Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Cestovní pasy - rodina (Martin Sluka 16.02.2021 16:55) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den,
  s rodinou poletíme na dovolenou do Egypta. Mohu zažádat o cestovní pasy za všechny nebo musí manželka jít se mnou? Synovi je 6 let. Co vše prosím potřebuji pro vyřízení? Děkuji za info.
  Martin Sluka
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.02.2021 17:01)
   Dobrý den,
   žádost o pas pro nezletilého podává jeden ze zákonných zástupců, je ale třeba osobní přítomnost dítěte, jelikož součástí podání žádosti je i pořízení biometrického snímku obličeje.
   Za dospělého občana není možné podat žádost v zastoupení, mimo jiné právě proto, že je třeba pořídit jeho fotografii a podpis do pasu, manželka se tedy musí dostavit osobně.
   K podání žádosti za dospělého je třeba předložit platný občanský průkaz, u dítěte pak jeho rodný list. Pokud vlastníte starý cestovní pas, je třeba ho odevzdat, stačí nicméně až při převzetí nového dokladu.
   Případné podrobnější informace naleznete na našich stránkách:
   MČ Praha 4: Osobní doklady a trvalý pobyt - Vydání cestovního dokladu
   V případě jakýchkoliv dotazů můžete využít naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: změna trvalého pobyty (Adéla Porazilová 26.01.2021 12:03) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, mohu měnit trvalý pobyt na základě nájemní smlouvy, kde jsem uvedená jako osoba se kterou je uzavírána smlouva, nebo to mám s majitelem bytu řešit ještě jiným způsobem? Jakým? Trvalý pobyt navíc potřebuji kvůli parkovací kartě.
  Za info děkuji,

  Adéla Porazilová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.01.2021 20:20)
   Dobrý den,
   změnu trvalého pobytu je možné provést na základě platné nájemní smlouvy, pokud jste v ní uvedena jako nájemce, souhlas majitele není v takovém případě potřeba dokládat. Pokud budete následně vyřizovat také parkovací oprávnění, doporučuji Vám jít i změnu trvalého pobytu vyřídit na detašované pracoviště OSA v ulici Jílovská 14, kde zároveň sídlí Oddělení zón placeného stání, vyřídíte tedy všechno v jedné budově.
   K provedení změny trvalého pobytu s sebou vezměte nájemní smlouvu, platný občanský průkaz a 50 Kč správní poplatek.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Trvalý pobyt (Petr Kubický 19.01.2021 9:58) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den. Po přestěhování bych měl zájem o přehlášení trvalého pobytu z Prahy 2 na Prahu 4. Máte nějaký online rezervační sytém pro objednání na konkrétní hodinu? Je nutné, abych pred prihlaseni na Prahu 4 zrusil svuj trvaly pobyt na Praze 2?
  Děkuji.
  Petr Kubický
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 19.01.2021 11:26)
   Dobrý den,
   rezervační systém u nás zatím zavedený není, nicméně měl by být zprovozněný v průběhu následujících 2-3 týdnů.
   Co se týče samotné změny trvalého pobytu, není třeba nic řešit v místě původního bydliště, pouze se přihlásit na ÚMČ Praha 4.
   Ke změně trvalého pobytu je třeba doložit oprávněnost užívání nemovitosti. Pokud jste vlastník (jste zapsaný v katastru nemovitostí), tuto skutečnost si úřad ověří sám, po Vás budeme požadovat pouze platný občanský průkaz. Pokud se jedná o družstevní nebo nájemní byt, je třeba předložit nájemní smlouvu.
   V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naši informační linku 261 192 659.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
 • Otázka: Pas (Verda 27.11.2020 10:30) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat syn má pas ale končí v unoru,ale potřebují mu už udělat nový, co vše potřebují a jak dlouho to trvá a cena.. a když bych ho potřebovala co nejdřív kolik je nejkratší lhůta . Dekuji
 • Otázka: Otazka na občansky prukaz (Jan Kolářík 17.11.2020 12:57) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den chci zeptat stratil sem občansky prukaz a mam rodny list kopii pro uredni potrebu ÚMČ Praha 4 odbor socilni, ale bydlim na jihu čech česke Budějovice a nemam se jak dostat ted do prahy muzu si na tento rodny list za žadat o novy opčansky průkaz ? Děkuji Kolařík v příloze posilam kopiji rodneho listu
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 18.11.2020 13:42)
   Dobrý den,
   při podání žádosti o nový občanský průkaz (dále jen OP), pokud nevlastníte původní OP, je nutné prokázat Vaši totožnost jiným dokladem totožnosti či jiným hodnověrným způsobem. Mezi hodnověrné způsoby patří i předložení originálu rodného listu (nikoliv však pro úřední potřebu).
   Jelikož každý úřad může považovat za jiný hodnověrný způsob rozličné doklady, doporučuji kontaktovat úřad, kde si hodláte žádost o nový OP podat a tam se domluvit, zda Vámi předložený doklad bude stačit.
   S pozdravem a přáním hezkého dne
   Jana Havelková
   odbor správních agend, oddělení OP

