DOTAZY A PŘIPOMÍNKY

Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci.

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 
 • Otázka: Vrácení herních prvků hřiště Gen. Kutlvašra (Adéla Klenotová 12.09.2022 18:00) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, již před delší dobou byly z hřiště úlu Nuselské radnice odebrány prvky (kolotoč, motorka na pružině, lano se sedákem). Budou tyto prvky vráceny? Děkuji Adéla
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:25)
   Dobrý den, rekonstrukce areálu dětského hřiště na nám. gen. Kutlvašra je v návrhu rozpočtu MČ Praha 4 pro rok 2023. Souhlasíme, že toto spádové hřiště je na hraně své životnosti a celková rekonstrukce je více než nutná. Z tohoto důvodu již zde neinvestujeme do nákupu jednotlivých herních prvků. Pokud bude investice schválena, dětské hřiště bude na jaře 2023 rekonstruováno.
 • Otázka: Dětské hřiště Malovická (Alena Vůjtová 13.09.2022 17:20) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy bude opraveno hřiště v ulici Malovicka. Most byl odstranen stejne jako kolotoč. Za chvíli si tam děti nebudou mít na čem hrat. Zároveň bych se ráda zeptala, jestli by nemohlo být někde na Spořilove zřízeno dětské hřiště pro vetsi děti. Nemají tam žádnou možnost vyžití. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 20.09.2022 9:20)
   Dobrý den, vzhledem k finančním možnostech MČ Praha 4, která spravuje více než 130 volnočasových areálů, počítáme s doplněním herních prvků na jaře roku 2023. V případě, že se podaří z ostatních investičních akcí ušetřit finanční prostředky, budou herní prvky osazeny ještě tento rok. Souhlasíme, že herních ploch pro starší děti je na sídlišti nedostatek. Vzhledem k nedostatku vhodného velkého prostoru není řešení jednoduché. Uvítáme jakékoliv podněty kde by občané takové hřiště chtěli a jak by mělo být vybaveno. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Rozboudová (Adéla 28.07.2022 18:24) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s prosbou o pomoc při zamezení vstupu psů na pískoviště ve vnitrobloku mezi domy v ulicích U Nových domů I./Neveklovská/Jankovská. nedávno Městská část vyměnila písek, ale bohužel děti si v něm nemohou hrát, jelikož místní majitelé psů neustále okupují celý vnitroblok, nechají psy běhat bez kontroly a samozřejmě hrabat i v dětském pískovišti.

  Sousedy jsme na to upozornili, ale bohužel se chovají velmi sobecky a se svými psy tráví na dvoře celý den a znemožňují tím dětem si na hřišti hrát. Nehledě na to, že například 5 psů se okamžitě vrhne s neutuchajícím štěkotem na každého nově příchozího do dvora a to je pro některé sousedy velmi nepříjemné.

  Mohla bych Vás poprosit alespoň o umístění cedule nebo ohrazení hřiště?

  Děkuji Rozboudová
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 15.08.2022 15:50)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nové oplocení je objednáno a bude instalováno během měsíce září.
 • Otázka: Posprejovaná hřište (Lucie Horáčková 29.07.2022 14:27) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den. Hřiště v ulici Kovařovicova ma posprejované všechny herní prvky a hřiště v ulici Panuškova má posprejovanou prolejzačku s klouzačkou. Bohužel to špiní oblečení dětí. Mohu Vás poprosit o vyčištění hřišť? Předem moc dekuji. Horáčková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 15.08.2022 15:41)
   Dobrý den, znečištěné herní prvky plošně myjeme vždy na přelomu srpna a září. V rámci této akce zajistíme umytí i tohoto dětského hřiště.
   Děkujeme Vám za upozornění.
 • Otázka: Poškozené dřevěné herní prvky (Jaroslav Zlámaný 04.08.2022 7:55) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den.Rád bych upozornil na poškozené dřevěné herní prvky na dětském hřišti Krčská.U skluzavky.Hrozí propadnutí a úraz. Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 15.08.2022 15:41)
   Dobrý den, herní prvek byl odstraněn. Následně bude objednán podobný typ herní sestavy. Děkujeme Vám za zaslaný podnět.
 • Otázka: Poškozené dřevěné herní prvky (Jaroslav Zlámány 09.08.2022 0:41) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den. Rád bych upozornil na poškozené dřevěné herní prvky na dětském hřišti Krčská. Konkrétně ochoz dřevěného hradu směrem ke klouzačce. Hrozí propadnutí dítěte a úraz. Děkuji
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 15.08.2022 15:40)
   Dobrý den, herní prvek byl odstraněn. Následně bude objednán podobný typ herní sestavy. Děkujeme Vám za zaslaný podnět.
 • Otázka: závady hřiště u křižovatky Klánova-Havlovického (Mirko Navara 20.07.2022 19:36) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  V oddychovém areálu u křižovatky Klánova-Havlovického je pokažený trenažer chůze, některé šrouby chybí a další jsou povolené.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 21.07.2022 8:24)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Neprodleně objednáme opravu prvku.
 • Otázka: Malované hřiště Hudečkova? (Michaela 14.07.2022 9:50) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, blízko dětského hřiště Hudečkova a asfaltová plocha, kde se dnes od rána maluje. Chtěla jsem se zeptat zda tam náhodou nevzniká malované dětské hřiště? Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 18.07.2022 17:44)
   Dobrý den, je to tak. Nevzhlednou a bezprizorní asfaltovou plochu jsme oživili malovaným hřištěm. tento projekt je na MČ Praha 4 velice oblíbený. Věříme, že i zde si své dětské příznivce bezesporu najde.
 • Otázka: branka hřiště Na Líše (Jana Škarecká 10.05.2022 21:42) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den, na hřišti na Líše je uvolněná fotbalová branka. Hrozí to, že na někoho spadne, když se na ni někdo pověsí. Prosím o opravu. Díky za všechny rodiče.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:29)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Oprava je již objednána. 
 • Otázka: Zastínění hřiště Novodvorská/Vrbova (Šárka Štíchová 19.05.2022 16:31) – Dětská hřiště - otázky a připomínky
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda by bylo možné instalovat nějaké zastínění na hřišti u věžáku na pomezí Novodvorské a Vrbovy (v mapě označeno oranžově). Celý den tam intenzivně svítí a na hřišti se v letních dnech v podstatě nedá být. Stačila by i úplně obyčejná tkanina aspoň nad pískoviště, jako je kousek dál v ulici Psohlavců, viz druhé foto. Klidně bych na to i přispěla 😁 Děkuji.
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD (zaruba) 23.05.2022 17:22)
   Dobrý den, objednáme instalaci zastínění předmětného pískoviště. Děkujeme Vám za podnět.


123