Aktuality z FAMILYWEBU

 • MČ Praha 4 Vás zve na Dětský cykloden


  Dorazte v neděli 20. června 2021 od 14 hodin do Braníka (A-park / Ledárny) na sportovně-zábavnou akci pro celou rodinu! Kola, koloběžky, brusle s sebou nebo si je můžete půjčit na místě a třeba své dovednosti zdokonalit pod dohledem profesionálů. Těšíme se na viděnou!
 • Sportovní den pro mateřské školky s Eagles Praha


  Akce pro děti z mateřských škol, která se, z důvodu přetrvávající koronavirové situace, přesunula z baseballového hřiště sportovního areálu Eagles Praha na zahrady školek, proběhla tentokrát 16. 6. 2021 v Mateřské škole Matěchova.
 • V Praze platí od 18. do 22. června 2021 zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech


  Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od zítřejších 12:00 hodin do 22. června 2021 (00:00 hodin) na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Podrobnosti v článku ...
 • Příběhy našich sousedů v Praze 4 mají vítěze


  Závěrečná prezentace a předání ocenění v rámci projektu Příběhy našich sousedů Praha 4, který učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových momentech československých dějin, se konaly na Nuselské radnici. Letošní ročník vyhráli žáci ze školy Nedvědovo náměstí. Projekt se na městskou část vrátil po pětileté odmlce.
 • Evropský den hudby 21. 6. 2021


  Tento „svátek hudby“ vznikl na popud bývalého francouzského ministra kultury Jacka Langa v roce 1981. Jedná se o celoevropsky uznávaný den, který je zasvěcen hudbě a všem, kteří hudbu milují a věnují se jí. Na oslavu toho to dne se ve městech pořádají různorodé koncerty a kulturní akce. MČ Praha 4 se rozhodla připojit a uspořádá 21. června 2021 pouliční koncerty ve třech lokalitách. Podrobnosti v článku ...
 • Koupaliště čeká zefektivnění a zkvalitnění provozu


  Radnice Prahy 4 plánuje letos na biotopovém koupališti na Lhotce vyřešit problémy s dlouhodobým nedostatkem vody, výrazně zmodernizovat nakládání se sedimenty (kaly), které vznikají při biologickém čištění vody, a doplnit zdejší areál gastrostánky, sportovišti a dalším vybavením.
 • Evropský den proti vloupání 2021


  Již potřetí si v České republice připomínáme Evropský den proti vloupání. Letos je tento den stanoven na 16. června. Proto je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů. Naprosto nejzásadnější jsou ale opatření, která vás nic nestojí jako zamykat vstupy, zavírat okna a nenechávat klíče dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.
 • Očkování samoplátců


  Od pátku 11. června 2021 se mohou nechat očkovat proti nemoci Covid-19 i lidé, kteří nejsou pojištění u žádné z českých veřejných zdravotních pojišťoven. Očkování si v takovém případě zájemce hradí sám. Používá se vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech a maximální cena jedné dávky nepřesáhne 810 korun.
 • Nordic Walking pro seniory a 50+ opět přicházejí


  Bezplatné lekce Nordic Walking pro seniory a osoby 50+ se po koronavirové pauze vracejí. Těšit se na ně můžete každé úterý od 14:00 hod. (mimo svátky) od 1. 6. do 26. 10. 2021. Sraz je vždy cca 10 minut před zahájením na parkovišti Restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí v Krči. Příchozí budou rozděleni do dvou výkonostních skupin a na lekci bude možnost bezplatného zapůjčení holí. Více na plakátku ...
 • Slavnostní odhalení pamětní desky Tomáše Holého


  Nejznámější dětský filmový herec Tomáš Holý má od dneška v Praze 4 pamětní desku. Její umístění na domě, kde Tomáš Holý prožil většinu svého života, inicioval jeho kamarád Ota Kars, který je rovněž autorem knihy Jmenuju se Tomáš a grafického románu V hlavní roli Tomáš Holý. Pamětní desku i dnešní vzpomínkovou akci na Tomáše Holého podpořila městská část Praha 4.
 • Příměstské tábory v létě nabídnou i doučování - AKTUALIZOVÁNO


  Distanční výuka dopadla na všechny žáky škol, na některé více na jiné méně. Městská část Praha 4 si to uvědomuje, a proto na prázdniny 2021 připravuje ve spolupráci se spolkem SPORTJOY letní příměstské tábory, které kromě programu budou mít i nadstavbu ve formě doučovací části. Nyní je nově možné přihlásit dítě i na více než jeden turnus.. Více v článku ...
 • Zástupci Prahy 4 si připomněli výročí tragických událostí v Lidicích


  Vypálení vesnice Lidice 10. 6. 1942 si připomněli zástupci radnice u památníku v ulici Za Zelenou liškou. Obyvatelé obce ve Středočeském kraji se před téměř osmdesáti lety stali oběťmi pomsty za atentát na Reinharda Heydricha. Stejný osud následně potkal i vesnici Ležáky o čtrnáct dní později.
 • Rozšířený sportovní areál pro ZŠ Na Chodovci


  Děti ze základní školy Na Chodovci se v příštím školním roce mohou těšit na nové rozšíření sportovního areálu. Jeho součástí bude v první etapě atletická a rozběhová dráha, doskočiště pro skok daleký a hřiště pro plážový volejbal.
 • Městská knihovna půjčuje i v létě


  Městská knihovna v Praze má otevřeno a bude mít otevřeno i celé prázdniny. Kromě toho, že si v ní půjčíte něco pěkného ke čtení na dovolenou, nepřehlédněte bohatý kulturní program. Kulturní knihovnu potkáte letos hlavně pod širým nebem – na náměstích, náplavkách, v parcích. Čtení na celé prázdniny půjčují pobočky Městské knihovny už od 14. června 2021. Více v článku ...
 • Areál městských sportů na Spořilově nabídne další aktivity


  Díky spolupráci s Prahou 15 a Českou asociací skateboardingu ještě více ožije areál městských sportů na Spořilově. Na opravu cyklotrialové dráhy dokončenou na podzim loňského roku navázala na konci května instalace nových skateboardových překážek na sousední asfaltové ploše.
 • Nová sociální zařízení pro MŠ Alšovy sady


  Děti i učitelky z mateřské školy Alšovy sady budou mít brzy k dispozici nové umývárny a toalety. Součástí opravy je také rekonstrukce úklidových komor. Plán na renovaci školy schválili radní městské části.
 • Na zrekonstruovanou trať vyjede obnovená tramvaj s číslem 19


  Rekonstrukce tramvajové tratě Vladimírova - Táborská - Na Pankráci - Na Veselí – Soudní skončila a od soboty 5. června 2021 obnoví Dopravní podnik hlavního města Prahy tramvajový provoz v úseku Náměstí Bratří Synků – Vozovna Pankrác. Téhož dne se do pražských ulic po devíti letech opět vrátí tramvajová linka číslo 19, která bude jezdit po nové, nedávno postavené trati až ke stanici metra Pankrác.
 • Obřady "Vítání občánků" budou obnoveny na konci června


  Obřady vítání občánků budou obnoveny ve dvou termínech na konci června 2021. Prosíme o trpělivost, téměř rok byly obřady pozastaveny a zájemců je mnoho. Postupně budeme volné termíny nabízet rodičům přihlášených dětí. Další obřady proběhnou v září, přes letní prázdniny vítání neprobíhá. V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na vitaniobcanku@praha4.cz .
 • Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší nové technologie a roboty


  Městská část Praha 4 zareagovala na změnu rámcového vzdělávacího programu v oblasti informatiky a zajistila pro pedagogy ze škol, jichž je zřizovatelem, unikátní čtyřhodinový vzdělávací program Robotika od společnosti EDUteam. Málokterá škola si může dovolit pořídit široké spektrum vybavení pro polytechnické vzdělávání, a tak se pedagogové budou moci osobně seznámit s jednotlivými technologiemi, které mohou využít ve výuce.
 • Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných MČ Praha 4


  Rada MČ Praha 4 na svém jednání dne 19. 5. 2021 vyslovila souhlas se zajištěním letního provozu mateřských škol dle varianty 2 v části A svého usnesení č. 2R-44/2021 ze dne 27. 1. 2021. Podrobnosti a rozsah v článku ...
 • ZŠ Nedvědovo náměstí má nové hřiště


  Historická budova populární podolské základní školy k sobě získala nové školní hřiště. To vzniklo v rámci projektu sanace a odizolování suterénních prostor, které byly dlouhodobě sužovány průsakem podzemní vody. Více v článku ...