Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: parkování pro řemeslníka (Jaroslav Rychlý 20.09.2020 9:29) – Doprava a parkování
  Dobrý den,v době od 21.září 2020 cca 1 měsíc budu provádět rekonstrukci v domě v ulici U nových domůII.527/1.Jak mám řešit parkování v této oblasti?Děkuji za vysvětlení.Rychlý J.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.09.2020 15:54)
   Dobrý den,
   řemeslník či firma, která vykonává práci v místě, kde se nachází parkovací zóny, má nárok na abonentní parkovací oprávnění na základě dokladu o zakázce v oblasti (objednávka, zálohová faktura, smlouva o dílo apod.). Tento doklad zástupce firmy či jiný zmocněnec předloží spolu s vlastním občanským průkazem, velkým technickým průkazem dotčeného vozidla či osvědčením o registraci vozidla vydaným počínaje rokem 2006. Zástupce firmy mimo jednatele či jiný zmocněnec doloží též plnou moc od jednatele firmy. Parkovací oprávnění bude vystaveno na dobu, po kterou bude řemeslník v dané oblasti působit (dle předloženého dokladu o zakázce).
   V případě kratší návštěvy na několik dnů doporučujeme pořízení krátkodobého parkovacího oprávnění prostřednictvím parkovacího automatu nebo Virtuálních parkovacích hodin (mpla.cz).
   Oprávnění lze vyřídit na pracovišti Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník, přičemž záleží na počtu vozidel, které bude firma chtít do systému registrovat. Ceník je stanoven usnesením Rady hl. m. Prahy a odvíjí se od doby platnosti parkovacího oprávnění. Pro první vozidlo podnikatele stojí roční oprávnění 7 000,-Kč, pololetní 3 500,-Kč, čtvrtletní 1 750,-Kč, měsíční 900,-Kč, týdenní 250,-Kč.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: placené parkoviště - bílé zony (Jitka Šimková 23.07.2020 16:09) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chci se zeptat kde jsou parkovací hodiny v ulici Hanušova P4? Nebo se platí jinak? V bílé zoné.
  Děkuji za odpověd
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 24.07.2020 10:09)
   Dobrý den,
   parkovací automat se nachází na chodníku před domem Hanusova 1025/9 při křížení ulic Hanusova a Pod vršovickou vodárnou III.

   S pozdravem
   Jaroslav Vodák

   vedoucí odboru
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Úřad městské části Prahy 4
 • Otázka: rezidenční parkování (marie borská 19.07.2020 17:44) – Doprava a parkování
  do kdy je parkovací zona pro rezidenty zdarma prodloužení covid 19. od kdy je nutno již opět uhradit rezidenční parkování praha 4
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 22.07.2020 20:56)
   Dobrý den,

   doba platnosti parkovacích oprávnění byla prodloužena o 56 dní, což je doba, po kterou zóny placeného stání v důsledku nařízení vlády neplatily. Pokud tedy např. parkovací oprávnění platilo do 30. 6. 2020, byla jeho platnost prodloužena do 25. 8. 2020.

