Fotogalerie roku 2019


 • Podnikatel Prahy 4 za rok 2019
  Ve čtvrtek 19. prosince 2019 odpoledne se přímo v provozovně vítězky uskutečnilo slavnostní předání ocenění 1. ročníku soutěže Podnikatel Prahy 4 za rok 2019, které předával místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09). Nominovány do soutěže mohly být pouze fyzické osoby, které vlastní živnostenské oprávnění a mají sídlo nebo provozovnu na území MČ Praha 4. Po sečtení odevzdaných hlasů se vítězem stala Kateřina Kuchařová, která provozuje e-shop www.kocicipani.cz . Paní Kuchařovou nominovala jedna z jejích zákaznic a další příznivci pro ni v anketě hlasovali.
 • Senioři z Prahy 4 úspěšně absolvovali PC kurzy
  Praha 4 uspořádala v letošním roce celkem v šesti svých základních školách sedm PC kurzů určených pro seniory ze čtvrté městské části. Devadesátka úspěšných absolventů pak získala nárok na „Pamětní list za absolvování počítačových kurzů“, který si absolventi mohli v pondělí 16. prosince 2019 vyzvednout při malé slavnosti na radnici v Nuslích. Slavnostního předání pamětních listů se ujal místostarosta Prahy 4 pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda, kterému asistovala vedoucí odboru školství, prevence a rodinné politiky Úřadu MČ Praha 4 Jana Ságlová.
 • Adventní koncert na Lhotce
  V kostele Panny Marie Královny míru na Lhotce se ve čtvrtek 12. prosince 2019 odpoledne uskutečnil adventní koncert. Se směsí melodií pro vánoční atmosféru při něm vystoupil Vladimír Pecháček se svou kapelou.
 • Předvánoční dílna pro seniory
  V Klubu Amfora (Pujmanové 874/9) v Podolí se 28. listopadu 2019 dopoledne uskutečnila tradičně oblíbená předvánoční dílna pro seniory s námětem: Tvoření vánoční dekorace.
 • Prohlídka rezidence primátora hl. m. Prahy
  V úterý 19. listopadu 2019 dopoledne se pro naše seniory uskutečnila komentovaná prohlídka primátorské rezidence v budově Ústřední knihovny města Prahy na Starém Městě.
 • Výtvarná a literární soutěž pro MŠ a ZŠ Prahy 4 – 2019
  V obřadní síni budovy historické radnice v Nuslích se 27. listopadu 2019 dopoledne uskutečnilo slavnostní předávání ocenění 6. ročníku výtvarné a literární soutěže pro žáky mateřských a základních škol z Prahy 4. Ceny dětem předávali starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinná politika a spolupráci s neziskovými a náboženskými organizacemi Josef Svoboda. Porota ocenila celkem sedm literárních a 14 výtvarných prací. Do literární části soutěže bylo zasláno 21 prací ze tří různých ZŠ, do výtvarné části přišlo 122 prací, 89 prací bylo z devíti MŠ a 42 prací z pěti ZŠ. Celkem tedy dorazilo do soutěže 143 prací.
 • Obyvatelé vnitrobloku Halasova debatují o jeho nové podobě
  Praha 4 spolu s místními občany, spolkem Bieno a studenty České zemědělské univerzity připravuje v rámci pilotního projektu revitalizaci vnitrobloku mezi ulicemi Halasova, Matěchova, Na Strži a U strže. Studenti předložili k veřejné diskusi celkem 10 návrhů na kompletní obnovu tohoto prostoru, občané se s nimi následně měli možnost seznámit v expozici umístěné přímo ve vnitrobloku a na veřejném setkání, konaném 10. prosince 2019 večer na Nuselské radnici, se k nim mohli aktivně vyjádřit.
 • Koncert na Nuselské radnici
  V hlavním sále historické budovy radnice v Nuslích se ve čtvrtek 26. listopadu 2019 odpoledne uskutečnil koncert houslového virtuosa Alexandra Shonerta. Akce se uskutečnila jako sedmý díl seriálu „Neseďte doma, přijďte za námi“. Naše seniory přišel na koncert pozdravit a uvést ho místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda.
 • Děti pomáhaly dětem
  Starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) předala v pátek 13. prosince 2019 dopoledne Dětskému centru při Thomayerově nemocnici dárky, které děti z mateřských a základních škol z Prahy 4 shromáždily nebo zakoupily v rámci sbírky „Děti dětem“. Výtěžek sbírky převzala za účasti náměstkyně ředitele Thomayerovy nemocnice Heleny Doktorové ředitelka centra Jaroslava Lukešová.
 • Předvánoční posezení seniorů
  V prostorách Kulturního centra Novodvorská se ve čtvrtek 5. prosince 2019 odpoledne uskutečnilo oblíbené předvánoční posezení seniorů s hudbou k tanci i poslechu a nechyběla ani tombola. Akce se uskutečnila jako osmý díl seriálu „Neseďte doma, přijďte za námi“ s mottem Rolničky, rolničky, co to zvoní v nich… Naše seniory přišla pozdravit i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Znojemská 1248 - zahájení vyklízení
  Vyklízením v úterý 3. prosince 2019 dopoledne začala příprava na demolici zchátralé budovy bývalých jeslí ve Znojemské ulici. Při vykazování nocležníků z objektů asistovala i Policie ČR.
 • Konference Dejme rodinám šanci
  V hlavním sále historické radnice v Nuslích se ve čtvrtek 21. listopadu 2019 uskutečnila konference s názvem Dejme rodinám šanci. Akce, která získala záštitu starostky Prahy 4 Ireny Michalcové (ANO 2011), se věnovala se problematice péče o děti a služeb pro rodiny a jejich podpoře ze strany státu a zúčastnilo se jí na 130 posluchačů a přednášejících.
