Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: žádost o cestovní doklad (Vlasta Beránková 19.05.2020 14:37) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, pro červencovou dovolenou potřebuji cestovní pas. Kdy je možné dojít na úřad (jaké jsou v současné době úřední hodiny)? Je možné se objednat? Potřebuji mimo OP ještě něco s sebou? Předem děkuji za odpověď. Beránková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 27.05.2020 12:44)
   Dobrý den,
   současně platné úřední hodiny najdete na odkazu ZDE dole na stránce. Objednávkový systém na ÚMČ Praha 4 bohužel zatím není zaveden.
   K vyřízení žádosti potřebujete platný občanský průkaz a pokud máte již neplatný cestovní pas, je třeba ho odevzdat. Za vydání cestovního pasu ve standardní lhůtě se platí správní poplatek 600 Kč, který je možné uhradit buď hotově přímo na přepážce, nebo kartou na pokladně úřadu.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na informační linku Odboru správních agend 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Cestovní pas (Jana P. 26.04.2020 19:11) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den.
  Mému synovi (11let) skončila platnost cestovního pasu.
  Je možné v současné době přijít, aby jsme zařídili nový? Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.05.2020 21:57)
   Dobrý den!
   Pokud cestovní pas nutně potřebuje, můžete si ho přijít vyřídit, nicméně vzhledem k současné situaci bych Vám doporučil podání žádosti odložit minimálně na dobu po ukončení nouzového stavu. V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne!
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: vydání nového OP z důvodu stěhování (Jana Volfová 24.04.2020 11:37) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se nějak změnily úřední hodiny, případně zda platí na úřadě nějaká omezení při žádosti o nový OP z důvodu změny trvalého bydliště, děkuji za odpověď Volfová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.04.2020 12:21)
   Dobrý den, paní Volfová,
   v současné době jsou úřední hodiny ve dnech pondělí a středa a to od 9-12 hodin a 14-17 hodin. Pokud změnu trvalého pobytu potřebujete vyřídit bezodkladně, tak můžete přijít, pokud nikoli, počkejte, až pomine stav nouze a přijďte potom.
   S pozdravem
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
 • Otázka: Matějka (Jan 08.04.2020 16:40) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, rád bych si zařidil po 4 letech v podnájmu trvalý pobyt (zejména kvůli prakování). Nicméně jednotka, kterou mám pronajímanou, je vedena jako "jiný nebytový prostor". Je možné si trvalý pobyt zajistit i zde?
  Předem děkuji za odpověď,
  Jan Matějka
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.04.2020 21:00)
   Dobrý den, pane Matějko,
   bohužel do jiného nebytového prostoru není možné trvalý pobyt přihlásit, jelikož musí jít o objekt určený k bydlení, ubytování či individuální rekreaci, což nebytový prostor nesplňuje – viz § 10 zákona o evidenci obyvatel.
   S pozdravem
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   vedoucí oddělení právního
   odbor správních agend
 • Otázka: Zřízení eobčanky (Adéla Malá 25.03.2020 8:34) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, je nějak možné zjistit, zda jsem si při zřizování občanky zřídila i eobcanku? Ráda bych ji využila ke zřízení datové schránky, abych mohla podat danové přiznání a žádost o rodičák online. Případně, pokud jsem si nezřídila eobčanku při převzetí občanky, lze si ji aktivovat i jinak než tím, že v současné situaci půjdu na úřad? Odklidili jsme se do izolace na chalupu s dvěma dětma a jet do prahy na úřad mi přijde zbytečné. Předem díky moc za odpověď, Adéla
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.03.2020 13:45)
   Dobrý den paní Malá,
   od 1. 7. 2018 jsou vydávány občanské průkazy s kontaktním elektronickým čipem (tedy E-OP), při vyzvednutí OP je nutné zadat bezpečnostní osobní kód (BOK) a dále je možné zadat osobní identifikační kód )IOK) a deblokační osobní kód (DOK) tím je čip aktivován a připraven k používání.
   Toto zadání kódů je možné kdykoliv později po celou dobu platnosti OP tedy nemusí se zadávat vždy při vyzvednutí OP. Zadání těchto kódů (aktivace čipu) lze pouze osobně na kterémkoliv obecním úřadě s rozšířenou působností.
   Ve Vašem případě, pokud jste tyto kódy při převzetí nezadávala je možné je zadat, ale pouze osobně, zkuste se tedy domluvit s nejbližším úřadem, který máte poblíž.
   Dále jen upozorňuji, že k používání E-OP bude ještě potřeba čtečka čipových karet a aplikace E-OP, více info na https://portal.gov.cz/eobcanka/nejcastejsi-dotazy
