Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Skladka neporadku v ulici Ohradni (Patrik Novy 30.12.2022 17:08) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  behem dneska se objevila zrejme nelegalni skladka odpadu (viz foto) na samem konci ulice Ohradni. Nejblizsi cislo popisne je 1562 a orientacni 62.
  Prosim Vas o zajisteni uklidu. Predem dekuji.
  S pozdravem,
  Novy.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:19)
   Dobrý den, skládka byla odklizena mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4. Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Pravděpodobně kradené vozidlo / vrak (Václav Koucký 10.01.2023 17:22) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  u přechodu přes ulici Na hřebenech II, kousek od křižovatky s ulicí Pujmanové, směrem k ulici Na Pankráci, stojí už cca měsíc Škoda Octavia II combi s ukradenými koly, předními světly a rozbitým oknem u spolujezdce. Nemá RZ, ale VIN je TMBUF61Z1A2020943. Bylo by dobré vozidlo odstranit, protože stojí na "podpěrách" a je riziko, že spadne a někoho zraní, navíc to skutečně nevypadá dobře. Děkuji! V. Koucký
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:15)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Informaci o vraku jsme postoupili Správě služeb hlavního města Prahy. Tato organizace zajišťuje následný proces nutný pro odtažení vraku. 
 • Otázka: Úklid sněhu (Lucie Heřmánková 23.01.2023 10:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou požádala o řádné odklízení sněhu a námrazy na chodnících před sídlišti na Praze 4. Včerejší zasněžený chodník přes noc zmrznul a je z toho jedno kluziště. Sníh by se měl odklízet pravidelně po celém chodníku ne jen u vstupu do vozovky. Děkuji za rychlou nápravu. LH
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 10:12)
   Dobrý den, abychom mohli na Váš podnět efektivně reagovat, prosíme o specifikaci místa. MČ Praha 4 spravuje pouze malou část výměry všech pěších komunikací na jejím území. Převážná část chodníků je udržována hlavním městem Prahou.
 • Otázka: Pneumatika a odpadky na brehu Botice (Pavel Du Plessis 15.01.2023 18:56) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den, rad bych Vas pozadal o uklid pneumatiky na brehu Botice u Sokola Michle. Dale bych Vas chtel poprosit o uklid odpadku pod keri u parkoviste u Sokola Michle a na obou brezich potoka Botic mezi mosty s tramvajemi na ulici Nuselská a mostem mezi ulici Mendiku a Magistru. Byl bych Vam vdecny, pokud by uklid probehl po celych svazich Botice, naposled doslo jen ke sberu papiru v okoli chodniku, nikoli na svazich potoka.
  Dekuji. S pozdravem Du Plessis
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:46)
   Dobrý den, úklid byl zajištěn mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4. Rovněž jsme upozornili správce toku, aby neopomněl zajistit pravidelný úklid koryta Botiče. Děkujeme Vám za upozornění. 
 • Otázka: Nebezpečný plot (Hejduková D. 18.01.2023 10:27) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  v ulici Nad vinným potokem je nebezpečně nakloněný plechový plot vedoucí bezprostředně vedle chodníčku pro pěší. Plot patří areálu Napako. Děkuji.
  D. Hejduková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:44)
   Dobrý den, odeslali jsme výzvu vlastníkovi pozemku k bezodkladnému přijetí opatření ve věci opravy poškozeného oplocení. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: nepořádek v ulici Doudlebská (Alice Králová 19.01.2023 14:14) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na dlouhodobý nepořádek v ulici Doudlebská a roh ulice Pikrtova. Neudržovaná zeleň na rohu ulice Pikrtova, špinavé chodníky, plné zbytku odpadků. Jedná se o ulici vedoucí k budově Polygon house, kde má nyní kancelář i možná budoucí prezident Petr Pavel. Přichod k budově je velmi nereprezentativní.
  Děkuji,
  Alice K.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:43)
   Dobrý den, vzhledem k tomu, že předmětné pozemky mají soukromé vlastníky, odeslali jsme předmětným subjektům výzvu k zajištění úklidu. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: dětské hřiště Pražského povstání - Plamínková ul. (Kateřina 30.12.2022 12:51) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, ráda bych dala podnět k renovaci dětského hřiště v Plamínkové ulici. Jsou zde díry v plotě (kterými proleze i velké dítě, natož malé), rozpadlé pískoviště s nějakými provizorními kuly. Kolotoc se témeř netočí. Celé je ve špatném stavu. Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:40)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Již jsme objednali nový kolotoč a ve výrobě je též nové oplocení hřiště. Jakmile to počasí dovolí, vše nainstalujeme. 
 • Otázka: Nové hřiště (Barbora Nešporová 04.01.2023 11:36) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné zažádat o další hřiště (třeba multifunkční plastový nebo dřevěný hrad) s povrchem pro nejmenší (tartan aj.). V okolí Vavřenova nic podobného není a travnaté, nezastavěné plochy pro hřiště tu místa je dostatek. Okolní hřiště mají kamínky nebo písek a malé děti, které lezou/ začínají chodit tak hřiště nemůžou tolik využít.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:36)
   Dobrý den, možnost vybudování takového hřiště prověříme. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Katastrofalni stav detskeho hriste namesti generala Kutlvasra (Terezie Kleckova 12.01.2023 20:02) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Krasny vecer, behem poslednich dvou dnu doslo na detskem hristi namesti generala Kutlvasra k rozpadnuti piskoviste ze ktereho trci zetlele drevo a ostre zelezne hrebiky ( mozna nejen vlivem povetrnostnich podminek behem rady let). Prikladam foto, ktere dokumentuje nebezpeci, jenz z toho vznika pro male deti zde si hrajici. Nalehave jmenem mnoha starostlivych maminek prosim o vyreseni neutesene situace co nejdrive. Velice dekuji s pozdravem Terezie Kleckova
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zarubad) 23.01.2023 9:34)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. herní prvek bude opraven. Pro informaci dodávám, že toto dětské hřiště bude v letošním roce kompletně rekonstruováno. 
 • Otázka: Obnoveni zivnosti volne + zadost o vazanou zivnost (Lukas Beranek 30.12.2022 13:35) – Živnostenský úřad
  Dobry den, mam pozastavenou zivnost volnou. Nyni potrebuju zazadat o zivnost vazanou (telovychova - kvuli vedeni skupinovych lekci). Musim nejprve obnovovat zivnost volnou nebo rovnou zadat o zivnost vazanou se stavajicim ICO?

  Instruktorem jsem se stal v UK (kurz Exercise to Music Level 2 a nasledne specializovany kurz), musim certifikaty dokladat, pripadne nechat prekladat? Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbalv) 02.01.2023 17:32)
   Dobrý den,
   pokud nehodláte pokračovat v pozastavené živnosti, není nutné jí obnovovat.
   Pro vázanou živnost poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti… je nutné doložit originál dokladu o splnění odborné způsobilosti. Pokud tento doklad je vydaný mimo ČR, je nutné mít jej přeložený do českého jazyka a to tlumočníkem zapsaným do seznamu znalců a tlumočníků.
   Uznání odborné kvalifikace spadá do kompetence uznávacího orgánu, což je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Pokud tento orgán uzná, že doklady splňují požadovanou odbornou způsobilost dle živnostenského zákona, lze požádat na kterémkoliv živnostenském úřadu v ČR o zápis do živnostenského rejstříku. Stávající IČO Vám zůstává stále stejné.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského