Přehled fotogalerií


Letošní rok je v samostatném seznamu nahoře, starší fotogalerie pak již jen jako odkazy v seznamu dole (též i vlevo v menu, kde jsou i starší).

Fotogalerie roku 2022

1234
 • Den zdraví s Prahou 4 opět navštívily stovky obyvatel
  Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala v úterý 13. září 2022 městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření. Návštěvníky akce přišli pozdravit radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka a starostka Irena Michalcová (oba ANO 2011), kteří zároveň poděkovali i partnerům akce na stáncích.
 • Praha zahájila stavbu Dvoreckého mostu
  Podolí a Zlíchov spojí nový most, který bude sloužit městské hromadné dopravě, cyklistům a pěším. Praha tak bude mít v pořadí již devatenáctý most přes Vltavu. Stavební práce potrvají 810 dní a stát budou 1 075 000 000 korun bez DPH. Hotovo by měl být na přelomu let 2024 a 2025. Slavnostního poklepání na základní kámen Dvoreckého mostu se zúčastnili v úterý 13. září 2022 dopoledne v prostorách Žlutých lázní i zástupci radnic obou nově spojovaných břehů Vltavy - za MČ Praha 4 první místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS) a za Prahu 5 starostka Renáta Zajíčková (ODS).
 • PesFest 2022
  V parku Na Pankráci proběhl v neděli 11. září 2022 již 9. ročník oblíbené „zábavy pro psa i celou rodinu“ - PesFest 2022. Příchozí mohli vidět různá vystoupení psů a komentované ukázky výcviku, agility park, psí poradny, oblíbené psí soutěže, prodej chovatelských potřeb a samozřejmě vyhlášení sympaťáka PesFestu 2022.
 • Festival Podolí 2022
  V neděli 11. září 2022 odpoledne se na Nedvědově náměstí uskutečnila tradiční akce - Festival Podolí. V rámci setkání čekal na příchozí bohatý kulturní i sportovní program pro malé i velké návštěvníky. Nechyběla ani hudba a dobré jídlo.
 • Nuselské pivní slavnosti 2022
  V parku Fidlovačka se 10. září 2022 uskutečnil již 3. ročník Nuselských pivních slavností. Pro návštěvníky akce zde byl nachystán nejeden zlatavý mok od řady zajímavých menších i větších minipivovarů, ale i různorodý doprovodný program.
 • Výstava LIFMAT 2022: změřte si své zdraví podpořila nové technologie v medicíně
  Starostka Irena Michalcová a člen Zastupitelstva městské části Praha 4 Radek Lacko (oba ANO 2011) si v pátek 9. září 2022 prohlédli v Cubex centru Praha výstavu LIFMAT 2022: změřte si své zdraví. Městská část podpořila odbornou konferenci určenou pro odborníky a výstavu pro širokou veřejnost finančním darem.
 • TALENTISSIMO 2022 aneb Dagmar Pecková a mimořádně talentované děti
  Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou se uskutečnilo 8. září 2022 od 17 hodin v hlavním sále historické Nuselské radnice. Akci si nenechali ujít ani starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Michal Hroza (TOP 09).
 • Zahájení školního roku 2022/2023 na Praze 4
  Ve čtvrtek 1. září 2022 byl zahájen na Praze 4 nový školní rok 2022/23. Prvňáčky i ostatní žáky základních (21) a mateřských (23) škol přišli první den přivítat členové Rady MČ Praha 4, někteří další zastupitelé a členové školních rad. Ve fotogalerii jsou fotografie převážně uspořádány ve skupinách, jak od škol přicházely.
 • Budoucnost pasáže u stanice metra C Budějovická
  Městská část Praha 4 a Magistrát hlavního města Prahy představují projekt, jehož cílem je na vrhnout proměnu pasáže u stanice metra C Budějovická. Průchod, který spojuje Olbrachtovu ulici s ulicí Antala Staška, nabízí v současné kromě vstupu do stanice metra severním a jižním vestibulem, vstup do obchodního centra DBK a řadu obchůdků a provozoven služeb. V budoucnu by se měl proměnit ve víceúčelový prostor. Výstavku osmi panelů společně uvedli radní hlavního města Prahy pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jan Chabr (TOP 09) a místostarostové městské části Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS) a Michal Hroza (TOP 09).
 • Ukrajinské děti starostce Prahy 4 namalovaly obrázky a zazpívaly
  Ve středu 10. srpna 2022 dopoledne se na radnici Prahy 4 uskutečnilo milé setkání. Starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) přijali v místnosti rady skupinu žen s jejich dětmi, které utekly z Ukrajiny před ruskou agresí. Ženy přišly poděkovat za pomoc, kterou jim městská část poskytla po jejich příjezdu do České republiky.
 • Léto na čtyřce – Vodní pólo na biotopovém koupališti Lhotka
  V rámci dlouhodobého programu "Čtyřka sportuje" se ve středu 13. července 2022 v odpoledních hodinách uskutečnila další z několika zajímavých akcí pod hlavičkou "Léto na čtyřce" – Vodní pólo na koupališti Lhotka. Na zajímavé sportovní ukázky a doprovodný program se přišel podívat i 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík a předseda Komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti Rady MČ Praha 4 Ondřej Kubín (oba ODS).
 • Léto na čtyřce - Horolezecká stěna na dětském hřišti Lísek
  V rámci dlouhodobého programu "Čtyřka sportuje" se v pondělí 11. července 2022 v odpoledních hodinách uskutečnila první z několika zajímavých akcí pod hlavičkou "Léto na čtyřce" – Horolezecká stěna na dětském hřišti Lísek při Budějovické ulici. Pozdravit děti a jejich rodiče a podívat se na doprovodný program přišel i 1. místostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 23. 6. 2022
  V červnu 2022 byli v obřadní síni budovy historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 23. června 2022.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 21. 6. 2022
  V červnu 2022 byli v obřadní síni budovy historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 21. června 2022.
 • Výstava „Otazníky nad naší svobodou“
  Na Náměstí Generála Kutlvašra v Nuslích je od 20. června až do 21. července 2022 k vidění výstava pod širým nebem s názvem „Otazníky nad naší svobodou“. K výročí prvních svobodných voleb po listopadu 1989 (8. a 9. června 1990) ji připravil Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Výstavu si se zájmem přišli prohlédnout poslední červnový den i 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS) s místostarostou pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Pietní shromáždění u příležitosti výročí justiční vraždy Milady Horákové
  V pondělí 27. června 2022 se v areálu VV a ÚpVZD Praha Pankrác uskutečnilo pietní shromáždění, kterým si přítomní připomněli oběti politických procesů komunistického režimu. Pietní akt se konal v místě popravy JUDr. Milady Horákové, která zde zemřela právě 27. června 1950. MČ Praha 4 na pietě zastupovala starostka Irena Michalcová (ANO 2011), kterou doprovázel místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Branický knižní malotrh
  V sobotu 25. června 2022 se před kavárnou Periferie v Braníku uskutečnil první ročník pouličního festivalu Branický knižní malotrh. Různá nakladatelství zde nabízela knižní novinky, ale i stálice literatury. Příchozí si mohli též užít autorská čtení, workshopy či doprovodný program a občerstvení. Akci moderovala Magdaléna Deiml a přišel se na ni podívat i místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) a někteří další členové zastupitelstva.
 • Slavnost pro malé zahradníky
  Děti z mateřské školy v Táborské ulici se spolu se svými učitelkami svědomitě starají o záhonky na školní zahradě. A protože se jejich bylinkách, kytičkám i zelenině daří, dostaly ve středu 22. června 2022 jako dárek malou zahradní slavnost a pohádku. Pochválit úsilí dětí přišel i radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).
 • Olympijský běh pro školy na ZŠ Bítovká
  ZŠ Bítovká hostila ve středu 22.června 2022 Olympijský běh pro školy z naší městské části. Horké počasí rozhodně prověřilo vytrvalost mladých borců a ne každý favorit se nakonec ukázal v cíli. Udělování cen nejlepším se pak ujali: 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), ředitelka ZŠ Bítovská Markéta Benešová a olympionik Imrich Bugár.
 • Uložení ostatků do pohřebního místa na Krčském hřbitově
  Městská část Praha 4 v úterý 14. června 2022 uložila do pohřebního místa na Krčském hřbitově ostatky osob zesnulých v Praze 4, k nimž se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili. Ostatky těchto osob byly uloženy za přítomnosti představitelů městské části. Úložiště pro urny má městská část pronajaté od Správy pražských hřbitovů na dobu 20 let.
1234Aktualizováno: 13.05.2022 – Vít Drbal
Vytisknout