Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a mnůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

 


Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: internet (Ivana Synková 02.03.2021 17:44) – Obecné
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na možnost internetového připojení pro seniory.Maminka 75+ bydlí v Krči.Našla jsem speciální senior tarify v jiných částech Prahy,ale na Praze 4 se mi to nedaří.Můžete mi,prosím,poradit? Děkuji Synková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.03.2021 11:40)
   Vážená paní Synková,
   městská část Praha 4 měla v minulosti, kdy internetové připojení bylo pro občany poměrně drahé, službu nazvanou Praha 4 Bezdrátová. V souvislosti se zlevňováním internetu u jeho poskytovatelů, včetně mobilních operátorů, byl tuto službu stále menší zájem. MČ Praha 4 vyhodnotila tento projekt jako neefektivní a drahý, a proto smlouvu o poskytování těchto služeb externímu dodavateli vypověděla. Provoz služby Praha 4 Bezdrátová byl ukončen v lednu 2016.
   Více informací najdete na webu městské části Praha 4:
   https://praha4.cz/Otazky-a-odpovedi-k-projektu-Praha-4-Bezdratova.html
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Nucený přepis vozidla (Lukáš Zejda 04.03.2021 8:59) – Obecné
  Dobrý den,
  potřebuji provést nucený přepis vozidla. Kupující neposkytl součinnost a tedy nedošlo k přepisu z jeho strany. Podle všeho by to měl řešit OU s rozšířenou působností. Kam se můžu dostavit a jaké formuláře zde potřebuji?

  Děkuji za odpověď, LZ.
 • Otázka: Kde so mohu vyzvednout respirátor, když na něj nemám (Jan Nebel 26.02.2021 16:44) – Obecné
  Dobrý den,

  mám podstatný dotaz. Protože má být nyní povinné nošení respirátoru v obchodech, kde si ho mohu vyzvednout na Praze 4, popř. alespoň obecně v Praze? Upřesňuji, že se neptám v které lékárně nebo obchodě si ho mohu koupit, ale kde si ho mohu vyzvednout zdarma.
  Je logické, že pokud ministerstvo nařizuje nosit nějaké pomůcky, musí je zabezpečit pro všechny, kteří mají problém zabezpečit si je sami. Já stejně jako další lidé na nějaké respirátory prostě nemám. Máme proto podle ministerstva zahynout hlady? To myslí někdo vážně?

  A neočekávám, že mne nebudete posílat na hmotnou nouzi na UP - to je jenom další zbytečná administrativa, která zatíží jak ty potřebné lidi, tak ty úředníky. A v důsledku by to stálo stát navíc mnohem víc, protože si požádám kromě respirátoru také o dávku v hmotné nouzi, kterou nyní neberu. Já chci ale jen ty respirátory.

  Ale hlavně je to zbytečná administrativa, zbytečné promořování lidí ve frontách na úřadě a především vyřizování hmotné nouze zcela nesporně nějakou dobu cca v řádu týdnů zabere, je tam např. domácí šetření atd., zatímco já ten respirátor potřebuju co nejdřív, protože bych si rád nakoupil potraviny a nezahynul hlady.
  Ne všichni potřební jsou registrování v nějakých charitách nebo potravinových bankách, a přitom je evidentně potřeba vybavit všechny.

  Takže prosím kam si mohu jít vyzvednout na Praze 4 respirátor? Poprosil bych o pokud možno rychlou odpověď.

  ------------------------------------
  Dále se chci zeptat, jaká je facebooková stránka MČ Praha 4, nechce se mi věřit tomu, že tak velká městská část žádnou nemá. Děkuji.


  Děkuji za odpověď. S pozdravem

  Jan Nebel
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 01.03.2021 8:46)
   Vážený pane,
   v Ústavu sociálních služeb Prahy 4 je zřízeno výdejní okénko pro respirátory a roušky, které dodává MČ Praha 4. Je otevřeno jako přechodná výpomoc pro obyvatele Prahy 4, kteří nemají možnost si respirátor obstarat jinak.
   Okénko je otevřeno, počínaje 25. únorem 2021, vždy ve čtvrtek od 13 do 15:30 hodin do poloviny března (tj. 11. března naposledy), na adrese Podolská 31, Praha 4. Jedná se o okno nad přilehlou zastávkou autobusu 134.
   Oficiální facebookové stránky MČ Praha najdete na odkazu ZDE .
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Billa , Vosátkova ul. (Eva Lukášová 24.02.2021 19:58) – Obecné
  Dobrý den, nahradí zrušenou prodejnu Billa, P4, Vosátkova ul. jiný supermarket nyní či v budoucnu? E. Lukášová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.02.2021 15:28)
   Vážená paní Lukášová,
   v případě Billy na adrese Vosátkova 285/1 jde o území MČ Praha 12, konkrétně oblast Kamýku.
   Doporučujeme se s vaším dotazem proto obrátit na radnici Prahy 12.
   S pozdravem
   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: MHD lavicky (Irena Kobzová 25.01.2021 14:19) – Obecné
  Dobrý den, chtěla bych poděkovat za reakci na mou zprávu ohledně lavičky na zastávce MHD Na Hřebenech směr Dvorce. Lavička byla přemístěna z protější zastávky a tak může sloužit všem, kteří čekají na autobus. Ještě jednou děkuji. Kobzová J
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 26.01.2021 10:41)
   Dobrý den a děkujeme za kladnou reakci.
 • Otázka: Srneč(ci)ky v parku na Kavčích horách (Lucie Machartová 11.01.2021 15:59) – Obecné
  Vážení,
  obracím se na Vás s dotazem, co se stalo se současnou sochou srnečka v Centrálním parku na Kavčích horách.
  Sochy srneček nás velice při procházkách těšily. Byly obdivované a milované asi všemi dětmi, které parkem prošly. Stačilo se podívat na jejich čumáčky vyleštěné hlazením. Vím, že původní socha srnečky s kolouškem byla odcizena, měla jsem velikou radost, když byla do parku nedaleko původního místa umístěna nová socha srnečka. Před Vánocemi jsem si všimla, že i ona "zmizela". Včera mě opět prázdné místo zamrzelo a vedlo mě k otázkám... Je socha někde v opravě? Opět ji někdo odcizil? Jsou v parku kamery? Pokud došlo k odcizení, pátrá po soše policie?