 • První Adventní koncert na Nuselské radnici 28. 11. 2019
  Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 se od 17 hodin uskutečnil zahajovací ze čtyř koncertů v rámci tradičního každoročního cyklu „Adventní koncerty na Nuselské radnici“ s názvem „Hudba k předvánočnímu rozjímání“. Úvodní slovo k cyklu koncertů přednesl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09) a samotná vystoupení pak mezi dalšími hosty a diváky se zaujetím sledovali starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), tajemník úřadu Michal Kárník a další představitelé samosprávy a státní správy.
 • Vánoční strom na nám. Bratří Synků
  Na nám. Bratří Synků proběhla v neděli 1. prosince 2019 od 15 hodin jedna z tradičních předvánočních akcí, spojená s rozsvícením stromů. U podniků Baštova zmrzlina a café V zahradě mohli dospělí ochutnat svařák či vánoční pivní speciál Bašta, děti se pak věnovaly zdobení perníčků s cukrářkou, otestovaly nealko zahříváky a vyzkoušely si zdobení stromečku. Samotný vánoční strom a stromeček se rozzářily zhruba o dvě hodiny později. Krásné Vánoce všem přišli popřát starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Michal Hroza (TOP 09).
 • Znojemská 1248 před demolicí
  Zchátralý objekt bývalých jeslí na adrese Znojemská 1248 při návštěvě v pátek 29. listopadu 2019. V úterý 3. prosince 2019 by zde měla začít dlouho očekávaná demolice. Ruinu, která je v majetku hlavního města, převzala tento týden vybraná firma, která se má postarat o její demolici. Práce potrvají tři až čtyři měsíce.
 • Keramika v Klubu Nuseláček
  V Klubu Nuseláček v Husově sboru v Táborské ulici se 17. října 2019 uskutečnila první část tvořivé dílny s názvem Keramika pod dohledem zkušené lektorky. V další části Keramiky… (o cca dva týdny později) pak mohli účastníci dílny jednak shlédnout již vypálené výtvory a věnovat se i zdobení a glazuře.
 • Malování na hedvábí v Klubu Nuseláček
  V Klubu Nuseláček v Husově sboru v Táborské ulici se 21. listopadu 2019 uskutečnila tvořivá výtvarná dílna, jejímž námětem bylo malování na hedvábí.
 • Město z ptačí perspektivy - naučná stezka
  V lesoparku u sídliště Pod Lysinami vznikla na podzim 2019 naučná stezka nazvaná Město z ptačí perspektivy. Vytvořilo ji Ekocentrum Koniklec za podpory městské části Praha 4 a Hlavního města Prahy. Stezku tvoří pět tabulí a její součástí jsou i čtyři krmítka. Snímky jsou z 31. října 2019.
 • Strom splněných přání 2019
  Až do 15. prosince 2019 může každý z nás alespoň na chvíli vypomoct Ježíškovi a zároveň udělat radost dítěti z dětského domova. V Arkádách totiž denně od 11 do 19 hodin stojí stánek neziskové organizace Dejme dětem šanci, kde si lze vybrat libovolný počet dětských dopisů Ježíškovi a pak se vrátit i s dárky, které děti žijící bez rodičů naleznou o Vánocích pod vánočním stromečkem. Akci při jejím zahájení 23. listopadu 2019 přišla podpořit i starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO).
 • Slavnostní otevření fotbalového hřiště AFK Slavoj Podolí
  V sobotu 23. listopadu 2019 dopoledne proběhlo na AFK Slavoj Podolí slavnostní otevření fotbalového hřiště s novým povrchem z umělé trávy třetí generace. Tréninku „fotbalové zálohy“ předcházelo obligátní stříhání pásky, kterého se za MČ Praha 4 zúčastnil 1. místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Tradiční předvánoční setkání členů odbojových organizací se zástupci MČ Praha 4
  V pondělí 25. listopadu 2019 odpoledne se v hlavním sále historické Nuselské radnice uskutečnilo tradiční předvánoční setkání členů odbojových organizací se zástupci MČ Praha 4. Radnici naší městské části zde zastupovali starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Čtyřka si svých pěstounských rodin váží
  V rámci povinného vzdělávání pěstounů, které se uskutečnilo 19. listopadu 2019 odpoledne v hlavním sále historické Nuselské radnice, došlo i na vyhlášení „Pěstounky roku 2019“, ocenění hrdinského činu „našeho chlapce“ a pěstouni byli seznámeni s novou metodikou MPSV ČR. Školení zahájil místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda.
 • Prohlídka synagog
  Prohlídka synagog - tak se jmenovala vycházka, kterou naši senioři spolu s průvodcem absolvovali 12. listopadu 2019.
 • Anežský klášter
  Anežský klášter - tak se jmenovala vycházka, kterou naši senioři spolu s průvodcem absolvovali 31. října 2019.
 • Interiéry Pražského hradu
  Interiéry Pražského hradu - tak se jmenovala vycházka, kterou naši senioři spolu s průvodcem absolvovali 24. října 2019.
 • Novodvorský zvoneček 2019 - zahájení
  V KC Novodvorská byl ve čtvrtek 21. listopadu 2019 dopoledne zahájen již pátý ročník tradičního loutkového festivalu - Novodvorský zvoneček. První dva dny festivalu byly určeny především pro školáky a předškoláky. Popřát dětem pěkné zážitky přišel i místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09) a nechybělo ani symbolické zazvonění.
 • Slavnostní večer k 17. listopadu a k Sametové revoluci
  Slavnostní večer k 17. listopadu a k Sametové revoluci se uskutečnil v podvečer ve čtvrtek 14. listopadu 2019 v hlavním sále historické budovy Nuselské radnice. Komponované představení v podání studentů Vyšší odborné školy herecké se zájmem sledovali i zástupci městské části Praha 4 – starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Také Praha 4 dala dětem šanci
  Zakoupením adventních kalendářů a novoročenek obecně prospěšné společnosti Dejme dětem šanci podpořila v budově radnice ve středu 13. listopadu 2019 řada občanů Prahy 4 děti a mladé lidi z dětských domovů, kterým tato organizace pomáhá se vstupem do samostatného života. Podpořit akci přišla i starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Beseda o Sametové revoluci
  Dne 12. listopadu 2019 proběhla v budově Vysoké školy kreativní komunikace (Na Pankráci 54, Praha 4) beseda s účastníky Sametové revoluce. Akce se konala s podporou městské části Praha 4.
 • Výstava ÚSTR: Cesta je volná!
  Na náměstí Generála Kutlvašra, vedle historické radnice v Nuslích, probíhá od 11. do 17. listopadu 2019 venkovní výstava o uprchlících z komunistické Německé demokratické republiky (NDR, ale i DDR, východní Německo), kteří se i přes Prahu, hlavní město Československé socialistické republiky (ČSSR), snažili dostat do Spolkové republiky Německo (NSR, ale i SRN či BRD). Snímky jsou z vernisáže v úterý 12. listopadu 2019, které se zúčastnil i místostarosta Prahy 4 pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09).
 • Pietní místo Prahy 4
  Praha 4 uložila ve čtvrtek 14. listopadu 2019 za přítomnosti představitelů městské části poprvé do hrobky na hřbitově Nusle (na adrese Krčská 108/81) ostatky osob, které zemřely v Praze 4 a ke kterým se nepřihlásili rodinní příslušníci, kteří by jejich pohřeb zajistili. Úložiště pro urny má městská část pronajaté od Správy pražských hřbitovů na dobu 20 let.
 • Přeplaveme spolu Prahu 4 - 2019
  Přeplaveme spolu Prahu 4 – tak se jmenovala zajímavá akce, která proběhla v sobotu 9. listopadu 2019 od 11 do 15 hodin v Plaveckém areálu Podolí. Každý účastník akce měl za úkol uplavat jeden 50 metrový bazén, neboť Praha 4 měří podle organizátorů od Braníka až po Spořilov cca 10 km. Fandit všem borcům, které čekalo dohromady 200 bazénů, přišla i starostka Prahy 4 Irena Michalcová.
 • Seniorský Turnaj ve stolním tenise 2019
  V ZŠ Jílovská se ve čtvrtek 7. listopadu 2019 od 14 hodin uskutečnil tradiční Turnaj ve stolním tenise pro ženy i muže s věkem od 63 let. Seniorské klání přišli podpořit i místostarosta pro sociální, zdravotní a rodinnou politiku Josef Svoboda a starostka Prahy 4 Irena Michalcová.
 • Od lidové písničky po operní árie
  Ve slavnostním sále historické Nuselské radnice se v rámci šesté části cyklu „Neseďte doma, přijďte za námi“ uskutečnil pro naše seniory v úterý 5. listopadu 2019 od 14 hodin koncert s názvem „Od lidové písničky po operní árie“, ve kterém účinkovala sopranistka Eliška Gattringerová. Přítomné přišli pozdravit starosta Irena Michalcová a místostarosta Josef Svoboda.
 • Skrytý velikán v KCP
  V Kongresovém centru Praha v pátek 22. října 2019 proběhla divadelní hra Skrytý velikán, kterou za přispění Prahy 4 pořádala Nadace Jedličkova ústavu. Představení vzniklo při příležitosti 150 let od narození zakladatele Jedličkova ústavu prof. Rudolfa Jedličky. Úvodní slovo pronesl a zaměstnance a klienty Jedličkova ústavu pozdravil místostarosta MČ Praha 4 Michal Hroza.
 • 101. výročí vzniku samostatného Československa
  Městská část Praha 4 uspořádala 29. října 2019 při příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa pietní shromáždění, kterého se u Památníku tří odbojů na nám. Generála Kutlvašra v Nuslích zúčastnili kromě představitelů radnice i zástupci Armády ČR, Policie ČR, Městské policie Praha 4, Konfederace politických vězňů, Českého svazu bojovníků za svobodu, Spolku bývalých příslušníků Pomocných technických praporů, České obce sokolské, Vojenského sdružení rehabilitovaných a Obce baráčníků.
 • Jak by mohl vypadat vnitroblok Halasova, ukazuje venkovní výstava
  Obyvatelé vnitrobloku Halasova a jeho blízkého okolí si během listopadu 2019 mohou prohlédnout výstavu venkovních panelů a seznámit se tak s pracemi studentů České zemědělské univerzity, kteří pro ně připravili celkem 11 návrhů (vizualizací) na kompletní obnovu vnitrobloku.
 • ZŠ Mendíků navštívila výstavu
  ZŠ Mendíků z Michle navštívila ve čtvrtek 24. října 2019 výstavu „Život a dílo Josefa Škvoreckého“, která probíhala od 27. 9 . 2019 do 30. 10. 2019 v budově historické Nuselské radnice (Táborská 500/30). Expozice představuje část pozůstalosti dovezené z Toronta a poprvé představenou veřejnosti, spolu s výstavou věnovanou životu a dílu Josefa Škvoreckého, Zdeny Škvorecké a nakladatelství 68 Publishers.
 • Den stromů připomněl velký význam lesů
  Pod Branickou skalou se 22. října 2019 uskutečnila tradiční akce - Den stromů. Až do 16 hodiny zde na příchozí čekaly čtyři stánky s informacemi o lesích v Praze. V rámci akce byly také vysazeny do parku dva vzrostlejší javory. Akci podpořil svou přítomností i radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2011).
 • 1. Český maraton Praha – Dobříš - ročník 2019
  Nejstarší český maraton – „Marathon Praha – Dobříš“ - oslavil v letošní obnovené podobě 112. narozeniny. Letos se běželo v neděli 20. října 2019 v rámci tradičního a respektovaného seriálu zážitkových běhů Mizuno Trail Running Cup. Start byl v 11 hodin z pravého břehu Vltavy v areálu A-Parku v Braníku. Závod získal záštitu Českého atletického svazu a také prvního místostarosty městské části Praha 4 Zdenka Kováříka (ODS), který závod odstartoval.
