Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy otazkyP4@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. 

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: posyp chodníků při sněhu a náledí (Kropáčková 18.01.2021 10:30) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Chci se zeptat, zda někdo provádí nebo má provádět posyp chodníků u domů v ulici U Děkanky v Praze 4 a jeho okoli. Bydlím tady již 13 let a při sněhu a náledí to tu nikdo neposypává a neuklízí. Jedná se konkrétně o pozemek č. 1775/3 ve Vašem vlastnictví. Je to tu velmi nebezpečné. Na okolních pozemcích to také nikdo neposypává.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 19.01.2021 14:15)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Situaci neprodleně napravíme. 
 • Otázka: Trvalý pobyt (Petr Kubický 19.01.2021 9:58) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den. Po přestěhování bych měl zájem o přehlášení trvalého pobytu z Prahy 2 na Prahu 4. Máte nějaký online rezervační sytém pro objednání na konkrétní hodinu? Je nutné, abych pred prihlaseni na Prahu 4 zrusil svuj trvaly pobyt na Praze 2?
  Děkuji.
  Petr Kubický
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 19.01.2021 11:26)
   Dobrý den,
   rezervační systém u nás zatím zavedený není, nicméně měl by být zprovozněný v průběhu následujících 2-3 týdnů.
   Co se týče samotné změny trvalého pobytu, není třeba nic řešit v místě původního bydliště, pouze se přihlásit na ÚMČ Praha 4.
   Ke změně trvalého pobytu je třeba doložit oprávněnost užívání nemovitosti. Pokud jste vlastník (jste zapsaný v katastru nemovitostí), tuto skutečnost si úřad ověří sám, po Vás budeme požadovat pouze platný občanský průkaz. Pokud se jedná o družstevní nebo nájemní byt, je třeba předložit nájemní smlouvu.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: obnoveni zivnosti (Marketa Dearden-Masova 14.01.2021 14:03) – Živnostenský úřad
  Dobry den,
  na konci roku jsme se prestehovli zpatky do Ceske republiky. Pred odchod do UK jsem podnikala jako pruvodce v cestovnim ruchu. Zivnostesky list jsem na 10 let pozastavila. Rada bych se znovu prihlasila jako OSVC. Kam mam zajit a obnovit podnikani a musim donest nejake doklady?
  Dekuji.
  Marketa Dearden Masova
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.01.2021 22:03)
   Dobrý den,
   pokud máte provozování živnosti přerušeno a hodláte pokračovat v provozování živnosti, je nutné vyplnit změnový list, který naleznete na www.praha4.cz . Tento formulář doručíte na jakýkoliv živnostenský úřad v ČR.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Obnovení ŽL jako vedlejší činnost? (Miroslav Blažek 13.01.2021 15:42) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, v současnosti mám přerušenou živnost, ale rád bych si živnost obnovil jako vedlejší OSVČ. Prosím o radu, jaké formuláře je potřeba vyplnit a jestli je nutná osobní návštěva živnostenského úřadu? Předem děkuji za odpoveď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.01.2021 21:58)
   Dobrý den,
   živnostenské úřady neevidují u podnikatelů, zda podnikají na hlavní či vedlejší výdělečnou činnost. Pokud hodláte obnovit své živnostenské oprávnění , je nutné vyplnit formulář změnový list, ve kterém vyplníte mimo jiné kolonku číslo 06 Pokračování v provozování živnosti (nelze zpětně) a doručíte na jakýkoliv živnostenský úřad v ČR.
   Formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz .
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Neustálý hukot (Zemanová 15.01.2021 18:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat na koho se obrátit se soustavným a velice nepříjemným hlukem? Zda je vůbec nějaká možnost to řešit, i když nejsem vlastníkem budovy, ze které hluk vychází. Bydlím v ulici Blažíčkova a od včerejšího dne v okolí domu neustále hučí nějaké zařízení, hluk je velice zřetelně slyšitelný i přes zavřená okna.