   P.S. - vzkaz od administrátora: Zkontrolujte si e-mail, vámi uvedený prý neexistuje...
 • Otázka: Změna trvalého pobytu (Lucie 03.11.2020 20:35) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, prosím o radu. Přestěhovala jsem se z Teplic do Praha 4 a potřebuji změnit trvaly pobyt a požádat o novou obcanku. Můžete mi prosím poradit kam zajít a zda se dá termín objednat on-line? Dekuji moc za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.11.2020 9:42)
   Dobrý den,
   můžete se dostavit na naše pracoviště Odboru správních agend, Antala Staška 2059/80B, Praha 4 – Krč nebo na naší druhou pobočku v ulici Jílovská 1148/14. Bohužel v současné době se objednat nelze. Aktuálně máme úřední hodiny – pondělí od 8 – 13 hodin a středy od 13-18 hodin a to na obou pracovištích. V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
   S pozdravem
   PhDr. Marek Hejduk, LL.M., MBA
   vedoucí oddělení právního - odbor správních agend
 • Otázka: Online rezervace (Harant 23.09.2020 7:56) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, chystá Praha 4 online rezervace přes stránky Prahy 4 k vydání, výměně OP.... tak jako to má třeba Praha 10 nebo magistrát pro ŘP? Pokud ano kdy by mohlo být spuštěno, současná doba omezování většího počtu lidí na jednom místě tomu přímo nahrává. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 23.09.2020 12:07)
   Dobrý den,
   rezervační systém na vyřizování záležitostí Odboru správních agend je skutečně chystán, aktuálně je ve fázi konečného testování. Pokud vše půjde podle plánu, měl by být spuštěn v průběhu října.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: občanský průkaz (Iveta 27.07.2020 10:59) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se mohu přihlásit do OP na chatu, kterou vlastním,ale nemá to popisné, jen evidenční číslo. Jelikož mě skončilo trvalé bydliště.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 29.07.2020 9:54)
   Dobrý den,

   dle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, je možné se k trvalému pobytu přihlásit do objektu, který „je označen číslem popisným nebo evidenčním…a který je určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci“.

   Dle výše uvedeného by tedy neměl být problém se do chaty přihlásit k trvalému pobytu. Jen pro úplnost dodávám, že přihlášení k trvalému pobytu je třeba provést na úřadu, v jehož správním obvodu se objekt nachází.

   Případné podrobnější informace můžete nalézt např. na stránkách MVČR:

   https://www.mvcr.cz/clanek/hlaseni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

   S pozdravem a přáním příjemného dne

   Ing. Martin Anděra

   Vedoucí odboru správních agend
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Řidičský průkaz (Evžen Šlechta 09.06.2020 6:32) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Je možné u Vás zařidit i nový řidičský průkaz? Jaké jsou aktuálně úřední hodiny?
  Děkuji
 • Otázka: druh cestovního pasu (Pavel Zmeškal 07.06.2020 23:37) – Občanské průkazy, cestovní pasy a evidence obyvatel
  Dobry den, mam vydany cestovni pas v roce 2018. Potreboval bych vedet, jestli odpovida parametrum, ktere vyzaduje americka ambasada pri ceste do USA. Konkretne se jedna o tyto parametry:strojově čitelný cestovní pas s mikročipem, na němž jsou uloženy detaily datové stránky cestovního pasu – známý jako e-pas.
  Dekuji za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.06.2020 10:59)
   Dobrý den!
   Na úvod bych se rád omluvil za opožděnou odpověď, dotaz mi spadl do nevyžádané pošty, kde jsem ho objevil až nyní…
   Dle informací Ministerstva zahraničních věcí je k cestě do USA třeba „cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji“.
   ( https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/documents.html )
   V současnosti je občanům ČR vydáván pouze právě takový druh cestovního pasu (a bylo tomu tak i v roce 2018), je tedy možné na něj cestovat i do USA. Podrobnější informace ohledně vstupu (vízum/bezvízový styk) naleznete na stránkách MVČR na výše uvedeném odkazu.
   V případě jakýchkoliv pochybností nebo dotazů ohledně vstupu na území USA doporučuji kontaktovat buď Ministerstvo zahraničních věcí ČR, nebo Velvyslanectví USA v ČR.
   S pozdravem a přáním příjemného dne
   Ing. Martin Anděra
   vedoucí odboru správních agend


Vytisknout