 • Hudební oslava českého jazyka
  Ve čtvrtek 17. října 2019 se v hlavním sále budovy historické radnice v Nuslích uskutečnil koncert s názvem Hudební oslava českého jazyka. Úvodní slovo ke koncertu pronesl místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09).
 • Emauzy - prohlídka s průvodcem
  Ve čtvrtek 10. října 2019 se uskutečnila pro naše seniory další vycházka s průvodcem. Tentokráte byly cílem Emauzy.
 • Divadlo Na Jezerce má nájemní smlouvu na dalších deset let
  Divadlo Na Jezerce získalo záruku dlouhodobého fungování v prostorách, které mu pronajímá městská část Praha 4. Místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09) v pátek 11. října 2019 s principálem divadla Janem Hrušínským podepsali dodatek k dosavadní nájemní smlouvě, kterým se prodlužuje doba nájmu o 10 let, tj. do 1. ledna 2031. Podle dosavadních platných ujednání měl nájem skončit k 1. lednu 2021.
 • Do Průhonic za ovocnými stromy
  Vycházka pro naše seniory do Průhonic za ovocnými stromy v dendrologické zahradě proběhla 8. října 2019.
 • Nuselské pivní slavnosti 2019
  V areálu bývalého pivovaru v Nuslích v sobotu 5. října 2019 od 13 do 22 hodin proběhl první ročník Nuselských pivních slavností. Na příchozí, které neodradilo ani nepříznivé počasí, za což jim dík, čekla lákavá nabídka toho nejlepšího z výstavu malých pivovarů. A samozřejmě nechyběl ani bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Přístup na akci byl z ulice Bělehradská 7/13 . Mezi několika tisícovkami návštěvníků, kteří do do skončení večerního programu prošli areálem, nechyběli ani zástupci radnice, včetně členů rady a zastupitelů MČ Praha 4.
 • Věk je jenom číslo - oslava Mezinárodního dne seniorů
  Na začátku října se každoročně slaví Mezinárodní den seniorů. MČ Praha 4 i letos připravila svým seniorům k svátku hudebně zábavné odpoledne s živou hudbou, tentokrát nazvané „Věk je jenom číslo“, které se uskutečnilo 3. 10. 2018 od 14 hodin v KC Novodvorská.
 • Turnaj v pétangue ve Žlutých lázních 2019
  V úterý 1. října 2019 se od 14. hodiny uskutečnil „Turnaj v pétangue“ v prostorách Žlutých lázní v Podolí. Akce se konala v rámci oslav svátku seniorů.
 • Pražská Noblesa 2019
  V Jeremenkově ulici na území MČ Praha 4 se v sobotu 5. října 2019 uskutečnil již dvanáctý ročník „závodu pravidelnosti“ – Pražská Noblesa. Součástí celodenní akce byl tradičně i doprovodný program, při kterém se veteráni objevili na „přehlídkách“ i ve Žlutých lázních nebo na Karlově náměstí.
 • Světový den zvířat 2019
  Nadace na ochranu zvířat uspořádala v sobotu 28. září 2019 od 11 do 18 hodin v parku Na Pankráci oslavu mezinárodního svátku zvířat - SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2019. Akce se konala pod záštitou prvního místostarosty MČ Praha 4 Zdeňka Kováříka (ODS), ve spolupráci a za podpory naší městské části.
 • ZMJ 2019 – Nová cesta
  V rámci kampaně Zažít město jinak (ZMJ) proběhla v sobotu 28. září 2019 i sousedské setkání na Nové cestě v Krči.
 • Nejen dětský bootcamp 2019
  Na multifunkčním hřišti, sousedícím s TJ Sokol – Podolí, se v úterý 24. září 2019 od 17:00 hodin uskutečnily závody v rámci akce Nejen dětský bootcamp.
 • Street sports a drakiáda 2019
  V neděli 29. září 2019 v parku Na Pankráci na Praze 4 proběhla od 14:00 do 17:00 hodin celá řada vystoupení a workshopů street dance, hip hop, parkour, taneční škola, slick line, Bmx Freestyle a mnoha dalších. Celé odpoledne také probíhalo veřejné pouštění draků, které byly zdarma. Děti si mohly během odpoledne opékat buřty na připravených ohništích.
 • Svatováclavské velebení 2019
  Městská část Praha 4 obnovila tradiční Svatováclavské velebení. Tato oblíbená akce se uskutečnila v sobotu 28. září 2019 od 10 do 18 hodin v parku Na Jezerce a nabídla pestrý program pro celou rodinu, klezmerové hudební skupiny, dobové stánky a další atrakce. Obnovenou tradici přišel osobně podpořit místostarosta pro majetek a kulturu Michal Hroza (TOP 09) a po poledni i starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), první místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS), radní a další zastupitelé.
 • ZMJ 2019 – Modrý pavilon
  V rámci kampaně Zažít město jinak (ZMJ) proběhlo ve čtvrtek 19. září 2019 i setkání u Modrého pavilonu v Krči.
 • ZMJ 2019 – Mečislavova
  V rámci kampaně Zažít město jinak (ZMJ) proběhlo v sobotu 21. září 2019 i celodenní setkání v Mečislavově ulici v Nuslích.
 • ZMJ 2019 – Jílovská
  V rámci kampaně Zažít město jinak (ZMJ) proběhlo v sobotu 21. září 2019 i setkání u ZŠ Jílovská.
 • ZMJ 2019 – Festival Podolí
  V rámci kampaně Zažít město jinak (ZMJ) proběhla v sobotu 14. září 2019 i akce s názvem Festival Podolí.