  Velice děkuji, pokud mi poskytnete informace.

  S přátelským pozdravem

  Lucie Machartová
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.01.2021 20:15)
   Dobrý den,
   socha srnce byla v závěru roku poškozena vandalem. V současné době je v depozitu a opravována. Vrátíme ji na místo hned, jak jen to bude možné.
   Přeji Vám příjemný zbytek dne a jsem
   S pozdravem

   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: výměna plynového kotle (Šárka Šejcová 11.09.2020 14:53) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li existuje v rámci Prahy 4 nějaký dotační program na výměnu starých plynových kotlů za nový moderní kondenzační?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.09.2020 13:34)
   Vážená paní Šejcová,
   přímo MČ Praha 4 žádný takový dotační program nenabízí. Dotační programy jsou řízeny centrálně a jednotlivé městské části je nespravují. Prostředky na výměnu starých kotlů lze získat z programů Státního fondu ŽP a Hlavního města Prahy. Konkrétní informace naleznete zde:
   Hezký den
   Ing. Lenka Hánlová
   vedoucí odd. životního prostředí a odpad. hospodářství
   Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Letní zahrádka u restaurace (Michal Veselka 27.08.2020 15:33) – Obecné
  Dobrý den,

  restaurace ve vedlejším domě v Nuselské ulici má pevnou zahrádku, ale v místě kde se chodník zužuje a je zde sloup na tramvajové trakční vedení mají dán ještě deštník s dvěma stoly a lavicemi a další stůl s židlemi vedle. Pokud tedy prochází kdokoliv po chodníku, musí kličkovat mezi stoly od restaurace a zákazníky jejich restaurace, kteří dost často tento prostor ještě více zužují (nehledě na to že dost často většina z nich kouří). Je to v pořádku? Má na to restaurace právo?

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 13.09.2020 22:25)
   Vážený pane Veselko,
   pokud se jedná o restaurační zahrádku při ústí s ulicí Kloboučnická tedy restauraci „Na Tetíně“ je její provoz odsouhlasený ze strany vlastníka dotčené pozemní komunikace i ze strany zdejšího silničního správní úřadu. Již v minulosti byla šíře průchodu kontrolována a i když se nejedná o průchod v přímém směru chůze, byla potřebná šíře minimální průchodu 1,5 m vždy zachována. Restaurační zahrádka může být dle tržního řádu a nočního klidu provozována do 22:00 hod. a jak píšete deštník a stolky umístěné mimo pevné pódium se vždy z prostoru pozemní komunikace na noc uklízejí. Zajištění odpovídajícího průchodu pro chodce na komunikaci Nuselská bude v nejbližší možné příležitosti opět kontrolováno.
   Děkujeme za Váš podnět.
   S pozdravem
   Ondřej Horvath
   referent OŽPAD MČ Praha 4
 • Otázka: dotaz na klid v neděli (V.Pečínková 23.08.2020 10:06) – Obecné
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli má Praha 4 (Spořilov) nějakou vyhlášku o dodržování "ticha" v neděli. Existuje nějaké omezení pro hlučné stavební činnosti, řezání dříví, sekání trávy atp? Děkuji za zprávu V.Pečínková
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 31.08.2020 15:05)
   Dobrý den,

   časové rozmezí nočního klidu je definováno v zákoně č. 258/2000 Sb., zákon o ochraně veřejného zdraví, kde se noční dobou rozumí doba od 22.00 hodin do 6.00 hodin a svátcích a víkendech od 22.00 hodin do 8.00 hodin  následujícího dne, pokud nespadá na pracovní den.
   Pokud jste svědkem porušení tohoto zákona, můžete se obrátit na příslušnou hygienickou stanici, Policii ČR, nebo Městskou policii hlavního města Prahy.
   Městské části nemohou přijímat a stanovovat vyhlášky v rámci svého území. Tato pravomoc připadá hlavnímu městu Praze.

   S pozdravem

   Bc. Ivana Staňková
   vedoucí odboru kanceláře starosty
   Odbor kanceláře starosty
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: podjatost úřední osoby (Jansky Vladimír 18.08.2020 11:03) – Obecné
  Dobrý den,

  může se úředník i po několika letech oficiálního jednání s danou osobou prohlásit za podjatého, i když není v žádném příbuzenském, partnerském a ani přátelském vztahu s touto osobou ?

  Děkuji za odpověď

  V.Jánsky
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner (rrogner) 19.08.2020 10:12)
   Úřední osoba, která se dozví o okolnostech nasvědčujících, že je vyloučena, je povinna o nich bezodkladně uvědomit svého představeného. Těmito okolnostmi jsou její poměr k věci, k účastníkům řízení nebo k jejich zástupcům, pro nějž lze pochybovat o její nepodjatosti. Posouzení, zda je úřední osoba vyloučena, provádí její představený. Poměr úřední osoby k účastníkům není omezen na vztahy uvedené v dotazu. Okolnosti nasvědčující vyloučení úřední osoby mohou samozřejmě nastat také teprve až v průběhu řízení.

   Jiří Bigas
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
   Úřad MČ Praha 4


Vytisknout