Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli). Zodpovězeny jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: domek na ohlášku (silvie fricová 27.05.2020 11:58) – Stavební úřad
  Dobrý den,chtěla bych požádat o radu.Koupila jsem s mužem dům.Na pozemku stojí již dvacet let zahradní domes spojený s kůlnou na nářadí,který byl postaven pouze na ohlášku.Povoleno však bylo cca.16m2,ale ve skutečnosti má asi 26m2.Nikdo nic neřešil do dne,kdy jsem si vzala na část domu hypotéku.Ted po mě chce banka,aby bylo vše narovnané.Děkuji moc s pozdravem Fricová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:29)
   Vážená paní,
   v případě, že je Vaše stavba kolny nad 25 m2 zastavěné plochy je kromě uvedení stavby do povoleného stavu možným řešením Vaší situace požádat o dodatečné povolení stavby, výsledek řízení nelze předjímat.
   V konkrétním případě Vám doporučuji se obrátit na místně příslušného referenta našeho úřadu. Nevím jak dalece si jste jista, že poslední povolený stav je 16 m2, pokud nevíte, doporučuji návštěvu našeho správního archivu, jsou i případy, kdy vlastník pouze ověřenou dokumentaci novému vlastníkovi nepředal a stavba povolena je.
   S pozdravem
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
 • Otázka: Otevření stánku párek v rohlíku a hotdog (Emil 22.05.2020 9:40) – Živnostenský úřad
  Dobrý den rad bych se informoval chtěl bych si otevřít stánek s parkem v rohlíku na svém pozemku a rad bych se zeptal jakou živnost musím mít jestli stačí volna nebo pohostinství rozlevane nápoje mít nebudu děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:19)
   Dobrý den,
   pro výrobu pokrmů bez možnosti přímé konzumace v hostinské provozovně Vám postačí:
   obor. č. 7 - výroba potravinářských a škrobárenských výrobků živnosti volné : výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.
   Pokud budete vykonávat činnosti spočívající v přípravě a prodeji pokrmů a nápojů k bezprostřední spotřebě v provozovně , v níž jsou prodávány, je nutné mít živnostenské oprávnění na řemeslnou živnost:
   hostinská činnost.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: přihlášení dětí k trvalému pobytu (Martina Bohatová 27.05.2020 11:10) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,

  nedávno jsem se s dětmi a partnerem přestěhovali do Prahy z Velké Británie. Jsem Česka, mám trvalý pobyt na Praze 4. Mé děti mají jak anglické, tak i české občanství. Partner je Brit. Má vyřízený přechodný pobyt v ČR.
  Na adrese mého trvalého bydliště ale nežijeme, jsme v podnájmu na Praze 4, Nuslích. Chtěla bych se zeptat, zda-li mé děti mají automaticky trvalé bydliště jako já, nebo je musím jít dát přihlásit na adresu, na které momentálně žijeme? Partner při žádosti o přechodný pobyt uvedl adresu, kde bydlíme, tudíž si myslím, že on je na této adrese evidován cizineckou policií a přihlašovat na Městský úřad se nemusí.

  Děkuji za Vaši odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:15)
   Dobrý den,
   u občanů ČR je tomu tak, že dítě má po narození automaticky trvalý pobyt matky, pokud ona je občanka ČR. Jestliže jste tedy dětem od narození TP neměnili, měli by mít adresu TP stejnou, jako jste měla Vy v době jejich narození.
   Partner se u nás určit hlásit nemusí, úřady městských částí ani cizince neevidují, to dělá pouze cizinecká policie.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Sportovec Prahy 4 (Lucie Zelenková 28.05.2020 10:49) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jaký je náhradní termín na vyhlášení Sportovce Prahy 4 v KC Novodvorská? Původní březnový termín byl kvůli pandemii zrušen.

  Děkuji za odpověď.

  Lucie Zelenková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 28.05.2020 13:11)
   Vážerná paní Zelenková,
   vyhlášení Sportovce Prahy 4 je plánováno v rámci open air akce Kavky 4 Sport na 19. září 2020 v parku Na Pankráci.
   S pozdravem
   Mgr. Daniela Kazdová
   vedoucí Odboru kultury, sportu a dotační politiky
 • Otázka: Úklid chodníků (Zuzana Mathé 27.05.2020 14:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, zajímalo by mě, kdo má na starosti úklid chodníků před domy. Bydlím v ulici Brabcova a myslím, že naposledy byl chodník uklizen tak před 5 lety.. Chodník na hlavní ulici Na Dolinách se čistí několikrát ročně, ale malé vedlejší ulice jsou v tomto směru trochu zanedbávané. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den!
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.05.2020 14:57)
   Dobrý den, za úklid pěší i silniční komunikace je vždy odpovědný její vlastník. Tím je v tomto případě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových a hlavní město Praha. Váš podnět postoupíme výše uvedeným subjektům k zajištění pravidelného úklidu. Vzhledem k tomu, že případné přijetí opatření ze strany vlastníka může být časově náročnější, zajistíme operativní úklid této ulice mobilní úklidovou jednotou na náklady městské části Praha 4. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Navýšení počtu kontejnerů na tříděný odpad v ul. Jemnická x Telčská (Petr Carvan 26.05.2020 16:50) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Hezký den, rád bych požádal o navýšení počtu kontejnerů na tříděný odpad nebo frekvenci jejich svozu a to z umístění na rohu ulice Jemnická x Telčská. Kontejnery jsou stabilně přeplněné. V nárožním domu Jemnická 355 pro jehož obyvatele jsou kontejnery asi primárně určeny se nachází 80 bytových jednotek a stávající kapacita kontejnerů je nedostatečná. Navrhoval bych umístění minimálně ještě jednoho kontejneru na plastový odpad a jednoho na papír. Pokud by přibyl i kontejner na kovový odpad a nápojové kartony, tak by to bylo skvělé. Za obyvatele domu Jemnická 355/3 Petr Carvan - místopředseda Výboru SVJJ
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 27.05.2020 12:47)