 • Kavky 4 Sport
  V rámci běhu Čtyřka sportuje probíhal dne 21. září 2019 v parku Na Pankráci od 10:00 do 18:00 hodin den plný sportovních aktivit a zábavy - Kavky 4 Sport. Během odpoledne proběhl i závod Craft Team Running, kdy mezi sebou závodily čtyřčlenné týmy. Nad závodem převzal záštitu první mistostarosta MČ Praha 4 Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Veřejné ježdění na Podolském nábřeží
  Dne 22. září 2019 od 10:00 do 14:00 hodin pořádala městská část Praha 4 v rámci Evropského týdne mobility „Veřejné ježdění“ v uzavřeném úseku Podolského nábřeží mezi ulicemi Podolská a Jeremenkova. Návštěvníci si mohli na vyznačené trase vyzkoušet jízdu na koloběžkách, kolech, inline bruslích a longboardech pro začátečníky. Pokud nevlastnili některý z těchto prostředků a chtěli některé novinky vyzkoušet, byla návštěvníkům k dispozici půjčovna sportovních potřeb.
 • Život a dílo Josefa Škvoreckého
  V budově historické radnice v Nuslích v Táborské ulici probíhá od 27. září do 30. října 2019 zajímavá výstava s názvem Život a dílo Josefa Škvoreckého. Vstup na výstavu je volný. Snímky jsou z vernisáže výstavy, která se uskutečnila ve čtvrtek 26. září 2019 a které se kromě protagonistů výstavy zúčastnilo i vedení MČ Praha 4 a další hosté.
 • Habrovka přátelská rodině a seniorům
  Ve čtvrtek 26. září 2019 se v příjemném prostředí zahrady u kostela sv. Františka z Assisi (U Habrovky) v době od 14:00 do 17:00 hodin uskutečnilo již poosmé zábavné odpoledne pro děti, rodiny i dříve narozené - Habrovka přátelská rodině a seniorům. Akce se konala za podpory místostarosty pro rodinnou a sociální politiku Josefa Svobody.
 • Pojďte s námi do parku - Průhonice
  MČ Praha 4 svým seniorům nabídla 19. září 2019 od 13.00 hodin zajímavou prohlídku parku v Průhonicích s průvodcem.
 • Za zvířátky do Krčského lesa
  V úterý 17. září 2019 v době od 9 do 16 hodin připravila Praha 4 pro malé návštěvníky i širokou veřejnost u rybníku Labuť ekologicko-výchovnou akci „Za zvířátky do Krčského lesa“. Dopolední program v čase od 9 do 12 hodin byl vyhrazen především pro MŠ a ZŠ. Akce se konala s podporou radního pro životní prostředí a MA21 Tomáše Hrdinky (ANO 2011).
 • Sportovní areál Hamr Braník ožil v neděli Wannado festivalem – Sporťáček
  Ve Sportovním areálu Hamr Braník v ulici Vltavanů se v neděli 8. září 2019 uskutečnil jeden z dílů série Wannado festival – Sporťáček, což je největší náborový sportovní festival pro děti do 15 let. Akce se konala pod záštitou prvního místostarosty MČ Praha 4 Zdeňka Kováříka (ODS).
 • Dagmar Pecková a mladé talenty na Nuselské radnici
  V hlavním sále historické budovy Nuselské radnice v Praze 4 se ve čtvrtek 5. září 2019 večer uskutečnil nádherný koncert s názvem „Dagmar Pecková a mladé talenty“. Diváci si vyslechli více než dvacítku skladeb v mladých hudebníků, ke kterým se v závěru připojila i hlavní protagonistka akce a celého hudebního festivalu Zlatá pecka 2019 mezzosopranistka Dagmar Pecková, která celým programem provázela.
 • První den nového školního roku 2019/2020
  Školní rok 2019/2020 začal 2. září 2019 na městské části Praha 4 ve 21 základních školách a 33 mateřských školách, které radnice zřizuje. Prvňáčků je v Praze 4 letos zapsáno 1336, jejich počet je tedy přibližně stejný, jaký byl v minulém školním roce. Pozdravit děti, především prvňáčky, přišli do škol i zástupci samosprávy. V Základní škole s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů Na Planině to byla starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová, v ZŠ a MŠ Mendíků pak místostarosta Ing. Josef Svoboda, Ph.D., v v ZŠ Horáčkova pak místostarosta Bc. Michal Hroza, v ZŠ Jeremenkova radní Patrik Opa, MBA, v ZŠ Na Chodovci radní Filip Vácha, v ZŠ Nedvědovo nám. radní Ing. Jaroslav Míth, v ZŠ Poláčkova radní Jan Hušbauer, v ZŠ Školní radní RNDr. Tomáš Hrdinka, Ph.D, v ZŠ Na Líše předseda finančního výboru Ing. Radek Lacko, v ZŠ Bítovská předsedkyně výboru pro bezpečnost Bc. Lucie Michková a v ZŠ Jižní IV předsedkyně komise pro školství a mládež Ing. Jitka Zykánová.
 • Praha 4 do konce prázdnin vymění písek na všech svých pískovištích
  Děti se mohou začít těšit na čistý písek. Radnice městské části přes léto zajistí výměnu písku v pískovištích a doplnění dopadových ploch na dětských hřištích ve správě městské části Praha 4. ve fotogalerii záběry ze čtvrtka 1. srpna 2019 z dětského hřiště Budějovická.
 • Život letce by vydal na několik životů
  Ve čtvrtek 1. srpna 2019 oslavil své 95. narozeniny Tomáš Lom, hrdina bitvy o Anglii, příslušník 311. československé perutě britského královského letectva Roayl Air Force a už půlstoletí obyvatel Hodkoviček. Jubilantovi na Úřadu městské části Praha 4 poblahopřáli starostka Irena Michalcová (Ano 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09).
 • Ekoden s Prahou 4 aneb snažíme se zlepšovat životní prostředí ve svém okolí
  Letos 2. ročník ekodne zahájily dne 17. června 2019 na Praze 4 školy ZŠ a MŠ sv. Augustina a následně pak 20. 6. 2019 Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha.
