Přehled fotogalerií


Letošní rok je v samostatném seznamu nahoře, starší fotogalerie pak již jen jako odkazy v seznamu dole (též i vlevo v menu, kde jsou i starší).

Fotogalerie roku 2021

 • Naši školáci i předškoláci testování zvládají
  Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se novým ranním rituálem stalo testování, které děti, někdy i za pomoci rodičů či vyučujících, dvakrát týdně po příchodu do škol provádějí. A jak se dnes mohla přesvědčit v Základní škole Plamínkové osobně starostka Irena Michalcová (ANO 2011), dětem to jde pěkně od ruky a vše v naprosté většinou probíhá v klidu. Testovacími dny jsou pondělí a čtvrtek. Snímek je ze čtvrtka 15. dubna 2021. Podrobnosti v článku v oblasti školství.
 • Zlatý Ámos 2021 pro Tomáše Pírka
  Letošní nositel prestižního ocenění Zlatý Ámos Tomáš Pírek, který učí na Základní škole U Krčského lesa, navštívil radnici Prahy 4, jež je zřizovatelem jeho školy. Tomáš Pírek se stal vítězem 28. ročníku a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál. Snímky jsou ze slavnostního přijetí úspěšného kantora na radnici MČ Praha 4 ve čtvrtek 8. dubna 2021, který se zde setkal se starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011). Setkání byli dále přítomni zástupci základní školy a odboru školství naší městské části.
 • Vestavba atria v poliklinice Budějovická - cílový stav
  Poliklinika Budějovická zahájila projekt nazvaný „VESTAVBA ATRIA – POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ“, jehož cílem je rozšíření dosavadních služeb a zkvalitnění poskytovaného komfortu v rámci areálu polikliniky. V nové přístavbě bude restaurace po levé straně s cca100 místy, poštovní úřadovna a komerční prostory k pronájmu. Na snímcích vizualizace cílového stavu.
 • Nová kuchyně pro mateřskou školu Jitřní prošla kolaudací
  V mateřské škole Jitřní proběhla úspěšná kolaudace kompletně zrekonstruované kuchyně. Po návratu všech 120 dětí do škol tak budou kuchařům k dispozici nové lednice, vařiče a veškerá technika moderního gastroprovozu. Součástí generální rekonstrukce prostor je i nová vzduchotechnika, rozvody a odpady. Mateřská škola bude mít navíc nový zásobovací výtah, podlahy a kompletní obložení. Snímky jsou ze 4. března 2021.
 • Vlajka pro Tibet 2021
  Na budově historické Nuselské radnice zavlála ve středu 10. března 2021 tibetská vlajka. Je vyjádřením podpory nenásilnému boji Tibeťanů za autonomii a zachování národní identity a je součástí celosvětové kampaně nazvané Vlajka pro Tibet.
 • Rekonstrukce tramvajové trati opět omezí provoz v Praze 4
  V sobotu 27. března 2021 zahájí Dopravní podnik hlavního města Prahy další etapu Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí - Soudní. Stavební práce budou po zimní přestávce pokračovat na Pankráci a v Nuslích, konkrétně v ulicích Na Pankráci a v Táborské až po křižovatku s Vladimírovou. Dopravní podnik tak naváže na loňskou podzimní rekonstrukci úseku od vozovny Pankrác po křižovatku ulic Na Pankráci a Na Veselí, a na stavbu nové tratě ke stanici metra Pankrác. Na snímcích z 9. března 2021 probíhá příprava stavby na nám. Hrdinů a ve spodní části Táborské.
 • ZŠ Bítovská dostala od radnice novou sportovní halu
  Až se školáci ze ZŠ Bítovská v Praze 4 vrátí do své školy, přivítá je zcela nová sportovní hala, kterou pro ně nákladem 55 milionů korun vybudovala městská část. Moderně a velmi kvalitně vybudované sportovní zařízení nabídne široké sportovní příležitosti pro výuku tělocviku i volnočasové sportování. Slavnostního otevření sportovní haly se v úterý 9. února 2021 zúčastnili představitelé městské části Praha 4 a zástupci rodičovské veřejnosti.
 • Den obětí holokaustu uctila Praha 4 čištěním Stolpersteine
  Den památky obětí nacistického režimu si již tradičně připomněli zástupci radnice čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny do chodníků v ulicích v Podolí a v Nuslích. Na území Prahy 4 je jich již víc než deset, další přibyly loni. „Mosaznými dlaždicemi si připomínáme poslední bydliště a osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru a byli odvlečeni do koncentračních táborů. Tuto iniciativu na Praze 4 podporujeme a loni jsme odhalili dva nové Stolpersteine, oba v Nuslích. V dalších letech plánujeme přidat další,“ řekl 27. ledna 2021 místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).Aktualizováno: 27.01.2021 – Vít Drbal
Vytisknout