   Dobrý den, k žádosti o navýšení četnosti odvozu odpadů na Magistrát hlavního města Prahy je potřeba přiložit průkaznou fotodokumentaci za dobu nejméně 14 dní (u kontejnerů se spodním výsypem za dobu nejméně dvou po sobě jdoucích svozů). Stanoviště tříděného odpadu č. 248 Michelská 300/60 v Praze 4 budeme pravidelně monitorovat včetně pořizování průkazné fotodokumentace. V případě pořízení průkazné fotodokumentace podáme žádost o navýšení přeplňovaných komodit odpadů a zároveň se pokusíme přidat sběrné nádoby na nápojové kartony a kovové obaly. Děkujeme Vám za podnět.

 • Otázka: žádost o cestovní doklad (Vlasta Beránková 19.05.2020 14:37) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, pro červencovou dovolenou potřebuji cestovní pas. Kdy je možné dojít na úřad (jaké jsou v současné době úřední hodiny)? Je možné se objednat? Potřebuji mimo OP ještě něco s sebou? Předem děkuji za odpověď. Beránková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 27.05.2020 12:44)
   Dobrý den,
   současně platné úřední hodiny najdete na odkazu ZDE dole na stránce. Objednávkový systém na ÚMČ Praha 4 bohužel zatím není zaveden.
   K vyřízení žádosti potřebujete platný občanský průkaz a pokud máte již neplatný cestovní pas, je třeba ho odevzdat. Za vydání cestovního pasu ve standardní lhůtě se platí správní poplatek 600 Kč, který je možné uhradit buď hotově přímo na přepážce, nebo kartou na pokladně úřadu.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na informační linku Odboru správních agend 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Označení sídla OSVČ (Bedřich Vaníček 22.05.2020 9:04) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, chci si zřídit živnost, ale sídlo potřebuji mít odlišné od trvalého bydliště. Bohužel nemám v panelovém domě možnost sídlo označit, proto mám dotaz, zda postačí označení na poštovní schránce? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 27.05.2020 12:39)
   Dobrý den,
   dle § 31 odst. 2 živnostenského zákona platí, že podnikatel je povinen viditelně označit obchodní firmou , popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem osoby, bylo-li přiděleno objekt, v němž má sídlo, liší-li se od bydliště. V praxi to znamená, že pokud je sídlo umístěno ve volně přístupném domě, postačí takto označit poštovní schránku. Pokud je dům nepřístupný, pak je nutné označit zvonek.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Sekání trávy (SVJ Pujmanove 1583 25.05.2020 19:11) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, existuje harmonogram sekání trávy v okolí objektů na sídlišti Pankrác II? Výše travniho porostu se již blíží vzrůstu dospívajících dítěte. Tráva je plná klíšťat a alergenů. Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.05.2020 18:11)
   Dobrý den, sídliště Pankrác II se seká tento týden. Počasí v posledních dnech výrazně přálo vzrůstu travního porostu. Z tohoto důvodu jsem v krizových lokalitách, jako je tato, navýšili pracovní skupiny.  Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Sečení trávy (Lenka Dolejšová 26.05.2020 9:55) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jaký je systém sečení trávy na sídlišti Jalový dvůr. Konkrétně okolo ul. Tavolníková? Cíp mezi ul. K výzkumným ústavům a Tavolníková nebyl posekán od začátku sezony. Na jednom z úseků tohoto sídliště zase někdo seká trávu v sobotu ráno od cca 7 hodin (což ruší). Děkuji za odpověď a přeji hezký den
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 26.05.2020 17:39)
   Dobrý den, MČ Praha 4 není správcem zeleně a veřejných ploch v lokalitě sídliště Jalodvorská. Veřejné plochy tohoto sídliště jsou co do vlastnictví pozemků značně rozmanité. Pozemky, které zmiňujete, jsou částí ve správě hlavního města Prahy, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, nebo Bytové správy Ministerstva vnitra. Provedeme na místě šetření, neposekané plochy ztotožníme s vlastníky a vyzveme je k nápravě. Děkujeme Vám za podnět.


Vytisknout