   s pozdravem

   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
   Úřad Městské části Praha 4
 • Otázka: Pokuta za parkování ZTP/P (Tomáš Prokop 22.06.2020 13:04) – Doprava a parkování
  Dobrý den, poprosil bych o informaci, zda-li je nějaká výjímka pro placení parkovného v zónách Prahy 4 pro osoby ZTP/P.
  Nejsem z Prahy, parkoval jsem bez parkovacího lístku na lokalitě Hradeckých, ale s průkazkou ZTP/P za předním sklem a dostal jsem pokutu od atomatizovaného technického prostředku ? Děkuji za vysvětlení, nenašel jsem u vás na webu objasnění jednorázového parkování osob ZTP/P.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.07.2020 11:00)
   Dobrý den,
   pro potřeby tělesně postižených občanů jsou v zónách placeného stání vyhrazena tzv. sdružená stání pro osoby ZTP. Tato parkovací stání jsou rozmístěna po celém území zón s ohledem na to, kde lze očekávat zvýšený pohyb tělesně postižených občanů. Parkování na těchto sdružených místech je pro držitele průkazu ZTP, jejichž vozidlo disponuje parkovacím průkazem O7 označujícím vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou (modrá kartička za oknem), bezplatné. Tělesně postižení občané s trvalým pobytem v dané oblasti také mohou požádat o zřízení vyhrazeného parkovacího stání. Tato stání se zřizují vždy pro konkrétní vozidlo v režimu § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, a jsou osvobozena od placení místního poplatku za užívání veřejného prostranství. V rámci samotného zastavení/stání v zónách je třeba, aby i osoba ZTP disponovala příslušným oprávněním, nejedná se o bezplatnou službu pro osoby ZTP.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Parkování v zóně během pracovní doby (Lucie I 29.06.2020 9:32) – Doprava a parkování
  Dobrý den, nově nastupuji do zaměstnání na Praze 4 a budu během pracovní doby mít možnost parkovat v zóně placeného stání. Je to možné? A jaká je částka? Trvalé bydliště nemám na Praze 4.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.07.2020 10:12)
   Dobrý den,
   pro zisk parkovacího oprávnění v zóně placeného stání je nutné splnit podmínky ust. § 23 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. Fyzická osoba musí disponovat trvalým pobytem nebo vlastnit nemovitost ve vymezené oblasti obce, kterou je území městské části Praha 4 včetně části katastrálního území Kunratice, případně vlastnit elektromobil, jinak na parkovací oprávnění nemá nárok.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Křižovatka Zálesí x Štůrova - signalizace (Pavel Martoch 26.05.2020 8:35) – Doprava a parkování
  Dobrý den, již jsem se ptal na podzim, bohužel stále bez jakékoliv změny... Při rekonstrukci světelné signalizace křižovatky Zálesí x Štůrova, ale také u Nemocnice Krč nedošlo k obnovení zvukové signalizace pro nevidomé, kterou stará křižovatka obsahovala. Jak má nevidomí nyní tyto křižovatky přejít?
  Dále bych chtěl upozornit na naprosto nevhodně seřízenou signalizaci na křižovatce Zálesí x Štůrova, kdy je výrazně upřednostněn směr na Novodvorskou, zatímco v ulici Štůrova jsou po celý den kolony až k Lidlu(Durychova). Dá se s tím něco dělat?
  děkuji, Martoch
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 08.07.2020 10:00)
   Vážený pane Martochu,
   jak Městská část Praha 4 tak i zdejší silniční správní úřad není ve věci Vašich dotazů věcně ani místně příslušný, proto obratem předával k odpovědi Vaše podněty na příslušné odbory a organizace Hlavního města Prahy, neboť se jedná o místní komunikace I. třídy a světelná signalizační zařízení.
   Odpověď jsme však obdrželi až po dalších urgencích z oddělení správy telematických systémů magistrátní organizace TSK a.s. Tímto Vám toto vyjádření sdělujeme:
   Zvuková signalizace pro nevidomé. Není pravda, že by obnovené světelné signalizační zařízení (SSZ) na křižovatce Zálesí – Štúrova nemělo zvukovou signalizaci pro nevidomé. Trendem posledních let je snižování hlukové zátěže (v případě zvukových návěstidel se jedná zejména o stížnosti občanů na klapání v nočních hodinách), tudíž je zvuková signalizace trvale vypnuta a nevidomý si ji může aktivovat na dobu cca 4 minut speciálním dálkovým ovládáním. Tento princip je v souladu s podmínkami SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých) a je v současné době používán téměř na všech obnovených signalizacích v hl. m. Praze.
   Pro ukázku návod k obsluze takového ovladače, ovládání zvukové signalizace SSZ se děje prostřednictvím tlačítka č. 5 – odkaz je zkopírován z www.sons.cz  ( http://www.apex-jesenice.cz/vyrobky/tyflo/VPN02%20CS_2014.pdf ). SONS se nějakým způsobem podílí na vybavování nevidomých tímto ovladačem.