 • Záhony pro školky – vyhodnocení pochoutek z úrody
  Dne 19. června 2019 na zahradní slavnosti v MŠ Kaplická se od 9.30 hod. vyhodnocovaly vzorky pochoutek z vypěstované úrody. Školy a školky tak pokračovaly v pěstování plodin na záhoncích poskytnutých MČ Praha 4 v minulém roce v rámci projektu Záhony pro školky.
 • Fotbalisté Vyšehradu si zahrají po třech letech Fotbalovou národní ligu
  Ke sportovcům, kteří v sezoně 2018/19 úspěšně reprezentovali Prahu 4, se zařadili fotbalisté Slavoje Vyšehrad. Vyhráli totiž se čtyřbodovým náskokem Českou fotbalovou ligu (ČFL), a postoupili tak do Fotbalové národní ligy (FNL). Druhou nejvyšší soutěž si „šemíci“ zahrají po třech letech. Foto z oslav dne 8. června 2019.
 • Akce (nejen) Běháme pro děti udělala radost malým i velkým sportovcům
  Městská část Praha 4 uspořádala v neděli 23. června 2019 od 13-19 hodin spolu s neziskovou organizací Dejme dětem šanci sportovně-zábavné odpoledne (nejen) Běháme pro děti v parku Na Pankráci. Akci si přišli užít nejen sportovní nadšenci, ale také rodiny s dětmi a fanoušci, kteří si s dobrým jídlem a pitím v ruce vychutnávali atmosféru a pozorovali dění na podiu i kolem. Výtěžek akce činí krásných 355 000 Kč a je v plné výši věnován na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů.
 • Táborská na úrovni Lounských a Petra Rezka
  Pohled ve středu 26. června 2019 na stávající dopravní situaci na Táborské na úrovni křižovatek s ulicí Lounských a Petra Rezka ještě před zahájním velké letní uzavírky, vyvolané potřebou oprav vody, kanalizace a částečně i plynu.
 • Barokní zahrady II. - Vrtbovská
  Pěknou vycházku zažili naši senioři v úterý 18. června 2019, když navštívili barokní Vartbovskou zahradu.
 • Barokní zahrady I. - Valdštejnská
  Pěknou vycházku zažili naši senioři v úterý 18. června 2019, když navštívili barokní Valdštejnskou zahradu.
 • PesFest 2019
  V neděli 16. června 2019 se v Parku na Pankráci od 12 hodin uskutečnil tradiční a oblíbený festival PesFest 2019 s mottem: Zábava pro psa i celou rodinu! Akci bravurně moderovala Patricie Solaříková a radnici Prahy 4 zde zastupovala zakladatelka PesFestu a současná předsedkyně výboru pro bezpečnost Lucie Michková (ODS).
 • Malí velcí spisovatelé opět soutěžili v Praze 4
  V pondělí 10. června 2019 se v hlavním sále historické radnice v Nuslích uskutečnilo vyhlášení již čtvrtého ročníku soutěže Malí velcí spisovatelé Prahy 4.
 • Workshop v Dendrologická zahradě
  V úterý 11. června 2019 se v Dendrologické zahradě uskutečnil zajímavý workshop, během kterého si účastníci vyzkoušeli například z čerstvých produktů bylinkové zahrádky výrobu mýdla, vonného měšce či másla.
 • Přijďte si s námi zacvičit do Parku Na Pankráci
  Od května do září probíhá v Parku Na Pankráci cvičení s prvky tai-chi. V pondělí v podvečer většinou cvičí mladší a střední generace, v úterý mezi 9:00 a 10:30 pak senioři a rodiče na rodičovské dovolené. Fotky jsou z úterý 11. června 2019.
 • Pumpuj Braník 2019
  Ani průtrž mračen čtvrtečního podvečera 6. června 2019 nezabránila nadšeným bikerům v účasti na adrenalinovém závodu na pumtracku v Braníku. Původně plánovaná akce v Ledárnách se sice přesunula do areálu Branického pivovaru, ale na nadšené atmosféře tím neubylo.
 • Studentská agora
  Projekt studentská Agora je debatní soutěž pro studenty středních škol, která se snaží formou debaty zavést diskusi jako formu alternativní výuky zejména občanských témat. S mladými lidmi, kteří se v rámci tohoto projektu sešli 5. června 2019 na Nuselské radnici, přišel diskutovat 1. místostarosta MČ Praha 4 Ing. Zdeněk Kovářík, který akci podpořil svojí záštitou.
 • Primátorky 2019
  V sobotu 8. června 2019 se v rámci Primátorek uskutečnil i veslařský závod „osmy starších žaček“, který je tradičně spojený s udělením putovní plakety starosty MČ Praha 4. Letošním vítězkyním plaketu předal 1. místostarosta MČ Praha 4 Ing. Zdeněk Kovářík.
 • Smajlík vyhlašoval vítěze
  V pátek 7. června 2019 proběhlo na ZŠ Bítovská závěrečné vyhlášení dopravně preventivní akce Smajlík, které se letos zúčastnilo opět pět škol z městské části Praha 4. Akci tradičně pořádá Oddělení tisku a prevence PČR ve spolupráci s MČ Praha 4. V testech nejúspěšnější děti byly navíc oceněny drobnými dárky, které při slavnostním vyhlášení předala za městskou část předsedkyně Výboru pro bezpečnost Bc. Lucie Michková.
 • Procházka - Nusle zmizelé
  Ve čtvrtek 6. června 2019 se uskutečnila další vycházka pro seniory s názvem Nusle zmizelé. Účastníky provázel herec Jiří Brož.
 • Návštěva výstavy obrazů Zdeňka Buriana
  V úterý 4. června 2019 se uskutečnila další akce pro seniory. Tentokráte navštívili výstavu obrazů Zdeňka Buriana s názvem Širým světem.
 • Děti s policisty opět kontrolovaly řidiče aneb Smajlík již posedmé
  V pátek 31. května 2019 proběhla na Praze 4 již posedmé dopravně preventivní akce s názvem Smajlík.