  S přáním pěkného dne,

  Zemanová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 17.01.2021 12:49)
   Dobrý den, svůj podnět můžete napřímo zaslat na Hygienickou stanici hlavního města Prahy:  http://www.hygpraha.cz/dokumenty/postup-obcanu-pri-podani-podnetu-ci-stiznosti-na-hluk-adresovane-hygienicke-stanici-hlavniho-mesta-prahy-2611_2611_161_1.html
 • Otázka: Dětské hřiště u Podolského hřbitova (Petr Humhal 14.01.2021 13:06) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, kdo vymyslel při opravě tohoto hřiště 4x menší pískoviště a úplně nevhodnou skluzavku , na kterou se nedostanou menší děti? Je to doopravdy pouze neschopnost projektanta? Humhal
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:40)
   Dobrý den, aktuálně instalované pískoviště bude demontováno a použito na jiné dětské hřiště. Dodavatelem deklarované rozměry nebyly bohužel dodrženy. V současné chvíli máme naskladněné nové pískoviště o velikosti 3x3 metry. Budeme jej instalovat ihned jak to klimatické podmínky dovolí. K nově instalovanému hernímu prvku uvádím, že dle katalogového listu výrobce je určen dětem od tří let věku: https://www.hriste.cz/produkty/detska-hriste/minio/miii
 • Otázka: Dětské hriště DH6 Na Lysině (Jana Míčková 03.12.2020 17:11) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kdy bude otevřeno dětské hriště DH6 Na Lysině, které už je pár měsíců vedené jako v rekonstrukci ačkoliv na něm nikdo již dlouhou dobu nepracuje. Dále bych se chtěla zeptat, z jakého důvodu byla značně snížena kapacita pískoviště, která je v současné době, dle mého názoru, silně poddimenzovaná. Na toto hriště chodí převažně děti předškolkového věku, které si hlavně hrají na písku. V současné chvíli je pískoviště cca 1mx1m, původní bylo cca 3mx2m. Hřiště bylo před rekonstukcí ve velice dobrém stavu, kromě dřevěného ohraničení pískoviště. V současné chvíli je pískovště malé a nová skluzavka pro malé děti v podstatě nepoužitelná. Zůstalo tam tak pro malé děti pouze houpátko na pružině. Děkuji za odpověď.
  • Otázka: Dětské hřiště v ulici Na Lysině (Jakub Benda 10.01.2021 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
   Kdy bude hřiště otevřeno? Od konce léta je v rekonstrukci a od září se tam práce prakticky neposunuly. A koho napadlo tak radikálně zmenšit pískoviště? Takto možná dostane cenu za architekturu, ale reálně si na něj vejdou max. 2 děti. Když jsme šli kolem, tak i náš 4letý syn poznamenal, proč je to pískoviště tak malé. Nebylo by možné ho ještě zvětšit?
   • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:32)
    Dobrý den, dětské hřiště je volně přístupné. Dodavatelem deklarované rozměry pískoviště nebyly bohužel dodrženy. Již máme naskladněné nové pískoviště o rozměru 3x3 metry. Bude instalováno ihned jak to klimatické podmínky dovolí.
  • Otázka: Nevhodně umístěné kontejnery na tříděný odpad (František Javůrek 22.12.2020 23:25) – Životní prostředí, úklid a čistota
   Žádám vás (a jestli to pomůže, tak i prosím) tímto o zjednání nápravy v umístění kontejnerů na tříděný odpad v ulici Na Chodovci, viz foto které přikládám. Tříděný odpad musíme vhazovat do kontejnerů z hlavní silnice, kde nám šlo už několikrát o život a to hlavně, když projíždí autobus a v protisměru jede nějaké auto, pak kdo neuskočí je v ohrožení života a to doslova! Několikrát jsem byl svědkem ohrožení sousedů a to hlavně starších lidí a dětí. Až se stane neštěstí, tak bude už pozdě. Přitom stačí posunout kontejnery o metr nebo je obrátit do třešňovky, aby občan nemusel vhazovat tříděný odpad z hlavní silnice, což je dle mého názoru nejen proti zdravému rozumu , ale i proti všem pravidlům. Doufám v nápravu, než tam někoho srazí auto. Děkuji
   František Javůrek
   • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:24)

    Dobrý den, informujeme Vás, že stanoviště tříděného odpadu č. 164 Měchenická 30 v Praze 4 bylo posunuto dále od pozemní komunikace v ulici Na Chodovci.

  • Otázka: úklid dětského pískoviště (Vladimír Gregor 03.01.2021 17:38) – Životní prostředí, úklid a čistota
   Dobrý den, rád bych se zeptal, proč není možné uklidit hnijící listí v okolí dětského pískoviště na konci ulice Na Pankráci před Táborskou bránou. Viz přiložený obrázek. Děkuji za odpověď.
   • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 14.01.2021 14:22)
    Dobrý den, úklid bude zajištěn. Děkujeme Vám za podnět.


  Vytisknout