   Děkuji za pochopení a přeji hezký den.
   S pozdravem
   Jaroslav Vodák
   vedoucí odboru
   Odbor životního prostředí a dopravy
 • Otázka: Informace (Pavel H 21.05.2020 16:20) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  mám k dispozici firemní vozidlo s možností soukromého užití (navýšení 5% z ceny vozidla), trvalý pobyt na Praze 5 a bydlím v pronajatém bytě na Praze 4, Budějovická. Je možné získat parkovací oprávnění bez změny trvalého pobytu z P5 na P4 s doložením nájemní smlouvy a potvrzením od zaměstnavatele? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 24.05.2020 12:21)
   Dobrý den,
   dle zákona o pozemních komunikacích platí, že pro účely organizování dopravy na území obce může obec v nařízení obce vymezit oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy ke stání silničního motorového vozidla fyzické osoby, která má místo trvalého pobytu nebo je vlastníkem nemovitosti ve vymezené oblasti obce. Pokud tedy nevlastníte nemovitost na ve vymezené oblasti obce, kterou je městská část Praha 4, je třeba splnit podmínku trvalého pobytu.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Získání parkovacího oprávnění (Petr Hozman 20.05.2020 6:50) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda je možné získat parkovací oprávnění na služební vozidlo? Sídlo zaměstnavatele je v Čelákovicích mimo Pha. Trvalé bydliště mám na Praze 4. Postačí plná moc k užívání služebního vozidla?
  Děkuji moc za odpověď,
  s pozdravem,
  Petr Hozman
 • Otázka: Modré zony (Lukáš 11.05.2020 10:25) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  bude prodloužený placený residentský poplatek za modrou zonu, když se skoro dva měsíce nouzového stavu stálo zdarma a nedalo tak ani zaparkovat? Děkuji za informaci.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.05.2020 11:07)
   Dobrý den,
   všechna parkovací oprávnění platná v době přerušení provozu Zón placeného stání dne 16. 3. 2020 budou automaticky prodloužena o 56 dní.
   Parkovací oprávnění vydaná v průběhu přerušení provozu Zón placeného stání budou automaticky prodloužena o nevyužitou dobu parkovacího oprávnění.
   Pokud jste si před přerušením provozu Zón placeného stání, či případně v průběhu přerušení provozu Zón placeného stání prodloužil parkovací oprávnění, bude platnost tohoto prodlouženého parkovacího oprávnění automaticky posunuta, tak aby navazovala na původní oprávnění.
   Více informací je k dispozici na webovém portálu www.parkujvklidu.cz .
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: info (pavel vesely 13.01.2020 9:17) – Doprava a parkování
  dobry den, budeme rekonstruhovat byt,potrebovali by jsme parkovací kartu pro remeslníky na 1 či 2 měsíce kolik stojí a kde ji možno jí koupit děkuji vesely
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 15.01.2020 17:23)
   Dobrý den,
   řemeslník či firma, která pro Vás vykonává práci v místě, kde se nachází parkovací zóny, má nárok na abonentní parkovací oprávnění na základě dokladu o zakázce v oblasti (objednávka, zálohová faktura, smlouva o dílo apod.). Tento doklad zástupce firmy či jiný zmocněnec předloží spolu s vlastním občanským průkazem, velkým technickým průkazem dotčeného vozidla či osvědčením o registraci vozidla vydaným počínaje rokem 2006. Zástupce firmy mimo jednatele či jiný zmocněnec doloží též plnou moc od jednatele firmy. Parkovací oprávnění bude vystaveno na dobu, po kterou bude řemeslník v dané oblasti působit. V případě kratší návštěvy na několik dnů doporučujeme pořízení krátkodobého parkovacího oprávnění prostřednictvím parkovacího automatu nebo Virtuálních parkovacích hodin (mpla.cz).
   Oprávnění lze vyřídit na pracovišti Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník, přičemž záleží na počtu vozidel, které bude firma chtít do systému registrovat. První vozidlo firmy vychází na částku 900 Kč měsíčně, případně lze uhradit částku za jedno čtvrtletí, což je výhodnější, vychází to na 1750 Kč. Případné druhé vozidlo by již bylo dražší, měsíčně by parkování vyšlo na 2500 Kč, čtvrtletí výhodnější není, vychází na 7000 Kč. Ceník je stanoven usnesením Rady hl. m. Prahy, MČ Praha 4 spadá do třetího cenového pásma - http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2017/08/Cenik_parkovacich_opravneni-karet_parkovaci_oblast.pdf.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS


Vytisknout