Volba prezidenta ČR - výsledky


Inaugurace prezidenta republikyZvolený prezident republiky Petr Pavel složí ve čtvrtek dne 9. března 2023 ve 14.00 hodin na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ve Vladislavském sále Pražského hradu slib prezidenta republiky.Z provozních a státně-reprezentačních důvodů nastanou v období 6. - 10. 3. 2023 různá omezení v turistickém provozu na Pražském hradě. Více na odkazu ZDE .

Informace o samotné inauguraci a doporučení pro návštěvníky najdete na serveru ČTK - České noviny - na odkazu ZDE .

Nebo lépe na osobní stránce zvoleného prezidenta na odkazu ZDE (aktualizované časy, schémata, mapky).
V souladu s příslušnými ustanoveními zákona o volbě prezidenta republiky Státní volební komise vyhlásí výsledek volby prezidenta za druhé kolo volby prezidenta uveřejněním zápisu Státní volební komise o výsledku volby prezidenta na internetových stránkách Ministerstva vnitra určených pro volby. Poté následuje sedmidenní lhůta pro podání případných návrhů na neplatnost volby u Nejvyššího správního soudu.

Celkový výsledek volby prezidenta republiky konané ve dnech 13. a 14. ledna 2023 (I. kolo) a ve dnech 27. a 28. ledna 2023 (II. kolo) je vyhlášen a uveřejněn sdělením ve Sbírce zákonů pod č. 27/2023 Sb. (pdf, 90 kB), s datem rozeslání dne 31. ledna 2023.

Ode dne následujícího po dni rozeslání Sbírky zákonů se počítají lhůty např. pro soudní přezkum či ukončení činnosti okrskových volebních komisí.

Celý přehled lhůt k volbě prezidenta najde na odkazu ZDE.

Předběžné výsledky voleb najdete na stránkách Českého statistického úřadu na odkazu ZDE .

(Na serveru lze například v oblasti "Výsledky hlasování za územní celky" najít až konkrítní volební okrsek po celé ČR.)

Jak volili lidé v Praze 4 se můžete podívat na odkazu ZDE nebo po kliknutí na obrázek výsledků níže.

P4 - výsledky voleb P 2023 - 2K modra


Aktualizováno: 07.03.2023 – Vít Drbal
Vytisknout