Fotogalerie roku 2020


 • Senioři naslouchali sochám na Karlově mostě
  Aneb po dlouhé době komentovaná procházka po památkách Prahy. Společně jsme prošli Karlův most, rozebrali jednotlivou historii každé ze soch a dozvěděli jsme se mnoho nového. Praha je v současné době téměř bez zahraničních turistů, proto bychom jen těžko hledali vhodnější příležitost projít přes Karlův most. I počasí nám přálo a všichni účastníci odcházeli spokojeni. Vzhledem k enormnímu zájmu z vaší strany se MČ Praha 4 rozhodla tuto akci zopakovat. V měsíci říjnu se proto můžete těšit na druhou příležitost poznat Karlův most podrobněji. Foto ze dne 17. září 2020.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 17. 9. 2020
  V září 2020 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 17. 9. 2020.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 10. 9. 2020
  V září 2020 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 10. 9. 2020.
 • Dokončili jsme novou fasádu knihovny Jezerka
  Nová pobočka městské knihovny v Praze 4 Michli má novou fasádu. Již v březnu otevřela knihovna Jezerka zbrusu nové prostory, které kromě knih a posezení pro čtenáře nabízejí také amfiteátr pro menší představení, oddělený prostor pro studenty a dětský koutek pro ty nejmenší. Fasáda tak byla poslední fází oprav. Fasáda si i po rekonstrukci zachovala původní ráz bývalé banky, která měla velká kulatá okna i široké vstupní dveře. V průčelí domu také zůstala socha mladé dívky s kasičkou na mince, která symbolizuje spořivost. V rámci rekonstrukce proběhla i výměna oken v bytech domu. Fotografie jsou ze závěru září 2020.
 • Výstava projektů seniorského domu Hudečkova
  Výstava projektů seniorského domu Hudečkova je od úterý 22. září 2020 k vidění ve vestibulu Úřadu městské části Praha 4 po levé straně od hlavního vchodu. Lidé si zde mohou prohlédnout všechny čtyři architektonické studie a především tu vítěznou, kterou navrhl architektonický dům Projektil. Projekt moderní, multifunkční budovy seniorského domu kombinovaného s odlehčovací službou v Hudečkově ulici na Praze 4 se tímto posouvá do další fáze, a tou je projektová dokumentace.
 • Budova MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici má opravené sociální zařízení
  Městská část Praha 4 toho ve svých mateřských a základních školách stihla během prázdnin opravdu dost: výstavbu tělocvičny, rekonstrukce kotelen, opravy sociálních zařízení anebo třeba výměnu oken. Jak dopadla rekonstrukce sociálního zařízení v budově mateřské školy v Kotorské, se přišla 17. září 2020 na vlastní oči přesvědčit starostka Irena Michalcová (ANO 2011). Náklady na rekonstrukci v Kotorské byly 2,9 milionu korun. Během prázdnin se opravovalo a rekonstruovalo samozřejmě i jinde. V ZŠ Jeremenkova zrekonstruovali sociální zařízení dívek, v ZŠ Mendíků vyměnili okna v tělocvičně a opravili obvodové zdivo. Kromě MŠ 4 pastelky v Kotorské ulici čekalo na děti opravené sociální zařízení také v ZŠ Ohradní. V ZŠ Na Planině byl zase opraven topný kanál. V ZŠ Školní, v MŠ K Podjezdu a v ZŠ a MŠ Sdružení (objekt MŠ Družstevní ochoz) prošly nákladnými rekonstrukcemi jejich kotelny a v ZŠ Bítovská pro děti dokončují krásnou novou tělocvičnu, která by měla být dětem a jejich učitelům předána v průběhu podzimu.
 • Praha 4 se věnovala zdraví svých obyvatel
  Bílé stany a příjemné letní počasí vítaly v úterý 15. září 2020 na Pankráci všechny návštěvníky, malé i velké, kterým není lhostejný jejich zdravotní stav a kteří si moc dobře uvědomují, jak důležitá je prevence. Radnice pro ně před OC Arkády uspořádala velmi úspěšný Den zdraví s Prahou 4. Na organizaci této preventivní a osvětové akce pořádané v rámci místní Agendy 21 se jako hlavní partneři podílely Thomayerova nemocnice, Státní zdravotní ústav, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Praha 4, privátní kliniky Asklepion a TOP ESTHETIC a OC Arkády Pankrác.
 • Otevřeli jsme BRAVO!
  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • Otevíráme nový park „Přátelská zahrada“
  Nový altán, most, amfiteátr a opravená zahrada s chodníčky, to je od 10. září 2020 nový výukový a odpočinkový areál v sousedství Základní školy Jeremenkova. Přátelská zahrada, jak se jmenuje nový park, stojí na místě původního zpustlého zahradnictví, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Na neformální otevření parku, který bude sloužit jak žákům nedaleké školy, tak i široké veřejnosti, se přišli podívat starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová, radní životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (oba ANO 2011) a radní Prahy 4 pro investice Filip Vácha (TOP 09).
 • V Praze 4 přibývá pamětních kamenů obětí holokaustu
  Již víc než deset mosazných dlaždic, připomínajících osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru, je rozmístěno v ulicích Prahy 4. Tento týden přibyly další dva pamětní kameny, tzv. Stolpersteine, oba v Nuslích.


Zveřejněno: 02.01.2020 – Vít Drbal
Vytisknout