Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: požkozené zábradlí na vyhlídce na Plavecký bazén (Ing. Ludmila Martínková, DSc. 01.06.2020 12:17) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  můžete mi prosím sdělit, zda již víte o poškozeném zábradlí na vyhlídce na Plavecký bazén Podolí (v prodloužení ulice Břidličná), a případně kdy bude opraveno? Pod vyhlídkou je prudký sráz.
  S pozdravem
  Ludmila Martínková
  • Odpověď: (David David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 02.06.2020 8:23)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Celou věc jsme bezodkladně prověřili a ihned jsme informovali odbor majetku Magistrátu hl.m.Prahy, který má tyto záležitosti v gesci.
 • Otázka: Chybějící kamery (Jiří Zezula 13.04.2020 20:02) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda se v ulici Čestmírova chystá instalace bezpečnostních kamer, popř.kdy. V posledních dnech nám z domu ukradli kola. Kamery na ulici bychom uvítali. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 21.04.2020 17:20)
   Dobrý den,
   instalaci nových kamerových stanovišť Městského kamerového systému (MKS) má v gesci hlavní město Praha jakožto správce a provozovatel MKS. Městská část Praha 4 instalaci nových kamer neprovádí. Lze se tedy případně obrátit přímo na ně. Při výběru nových lokalit je však vyžadováno taktéž doporučení ze strany Policie ČR či Městské policie hl. m. Prahy. V tomto případě lze však konstatovat, že z jejich strany není lokalita Čestmírovy ulice vnímána jakožto místo s výrazně vyšším podílem páchání trestné činnosti či narušování veřejného pořádku než je jinde na Praze 4 obvyklé.
   S pozdravem
   Bc. Stanislav Pantůček
   vedoucí oddělení krizového řízení a bezpečnosti
   Odbor kancelář tajemníka
 • Otázka: Prostranství ul.Nad Lesním divadlem (Peškovi 06.04.2020 22:31) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,v poslední době se na prostranstvích mezi panelovými domy v ul. Nad Lesním divadlem pohybují pochybné existence,zejména ve večerních a nočních hodinách a ruší klid hlasitou hudbou, neustalým pokřikováním a popíjením alkoholu a užíváním omamných látek.V minulosti se to tak často nedělo,protože se tu pohybovala hlídka.Chtěli jsme poprosit,zda by bylo možné,aby tu zas opět nějaká policejní hlídka procházela nebo projížděla,abychom se zas cítili bezpečně. Děkujeme za pomoc a pochopení.Peškovi
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 07.04.2020 17:23)
   Dobrý den vážení Peškovi,
   na Váš podnět se rozhodně zaměříme. Ihned jsem jej zaslala řediteli MP OŘ v Praze 4 René Štýbrovi. Prosím Vás, abyste volali operační MP v Táborské tel..: 222 025 307 nebo linku 156, pokud znova budete svědky takové situace.
   S pozdravem
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
   Zastupitelstva MČ Praha 4
 • Otázka: volny pohyb psu (Milda 10.02.2020 13:15) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  můj dotaz se týká volného pohybu psů v prostranství parcel KÚ Michle 700/229, 700/72 a 700P73 (sousední parcely).
  Zvolené místo je nešťastné, nechází se v prostorech dětského asfaltového hřiště a také velmi frekventovanému schodišti pro pěší. V poslední době se nám objevil nešvar. Pejskaři neuklízí nejen po svých mazlících, ale zanechávají po sobě na hřišti vajgly. Místo je na jaře a létě obsazené dětmi, kteří zde hrají fotbal, badbington, jezdí na kole atd.. Je opravdu rozumné, aby byl v prostorách hřiště (pro štouřaly v jeho těsné blízkosti) povolen volný pohyb psů (a že těch velkých tu běhá opravdu požehnaně - nedávno dva velcí vlčáci na volno se starší paní, která se vysmívala všem, kteří ji požádali, aby si psi přivolala k sobě).
  Dotaz zní, je možné pro volný pohyb psů v tomto místě jejich prostor oplotit (jako je to běžné například v zahraničí), aby se nedotýkalo dětí a hojného počtu chodců? Nebo to vyřešit jiným způsobem - např. přemístění volného výběhu na parcelu č. 700/69 a 700/127 - nefrekventovaný zelený prostor "za rohem".
