Školství a vzdělávání

 • Laťka Jitřní zná nejlepší skokany


  Ve čtvrtek 19. května 2022 se za hojné účasti na školním hřišti uskutečnil tradiční závod ve skoku vysokém - Laťka Jitřní. Ten pravidelně spolu se ZŠ s RVTV Jitřní spolupořádá Spolek rodičů a přátel školy Jitřní. Závod je určen všem základním školám v Praze 4.
 • Už jste letos viděli Uličník? Klub v autobusu opět pomáhá teenagerům


  Na jaře opět vyjel do ulic městské části Praha 4 autobus Uličník. V něm najdete nízkoprahový klub pro děti a dospívající. Autobus se vrátil do osvědčených lokalit před základní školy Ohradní, Jílovská a Poláčkova.
 • Poslední květnový den se na vás těšíme při Dni Země 2022


  Městská část Praha 4 vás zve v úterý 31. května 2022 v době od 9 do 17 hodin do Parku Na Pankráci, kde proběhne akce Den Země s Prahou 4. Akce je zaměřena především na děti školního a předškolního věku, ale zajímavá bude i pro dospělé. Po celý den pro vás budou připraveny pěkné programy a soutěže od různých organizací a firem.
 • Děti z mateřské školy se opět proměnily v pěstitele


  Předškoláci z mateřské školy v Táborské ulici díky dlouhodobému projektu své školy, který podporuje místní Agenda 21, dobře vědí, jak na pěstování bylinek, zeleniny a dalších rostlin a že na jejich počátku jsou semínka. A protože je tady jaro, je načase si to nejlépe formou her procvičovat.
 • Plavba parníkem aneb Pojďte s MČ Praha 4 na výlet


  Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1-2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června 2022 v době od 15 do cca 17 hod. Na dospělé čeká krásný hudební program a karaoke a pro děti je připravený dětský program pod vedení naší pedagožky Mgr. Terezy Krčálové. Volné vstupenky jsou pouze pro přihlášené a po potvrzení ze strany MČ Praha 4. Více v článku a na letáčku ...
 • Aktivity pro ukrajinské děti - volný čas / Діяльність для українських дітей - вільний час


  PRAVIDELNĚ AKTUALIZOVÁNO: Odbor školství zdejšího úřadu připravil pro děti uprchlíků z Ukrajiny malý přehled organizací a spolků, které nabízejí volnočasové aktivity v následujícím období. Informace jsou čerpány z otevřených zdrojů a z došlých nabídek a jsou pravidelně aktualizovány. Po kliknutí na článek se vám otevře letáček v PDF, kde je termín, pořadatel (organizace), věková skupina, adresa a odkaz na nabídku.
 • Školáci z Prahy 4 mají nové beachvolejbalové hřiště


  Na zahradě Základní školy Jílovská bylo vybudováno díky městské čísti Praha 4 na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.
 • Praha 4 opraví sportoviště v Podolí


  Rada městské části Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový a kompletní výměna tartanového povrchu multifunkčního hřiště o celkové rozloze 876 m2 za povrch nový, včetně s tím spojených prací.
 • Praha 4 rozdělí na dotacích více než 16 milionů korun


  Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo návrh Rady MČ Praha 4 na přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.
 • V Braníku budou bojovat malí hasiči, zapojit se můžete i vy


  SDH Praha - Braník a TFA tým Praha Vás zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku. Souboj malých hasičů (kategorie od 3 až do 15 let) proběhne v neděli 22. května 2022 od 8:30 v A-Parku (Ledárny Braník). Více v článku a na plakátku...
 • Oblastní kolo odznaku všestrannosti zná své vítěze


  Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách na Praze 4 hostila v rámci dlouhodobého seriálu akcí a aktivit „Čtyřka sportuje“ v úterý 3. května 2022 oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (Sazka olympijský víceboj).
 • Děti z MŠ 4 pastelky mají od radnice nový altán


  Mateřská škola 4 pastelky, pracoviště Plamínkové, zahájila v pondělí 2. května 2022 na své zahradě provoz nového výukového altánu. Ten bude plnit funkci nové učebny s širokou nabídkou možného zapojení pro předškoláky a umožní i další aktivity.
 • Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


  Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.
 • Rekonstrukce Barrandovského mostu začne v polovině května


  Zásadní oprava Barrandovského mostu, nejvytíženější dopravní tepny v České republice, po které denně projede 144 tisíc vozidel, začne letos 16. května. A potrvá až do roku 2026. Životnost mostu se tak prodlouží minimálně o třicet let a zvýší se jeho zatížitelnost. Na řidiče čekají opakovaná několikaměsíční dopravní omezení, která prodlouží cestu mezi pravým a levým břehem Vltavy o mnoho minut, a projeví se i na dalších místech v Praze.
 • Školy Prahy 4 i letos podpoří dostupnost školních obědů


  Také v letošním roce se školy zřizované městkou částí Prahou 4 starají, aby školní obědy dostaly opravdu všechny děti, tedy i ty ze sociálně slabých rodin.
 • Praha zahájí pravidelnou deratizaci 2022


  Hlavní město Praha bude také v roce 2022 v rámci boje proti potkanům zajišťovat cyklickou deratizaci. Uskuteční se ve dvou vlnách (jarní a podzimní) a bude probíhat v objektech a na plochách, které město vlastní a přímo spravuje, a to na celém jeho území. Týkat se bude tedy i MČ Praha 4. V kanalizační síti bude deratizaci zajišťovat firma Pražské vodovody a kanalizace (PVK). K deratizaci jsou používány výhradně přípravky registrované v ČR a je postupováno podle metodiky SZÚ a s garancí pražské hygieny.
 • Vážené ukrajinské maminky / Шановні українські мами


  Představujeme vám areál a dětské hřiště Vltavanů, který je součástí DDM Praha 4. Najdete zde odpočinkové místo pro relaxaci a zábavu dětí i dospělých, lanový komplex se skluzavkami a centrum předškolních dětí. V odkazu na letáku i nabídka programů DDM. *** Представляємо вашій увазі кампус та дитячий майданчик «Влтавіан», який є частиною ДДМ Прага 4. Тут ви знайдете місце відпочинку і розваг для дітей і дорослих, мотузковий комплекс з гірками та центр дошкільнят. У довіднику також представлена програма DDM для дітей.
 • Jak to letos bude se zápisem prvňáčků do základních škol zřizovaných MČ Praha 4


  Informace k zápisu dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných MČ Praha 4 pro školní rok 2022/2023. Інформація про зарахування дітей до перших класів початкових шкіл підпорядкованих району Прага 4 на 2022/2023 навчальний рік.
 • Jak to letos bude s termíny zápisů do mateřských škol zřizovaných MČ Praha 4


  Informace k zápisu dětí do mateřských škol zřizovaných MČ Praha 4 pro školní rok 2022/2023. Інформація про зарахування дітей до дитячих садків в районі Прага 4 на 2022/2023 навчальний рік.
 • Moje aktovka ještě může pomoci


  Městská část Praha 4 ve spolupráci se základními školami pořádá sbírku nazvanou Moje aktovka ještě může pomoci. Pokud máte doma aktovku nebo batoh, který je ještě v dobrém stavu, můžete jej darovat ukrajinským dětem. Sbírka je určena na pomoc ukrajinským rodinám, které mají děti ve školním věku.
 • Základní škola Jižní má novou kotelnu


  Spořilovská základní škola v ulici Jižní topí novou plynovou kotelnou, která bude sloužit žákům i učitelům nejen v zimních měsících. Její stavbu financovala městská část Praha 4 částkou přibližně 4 miliony korun.