 • Na Den Dětí s Prahou 4 dorazil i Spejbl a Hurvínek
  Ve středu 29. května 2019 se v areálu Vltavanů i na přilehlé louce u Vltavy na Praze 4 uskutečnilo odpoledne naplněné zábavou a legrací. Akce v rámci oslav Dne dětí měla bohatý program.
 • Procházka v Královské oboře
  V úterý 28. května 2019 se v Královské oboře ve Stromovce uskutečnila zajímavá akce pro seniory z Prahy 4 s názvem Procházka s Lesy hl. m. Prahy.
 • Svátek sousedů v Mezilesní
  Stejně jako v loňském roce, tak i letos proběhl 23. května 2019 „Svátek sousedů“ v ulici Mezilesní v Krči.
 • Sousedské setkání v ÚSS Praha 4
  Ve středu 22. května 20189 se uskutečnilo sousedské setkání v Ústavu sociálních služeb Praha 4 v Braníku.
 • Prohlídka palácových zahrad Pražského hradu s průvodcem
  Zajímavou prohlídku palácových zahrad Pražského hradu s průvodcem absolvovali naši senioři ve čtvrtek 16. května 2019.
 • Sedící figura je už zpátky na Novodvorské
  Instalaci plastiky Chlupáčovy plastiky „Sedící figura“ v pondělí 20. května 2019 před KC Novodvorská příliš nepřálo počasí, nicméně si tento moment nenechala ujít jak starostka Prahy 4 Irena Michalcová spolu s 1. místostarostou Zdeňkem Kováříkem a místostarostou Michalem Hrozou, tak i starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný s místostarostou Davidem Roznětínským.
 • Festival Kaleidoskop 2019
  Nejenom obyvatelé z Prahy 4 si v sobotu 18. května 2019 užili den plný rozličných chutí, vůní, hudby a tance v rámci pátého ročníku festivalu Kaleidoskop. Festival měl za cíl přiblížit lidem různé světové kultury a to, jak pestrý je svět kolem nás.
 • Vernisáž výtvarných prací seniorů
  V Základní a Mateřské škole Sdružení 1080 Praha 4 se 25. 5. 2019 konala vernisáž výtvarných děl seniorů, kteří zde navštěvovali výtvarný kurz. Jedná se o projekt Městské části Prahy 4 „Zpátky do školy“. Senioři s trvalým bydlištěm v MČ Praha 4 se zúčastnili celkem osmi dvouhodinových lekcí.
 • Společenské setkání se zástupci odbojových organizací
  V úterý 21. května 2019 se na Nuselské radnici setkali členové odbojových organizací se zástupci MČ Praha 4, paní starostkou Irenou Michalcovou a místostarostou Bc. Michalem Hrozou. Tradiční společenské setkání dovršilo květnové oslavy na území naší městské části při příležitosti konce 2. světové války.
 • Svěží barvy v muzeu Portheimka
  V úterý 21. května 2019 si senioři z naší městské části prohlédli v muzeu Portheimkam na Praze 5 výstavu skla s názvem "Svěží barvy".
 • Polská velvyslankyně navštívila Prahu 4
  Starostka městské části Praha 4 Irena Michalcová a mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Polské republiky Barbara Ćwioro se 22. května 2019 setkaly na radnici Prahy 4. Shodly se, že ženy patří do politiky, a velvyslankyně přitom ocenila poměrně vysoký počet žen ve veřejném životě České republiky. Zajímala se o festival Kaleidoskop, který městská část Praha 4 už několik let pořádá, a kterého by se polské velvyslanectví chtělo příští rok zúčastnit.
 • Výluka tramvajového provozu v úseku Dvorce – Nádraží Braník - Sídliště Modřany
  Od středy 22. května 2019 až do poloviny června 2019 omezuje obyvatele Prahy 4 výluka na tramvajové trati směrem do Modřan. Na snímcích z prvého dne výluky oblast tramvajové smyčky u Nádraží Braník.
 • Rekonstrukce kanalizace a vody v Táborské
  V pondělí 13. 5. 2019 začala rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace v Táborské ulici, která podle sdělení zhotovitele společnosti Metrostav potrvá do 30. 9. 2019 a která dočasně zkomplikuje provoz v této části Prahy 4. Snímky jsou z 19. května 2019.
 • Branická vyhlídka opět slouží veřejnosti
  V květnu 2019 se na své místo vrátila opravená vyhlídka v přírodní památce Branické skály. Vyhlídka nese jméno Vávrova a umožňuje zajímavý pohled na levobřežní partie Vltavy mezi Barrandovem a Smíchovem a v podstatě od Chuchle až k Hradčanům. K vyhlídce (50° 2' 32.78" a 14° 24' 49.57") se nejlépe dostanete od zastávky autobusu linky 134 - Dobeška (cca 9 minut).
 • Poslední jarní koncert na Nuselské radnici
  Dne 16. května 2019 ve večerních hodinách proběhl poslední koncert z cyklu pravidelných jarních koncertů na Nuselské radnici. Program s názvem Muzikantská putování z Reduty zahrnoval jazzové standardy i úpravy moravských lidových písní v podání klavíristy Emila Viklického v doprovodu Petra Dvorského na kontrabas. Oba účinkující i přítomné posluchače ve vyprodaném sále osobně pozdravila členka zastupitelstva Ing. Jitka Zykánová.
 • Umění loutky na zámku Chvaly
  V úterý 14. května 2019 proběhla návštěva unikátní výstavy "Umění loutky" na zámku Chvaly, kde se představily české historické loutky.
 • Dendrologická zahrada Průhonice
  Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se uskutečnila pro naše seniory procházka s průvodcem po dendrologické zahradě v Průhonicích.
