Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: provádění staveb (Martin 24.05.2022 12:19) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, lze získat vázanou živnost provádění staveb, když mám praxi v řemeslné živnosti zednictví? Střední vzdělání stavebního směru s maturitou mám. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.05.2022 17:38)
   Dobrý den,
   podle přílohy č.1 živnostenského zákona platí, že odborná způsobilosti na vázanou živnost: provádění staveb , jejich změn a odstraňování , je požadována praxe v provádění staveb.
   Praxe v zednictví je odbornou způsobilostí pro řemeslnou živnost zednictví.
   Z tohoto důvodu s praxí v zednictví nelze získat živnostenské oprávnění na vázanou živnost provádění staveb, jejich změn a odstraňování.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Holub (Martina Adamová 19.04.2022 13:49) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, jaké mohu udělat opatření, aby holubi ze sousedství neobtěžovali další obyvatele. Jedná se zdivočelé holubi sídlící v rozbité střeše a půdě obytného domu, kde bydlí velmi málo.
  Děkuji Vám za nápad a informaci
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:57)
   Dobrý den, pokud se nejedná o veřejně přístupné plochy, je nezbytné kontaktovat a projednat celou věc s příslušným vlastníkem nemovitosti. Pokud není možné vlastníka zastihnout, nebo se k celé věci staví zdrženlivě, můžete jít cestou umístění odchytových klecí na střeše Vaší nemovitosti. Tento problém je vždy velmi individuální a záleží pouze na domluvě a vstřícnosti všech zainteresovaných stran.
 • Otázka: Sekání trávníků (Vendula Chavalková 12.05.2022 9:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, vkládám podnět pro rozumnou údržbu travnatých ploch a respektování funkcí městských trávníků, tj. nejen estetická, ale také klimatická, hygienická a v neposlední řadě ekosystémová. Tyto funkce nemohou travnaté plochy plnit, pokud jsou posečeny nakrátko a v období horkých a suchých dnů - to se přesně stalo se všemi trávníky před pár dny např. v Podolí. Apeluji tedy na MČ P4, aby o travnaté plochy bylo pečováno s rozumem, s ohledem na aktuální počasí a roční období. Anglický trávník je možná estetický, avšak mrtvý. Děkuji.

  MŽP: https://www.mzp.cz/cz/pece_travniky_obecni_pozemek?fbclid=IwAR0YI-CWiSl4qYtri2yUydyD4aDtUl4k1XXkQAtCgAxbN-Tbej-JQp3CKe0

  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:51)
   Dobrý den, děkujeme Vám za názor. MČ Praha 4 dlouhodobě zajišťuje údržbu zeleně v rámci přijatelného kompromisu, který zohledňuje všechny aspekty, názory, poznatky a v neposlední řadě i potřeby uživatelů veřejných prostranství. Včetně posílení biodiverzity. 
 • Otázka: Vrak vozidla v ulici Na Lise (Jana Kazdova 05.05.2022 8:09) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobry den,
  muzu poprosit o info, zda je mozne odstranit vrak auta z ulice Na Lise (pred CP 726)? Je bez SPZ.
  Dekuji,
  Jana Kazdova
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:47)
   Dobrý den, Váš podnět jsme postoupili kolegů z oddělení dopravy k zajištění potřebných úkonu pro odstranění vraku. Děkujeme Vám za podnět. 
 • Otázka: branka hřiště Na Líše (Jana Škarecká 10.05.2022 21:42) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, na hřišti na Líše je uvolněná fotbalová branka. Hrozí to, že na někoho spadne, když se na ni někdo pověsí. Prosím o opravu. Díky za všechny rodiče.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:29)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Oprava je již objednána. 
 • Otázka: otáčení aut (Žaludová 14.05.2022 13:02) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,mezi paneláky ve Vavřenově ulici(1169-1168)se na trávníku točí auta,i když je zde zákaz vjezdu! Co s tím? Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:23)
   Dobrý den, v místě kde vozidla najíždějí do zeleně instalujeme zábradlí tak, aby nedocházelo k dalšímu postupnému ničení travnaté plochy. Děkujeme Vám a podnět.
 • Otázka: Zastínění hřiště Novodvorská/Vrbova (Šárka Štíchová 19.05.2022 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda by bylo možné instalovat nějaké zastínění na hřišti u věžáku na pomezí Novodvorské a Vrbovy (v mapě označeno oranžově). Celý den tam intenzivně svítí a na hřišti se v letních dnech v podstatě nedá být. Stačila by i úplně obyčejná tkanina aspoň nad pískoviště, jako je kousek dál v ulici Psohlavců, viz druhé foto. Klidně bych na to i přispěla 😁 Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:22)
   Dobrý den, objednáme instalaci zastínění předmětného pískoviště. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Úklid a nedostatek košů (Michaela Svárovská 15.05.2022 16:54) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, na Praze 4 v Hrusické ulici mezi čísly 30 a 28 je menší posezení, u kterého je velký odpadkový koš, který aktuálně přetéká odpadky a okolí zapáchá. Bohužel v místě je nedostatek odpadkových košů, proto pejskaři nemají jinou možnost, kam vyhazovat exkrementy. bylo by možné zajistit častější úklid tohoto koše, případně přidat do okolí i jiné odpadkové koše? Děkuji za vyřízení.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:12)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Celou věc jsme projednali se svozovou společností. Rovněž vytipujeme další místa pro nové odpadkové koše.
 • Otázka: černá skládka Ctiradova (Tereza Kowolowská 19.05.2022 19:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bylo by prosím možné odstranit novou černou skládku v ulici Ctiradova, v oblasti parkovacích míst u zarostlého železničního náspu? Velmi děkuji a přeji příjemný den
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:10)
   Dobrý den, Váš podnět prověříme a zajistíme vyklizení nepořádku.
   Děkujeme Vám. 
 • Otázka: po vichřici ( Jaromír Pelc 23.05.2022 7:10) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, po nedávné vichřici se ze stromu v pravém rohu parcely Filosofská čp. 8/1509 odlomila menší větev, leží na trávníku mezi plotem a chodníkemn. Bylo by prosím možné ji příležitostně odklidit? Srdečně děkuji! J. P.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:07)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Větev odklidíme.