Fotogalerie roku 2020


12
 • Vzpomínka na básníka Petra Skarlanta
  Ve čtvrtek 13. února 2020 se na Nuselské radnici uskutečnilo literární vzpomínkové odpoledne na básníka, prozaika, dramatika a překladatele francouzské literatury Petra Skarlanta. Setkáním provázel herec Jiří Brož.
 • Praha 4 má nové stanoviště Městského kamerového systému
  Městská část Praha 4 má zcela nové stanoviště Městského kamerového systému (MKS). Nachází se na křižovatce ulic Na Strži, Olbrachtova a Jeremenkova a tvoří ho jedna otočná a jedna pevná kamera pracující ve Full HD rozlišení.
 • Koupaliště Lhotka se připravuje na letní sezónu
  V první části druhé etapy revitalizace koupaliště dojde k výstavbě dětského hřiště, umýváren, chodníku atd. Fotografie jsou z kontrolního dne - 11. 2. 2020.
 • Zajímavá prohlídka Emauzského opatství
  V odpoledních hodinách prvního únorového čtvrtku roku 2020 se pro zájemce z řad seniorů naší městské části uskutečnila komentovaná prohlídka Emauzské opatství. Účastníci akce si za detailního výkladu průvodkyně prohlédli specifické prostory ambitu a klášterního kostela a seznámili se s výjevy Emauzského cyklu, vytvořeného ve třetí čtvrtině XIV. století. I tentokrát se jednalo o nevšední výlet nejen do historie sakrálních staveb u nás.
 • Komentovaná prohlídka interiéru Národního divadla
  Ve čtvrtek 6. února 2020 si senioři z Prahy 4 prohlídli Zlatou kapličku. Prošli ji od střechy až po základní kameny umístěné ve sklepení a navštívili i některá místa běžným návštěvníkům zapovězená, jako třeba vchod a zázemí prezidentské lóže. Zájem o komentovanou prohlídku interiérů Národního divadla byl veliký a krásné počasí pak celý zážitek jen umocnilo.
 • Praha 4 uctila památku obětí holocaustu
  Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza a zastupitelé Jitka Zykánová a Petr Kučera (všichni TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané "kameny zmizelých" jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.
 • 7. ročník šachového turnaje - O pohár starostky MČ Praha 4
  Ve čtvrtek 23. ledna 2020 se od 14.00 hod. uskutečnil v ZŠ Jílovská již 7. ročník šachového turnaje „O pohár starostky MČ Praha 4“. Při turnaji se tradičně utkali zkušení šachisté seniorského věku s těmi méně zkušenými – juniory do 15 let.
12


Zveřejněno: 02.01.2020 – Vít Drbal
Vytisknout