 • Vzpomínka u Památníku obětí komunismu v Motole
  V sobotu 11. května 2019 se v 10 hodin v prostorách Památníku obětí komunismu na lesním hřbitově při krematoriu Motol uskutečnilo vzpomínkové shromáždění. Zúčastnili se jej i zástupci MČ Praha 4.
 • Dračí lodě pomáhaly charitě
  V sobotu 11. května 2019 od 9 hodin proběhl v areálu Žlutých lázní charitativní závod dračích lodí v rámci akce Rotary Dragon Boat Charity Challenge 2019. I letos se ho zúčastnila městská část Praha 4 se svým sportovním týmem, který nakonec skončil v první polovině startovního pole se ztrátou pouhých 30,02 metru na vítěze. Závod se konal na podporu organizací Život 90, Nadace Naše dítě a Výboru dobré vůle.
 • Koncert skupiny Staropražští pardálové
  Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se v hlavním sále historické budovy radnice v Nuslích uskutečnil koncert skupiny Staropražští pardálové.
 • Pietní akt u Pomníku Zpravodajské brigády v parku Na Jezerce
  V pátek 10. 5. 2019 ve 14 hodin proběhl u Pomníku Zpravodajské brigády v parku Na Jezerce pietní akt na počest jejích padlých členů v letech nacistické okupace.
 • Vzpomínkové shromáždění k uctění obětí 2. světové války na Spořilově
  V pátek 10. 5. 2019 se v 10 hodin uskutečnilo vzpomínkové shromáždění k uctění obětí 2. světové války na Roztylském náměstí v prostorách Národního hřbitova na Spořilově.
 • Pietní akt ke Dni vítězství na Náměstí Generála Kutlvašra
  Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se ve 12 hodin uskutečnil pietní akt ke Dni vítězství na Náměstí Generála Kutlvašra v Nuslích.
 • Dopravu mezi Prahou 4 a Prahou 10 omezí rekonstrukce železničního mostu Otakarova
  Od soboty 11. května 2019 bude v souvislosti s rekonstrukcí železničního mostu Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží omezen provoz na komunikacích Vršovická a Otakarova a dále bude oboustranně přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Koh-i-noor do pátku 31. 5. 2019 (cca 0:30 hod.). Práce budou probíhat po etapách a budou je provázet následující dopravní opatření
 • Před filipojakubskou nocí
  V KC Novodvorská se 30. dubna 2019 uskutečnila akce pro seniory s názvem "Před filipojakubskou nocí" během které byly oceňovány kostýmy přítomných čarodějnic. Přítomní se dobře bavili a některé kostýmy byly přímo umělecká díla se zajímavým nápadem či vtipem.
 • Praha 4 pokračuje v kultivaci prostředí vysazováním nových stromů
  Deset vzrostlých stromů vysadili v úterý 23. dubna 2019 dopoledne nedaleko Základní školy Mendíků v Nuslích u Botiče společně se žáky této školy a obyvateli Michle starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě/Zelení) a radní pro infrastrukturu životního prostředí a správu veřejných prostranství Ondřej Růžička (STAN/KDU-ČSL). Jde o pět lip, tři okrasné třešně a dva duby, které doplnily zeleň v této lokalitě.
 • Velikonoce s Prahou 4 se nesly v duchu radosti, tradic a oslav
  Již tradičně na květnou neděli jsme společně s malými i velkými návštěvníky oslavili v KC Novodvorská příchod Velikonoc. V odpoledních hodinách dne 14. dubna 2019 jsme pak mohli shlédnout i dětské a mládežnické folklorní soubory z Ukrajiny, Srbska, Slovenska, Bulharska či ruské divadlo.
 • Den Země v parku Na Pankráci
  Oslavy Dne Země v parku Na Pankráci ve čtvrtek 4. dubna 2019.
 • Participační setkání s občany k rozšíření ZPS – první vlna
  V první dubnové dekádě roku 2019 proběhla první trojice veřejných diskusí ve věci rozšíření parkovacích zón na území městské části Praha 4. Setkání s občany proběhla postupně v ZŠ Školní, Poláčka a Mendíků.
 • Den vody 2019
  V pondělí 25. března 2019 se u rybníka Labuť v Krči uskutečnil tradiční Den vody.
 • Chlupáčova Sedící figura se vrací na Prahu 4
  Sedící figura od sochaře Miloslava Chlupáče se po letech vrátí zpět před KC Novodvorská. Stane se tak i díky všímavosti a erudovanosti současného místostarosty pražských Řeporyjí Davida Roznětínského, který ji na území této malé městské části objevil. Ve čtvrtek 28. března 2019 si sochu před odvozem do restaurátorské dílny přímo v Řeporyjích prohlédl i starosta Prahy 4 Petr Štěpánek.
 • Sportovci Prahy 4 za rok 2018
  Sportovec Prahy 4 za rok 2018 - Osm nejlepších sportovců a jeden sportovní tým si 21. března 2018 převzali na Nuselské radnici svá ocenění za rok 2018.
 • Azylový Dům
  Otevření azylového domu 20. 3. 2019
 • Ochránce Prahy 4
  Na Nuselské radnici se v úterý 12. března 2019 konalo slavnostní oceňování policistů, strážníků, celníků a hasičů.
 • Masopust s Prahou 4
  2. března 2019
 • Prohlídka Parlamentu ČR
  26. února 2019
 • Další ročník soutěže v kompostování zná své vítěze
  Ve velkém sále budovy historické radnice v Nuslích se v pondělí 4. února 2019 konalo slavnostní vyhlášení výsledků již sedmého ročníku soutěže MŠ a ZŠ v kompostování.
 • Novoroční koncert na Nuselské radnici
  Novou koncertní sezónu zahájil tradiční Novoroční koncert ve čtvrtek 10. ledna na Nuselské radnici.
 • Novoroční výběh Běžecké školy
  Tradiční akce Běžecké školy Praha 4, která se koná první den každého nového roku.

Zveřejněno: 02.01.2019 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 02.01.2019 – Vít Drbal
Vytisknout