   V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat!
   S pozdravem
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   vedoucí oddělení právního odbor správních agend
 • Otázka: Novák (Jan 20.03.2020 8:48) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, pátek 13. března 2020 mi byla v hospodě před 20. hodinou ukradena peněženka s doklady, bohužel i s OP. Zjistil jsem to při placení. Opravdu černý pátek. Jsem povinen to neprodleně oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností. Poradíte mi prosím email na který to mohu provézt? Popřípadě jak a kde?
  Děkuji - Jan Novák
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.03.2020 23:50)
   Dobrý den,
   ohlášení ztráty/odcizení občanského průkazu lze provést pouze osobně, nikoliv telefonicky ani prostřednictvím e-mailu. Ztrátu občanského průkazu lze nahlásit na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22). Odcizení také na výše zmíněných úřadech, ale navíc též na Policii ČR.
   V případ návštěvy našeho úřadu bych Vás rád upozornil na omezené úřední hodiny v důsledku opatření Vlády ČR. ÚMČ Praha 4 má úřední hodiny Po 9:00-12:00 a St 14:00-17:00.
   V případě návštěvy jiného úřadu doporučuji ověřit si nejdříve úřední hodiny pro veřejnost na jejich stránkách.
   Poslední možností je pak pracoviště MVČR na Pražského povstání (Po+St 9:00-12:00), kde si zároveň můžete také požádat o nový občanský průkaz, ale pouze pokud ho budete chtít vyhotovit ve zkrácené lhůtě (5 pracovních dní nebo do 24 hodin).
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: OP a pas - děti (Suchánková Kateřina 11.02.2020 14:00) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, máme trvalé bydliště ve středočeském kraji. Je možné nechat vytvořit OP a pas dětí i dospělému u vás na Budějovické anebo musím dle místa trvalého bydliště? Děkuji, Suchánková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.02.2020 20:34)
   Dobrý den!
   O cestovní pas je možné požádat na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností (v Praze úřady městských částí Praha 1-22), není třeba chodit do místa trvalého bydliště.
   Podrobné informace včetně náležitostí k podání žádosti naleznete na našich stránkách:
   https://praha4.cz/Vydani-cestovniho-dokladu-1.html
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Obcansky prukaz (Helena 14.10.2019 23:15) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, ziji douhodobe v zahranici a v prosinci mi vyprsi platnost OP. Pokud si zazadam o novy OP pri pristi navsteve, je mozne aby hotovy doklad pak vyzvedla maminka? Dekuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.10.2019 21:21)
   Dobrý den,
   bohužel občanský průkaz lze vyzvednout pouze osobně, převzetí v zastoupení není možné. Nicméně je možné si za příplatek nechat občanský průkaz vyhotovit ve lhůtě do 5 pracovních dní, případně do 24 hodin. Podrobnější informace naleznete na následujících stránkách, v části „Poplatky termíny“:
   https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Prihladeni cizince k trvalemu pobytu (Ivana Votavova 02.09.2019 22:07) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, chci prihlasit k trvalemu pobytu partnera me dcery, ktery je cizincem. Deje se toto stejnym zpusobem, jako u obcanu CR nebo je postup odlisny?
  Dekuji
 • Otázka: vydání nového cestovního pasu ČR (Ivan Šembera 26.08.2019 13:06) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Před lety jsem se odstěhoval do SR, současne jsem zrušil trvalý pobyt Na Táborské ul. Mám občanství ČR.Mám neplatný cestovní pas a potřebuji pas nový. Chci vycestovat na Váš úřad v Praze a požádat o nový. Předložím starý pas, list narození. Doklad , že jsem bydlel v Praze je u vás. Stačí to k podání žádosti? Vydání pasu zde v Bratislavě na ambasádě ČR trvá až tři měsíce Za laskavou odpověd děkuji.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 27.08.2019 9:29)
   Dobrý den, pane Šembero,
    
   pokud máte český cestovní pas prošlý, bude nutné pro vyřízení nového předložit platný český občanský průkaz. Pokud ho nemáte, budete muset doložit to, že jste státním občanem ČR – tzn. mít osvědčení o státním občanství ČR ne starší, jak jeden rok. Co vše potřebujete doložit k osvědčení o státním občanství, by vám sdělily kolegyně Jana Klimakovská – linka 686 nebo Miluše Pavlíková – linka 101.
    
   S pozdravem
    
   PhDr. Mgr. Marek Hejduk, LL.M. et LL.M.
   odbor správních agend
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout