poskytne veškeré informace o tom, kdo má ten který úsek ve své gesci.
 • Otázka: Velká pochvala firmě-uklízení sněhu sídliště Krč (Jana Müllerová 09.02.2021 13:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych poděkovat firmě, která uklízí
  sníh na sídlišti Praha 4 - Krč. Pracovníci včas a perfektně uklízí i solí všechny chodníky a přilehlou pěší zónu. Patří jim velké díky. JM
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 09.02.2021 15:18)
   Dobrý den a děkujeme Vám za pozitivní ohlas.
 • Otázka: kácení stromů, likvidace zeleně (Jiří Velich 08.02.2021 15:48) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý. Již několik let pozoruji zvyšující se aktivitu v oblasti kácení stromů a likvidace keřů. Naposledy jsem si všiml pařezů na Náměstí Hrdinů. Podle pařezů se jednalo o naprosto zdravé vzrostlé stromy. Občas se místo pokácených stromů objeví nově vysazené mladé stromky, které zřídka kdy přežijí cca 5 let. Nedalo by se řádění dřevorubecko-zahradnické lobby přibrzdit? Pak se v létě divíme, že se ve městě nedá žít. Argument o nebezpečí, které vzrostlé stromy přinášejí, je zcestný. Když je něco zelené, je třeba to pokácet, případně vybetonovat?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 09.02.2021 0:00)
   Vážený pane Velichu,
   děkuji za Váš podnět, chápu Vaši zlost, když něco takového vidíte a nemáte k tomu další informace, proč bylo takto rozhodnuto. Já bych to neznalý věci hodnotil stejně. Věřte, že jsem vždycky připraven argumentovat, zda ten či onen vzrostlý strom musel něčemu ustoupit (co se keřů týká, to je něco jiného). Ale pokud jsou argumenty silné (bezpečnostní riziko, pro rozvoj území významné dopravní či stavební změny), je racionální jim naslouchat.
   Například teď „musel dolů“ velký pajasan v Braníku s průměrem kmene cca 50 cm. Hned jsem zjišťoval proč, neboť nemohu předem vědět o všem. Kořeny a kmen byly obrostlé houbou, což se mohlo projevit v jeho nestabilitě (na skácení takového stromu musí být posudek a povolení), a to nad frekventovanou silnicí a přístupem ke mateřské škole, navíc s prosychajícími větvemi. Strom v uvedeném taxonu se zkrátka blížil konci své vitality, navíc šlo o invazívní druh. Nyní je zde holý pařez, který lidi dráždí, ale ten bude odstraněn a na jeho místo přijde česká dřevina, třeba lípa, která se bude mít k světu (s péčí o nový strom se počítá, zaschnout může, ale to zasychají i velké stromy).
   Podobně na náměstí Hrdinů musely i za mě hezké a zde i jinak perspektivní stromy ustoupit připravovaným rozsáhlým dopravním změnám, které mimo zjednoduší přestup z metra na tramvaj, stávající řešení opravdu není šťastné. Samo sebou byla nařízena náhradní výsadba, u níž jsem vždy pro to, aby nešlo o pouhý kus za kus, ale o více stromů, byť chvíli bude trvat, než rozsahem zastoupí stromy původní. Ale jde vždy o vyrovnání a vážení rozličných zájmů, nikdy o bohapusté kácení.
   Pokud byste byl svědkem nějakého pro Vás nesmyslného zásahu, určitě se na mě obraťte, důvod určitě zjistím, určitě ale nebude malicherný.
   Hezký zbytek dne!
   RNDr. Tomáš Hrdinka, Ph.D.
   radní pro životní prostředí a místní Agendu 21
 • Otázka: Psí výkaly (Stanislav Zedník 04.02.2021 13:36) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den. Měl bych prosím Vás prosbu jestli by nešlo na chodník před barák v ulici na Líše 27 Michle nasprejovat znak pro nepořádné majitele psů, viděl jsem to ve Vršovicích. Je tam obrázek psa jak vykonává potřebu a pod nim napsáno,,uklid si po mě". Děkuji za info.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 05.02.2021 12:21)
   Obdobu této kampaně proti neukázněným majitelům psů máme naplánovánu na tento rok. Děkujeme Vám za podnět. 
 • Otázka: Skládka odpadu (Jana Koldová 03.02.2021 17:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, v ulici Zálesí u přechodu křižovatky nad Thomayerovou nemocnicí někdo každou noc vysypává odpad z velkokapacitního kávovaru. Trvá to již několik měsíců. Má to vypadat jako hlína, ale zapáchá to a ničí trávník. Mohli byste prosím pomoci? Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 05.02.2021 12:19)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Podnět prověříme a budeme jej následně řešit. 
 • Otázka: Svobodová (Kateřina 26.01.2021 10:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, chtěla bych poprosit o zajištění pořádku v lesíku mezi ulicemi Dolnokrčská a Na strži. Stahují se tam problémoví občané a dělají nepořádek. Dekuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 26.01.2021 10:39)
   Dobrý den, situaci na místě monitorujme a ve spolupráci s městskou policií připravujeme vyklizení nepořádku, který tam tyto osoby kumulují. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: zastřešení Spořilovské (Kryštof Nový 18.01.2021 22:35) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, studoval jsem poměrně rozsáhlé návrhy ke zastřešení Spořilovské, na které Spořilováci marně čekají dlouhá léta, prodloužení tramvajové tratě a realizaci přilehlých dalších vylepšení. Nedokázal jsem ale najít aktuální stav. Bude se to realizovat? Kdy? Je-li potřeba "jen" součinnost/finance magistrátu, co s tím letos plánuje MČ P4 dělat? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.01.2021 21:10)
   Vážený pane Nový,
   záměr „Spořilovská spojka – zakrytí“ je investicí hl. m. Prahy, nikoli městské části Praha 4. Záměr byl v minulém volebním období projednán s veřejností, odsouhlasen městskou částí Praha 4, získal kladné posouzení vlivu na životní prostředí a v rozpočtu hl. m. Prahy byly na jeho realizaci vyčleněny finanční prostředky. Následně byla zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí.
   Současné vedení hl. m. Prahy, resp. gesční radní Adam Scheinherr však rozhodl, že zakrytí Spořilovské nebude realizováno dříve, než bude realizován chybějící úsek Silničního okruhu kolem Prahy, stavba 511 Běchovice – dálnice D1. Z tohoto důvodu není v rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2021 na tuto stavbu pamatováno, a to ani přes opakované žádosti MČ Praha 4.
   Stavba 511 sice v červenci loňského roku získala územní rozhodnutí, proti tomuto rozhodnutí však bylo podáno téměř 50 odvolání. V souvislosti s prodlužujícím se procesem územního řízení a nejistotami souvisejícími s výkupy pozemků pro tuto stavbu však nelze termín zahájení stavby předvídat. Stejně tak zahájení stavby „Spořilovská spojka – zakrytí“.
   Hl. m. Praha v současné době prověřuje, zda by bylo možné, alespoň nějakou etapu zakrytí Spořilovské realizovat před stavbou 511.
   S pozdravem a díky za Vás zájem
   Patrik Opa MBA
   radní pro územní rozvoj a výstavbu


Vytisknout