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 10.02.2020 16:10)
   Dobrý den,
   plochy, které ve svém podnětu popisujete, nejsou určeny pro volný pohyb psů. Dlužno dodat, že ani asfaltový plácek není oficiálně hřištěm, které provozuje MČ Praha 4. Soupis ploch pro volný pohyb psů je uveřejněn na webu MČ Praha 4: https://www.praha4.cz/Plochy-pro-volny-pohyb-psu-v-novem.html Dle obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č.6/2001 je v plochách označených jako zeleň, nebo veřejná zeleň, volný pohyb psů zakázán. Pokud jste svědkem porušení této vyhlášky je nejefektivnější obrátit se neprodleně na městskou policii HMP.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Kamerovy system (Michal Malý 20.12.2019 18:09) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,

  Cca před 3 lety jsem se přestěhoval na Spořilov ( senohrabska ), před 2 lety jsem si koupil auto, a během té doby mi chtěli 3x vykrást auto, to se jim naštěstí nepovedlo, ale po čtvrté už ano. Škoda 80 000, a této škodě se dalo možná i zabránit, díky kamerovemu systemu který tu značně chybí v ulici Senohrabská a Struhařovská. PČR byla na místě asi o minutu po tom co se přijalo oznámení od souseda, že venku houká auto a někdo se u toho pohybuje. Klidně tam policie mohla být dříve, protože by na kameře viděli, že se tam asi děje něco co by se dít nemělo, nebo je obsluha na kamerach mohla navigovat kam pachatelé utíkají. Delší dobu se tu dokonce pohybovalo větší množství narkomanů, a podivných lidí. Vím od PČR, že toto se neděje jednou za čas, ale krádeže v této lokalitě jsou časté, nebo o pár ulic níže se také stávají. Pevně věřím, že na tento návrh se zamerite, a nějak vyřešíte tuto žádost k naší spokojenosti a bezpečí všech občanů v tomto okolí. Moc děkuju za vyřízení a odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 02.01.2020 14:27)
   Vážený pane Malý,
   děkuji za Váš email, který samozřejmě přepošlu na místní oddělení PČR Spořilov a ředitelce PČR Praha IV. Poslední nová kamerová stanoviště byla vybudována v roce 2012. Městský kamerový systém je v gesci hlavního města Prahy. Praha 4 nemá kamerová stanoviště ve své správě a ani je neinstaluje.
   V následujících týdnech budeme ve spolupráci s PČR a MP aktualizovat tzv. zásobník kamer na území Prahy 4 a Vámi udanou lokalitu do daného zásobníku zařadíme.
   Pro tento rok se nám podařilo vyjednat s HMP obměnu některých starých kamer za nové, za což jsme velmi rádi. Proběhne výstavba nových kamerových stanovišť v ulici Na Strži x Olbrachtova a to kvůli plánované výstavbě nové stanice metra.
   Bohužel, pro tento rok více povzbudivých zpráv z HMP nemám.
   Jsem Vám nadále k dispozici.
   S pozdravem a přáním všeho dobrého
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
 • Otázka: Bezpečnost na Budějovické (MIroslav Kunc 11.09.2019 19:45) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, poslední dobou mám velmi nepříjemné zkušenosti s nepřizpůsobivými osobami při výstupu z metra Budějovická směrem k Raiffeisen bank a na zastávce autobusu 170, směrem k městské části Braník. Tyto nepřizpůsobivé osoby trvale obsadili prostor u východu z metra a aktivně žebrají. V ulici Poláčkova je místní služebna městské policie. Jste schopní zajistit bezpečnost zejména dětí a seniorů? Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.09.2019 11:23)
   Vážený pane Kunci,
   kontroly v uvedené lokalitě provádí MP pravidelně, v průběhu dne jsou na místě hlídky (metro Budějovická a přilehlé okolí) plánovaně přítomny v co nejdelším možném časovém úseku - ve večerních a nočních hodinách pak především autohlídky. Problém je nám znám, stejně tak výskyt uvedených osob. Případné zjištěné protiprávní jednání je řešeno v souladu s platnou legislativou ČR. Věc již byla opakovaně řešena s Policií ČR.
   Strážník či policista je oprávněn řešit pouze to jednání, které zákon výslovně označuje za protiprávní.
   Zanedbaný vzhled těchto osob a posedávání na veřejném prostranství nelze apriori považovat za protiprávní, spíše společensky nevhodné.
   Problémem jsou také samozřejmě volné objekty v okolí stanice metra Budějovická, a já pevně věřím, že se nám je podaří postupně zlikvidovat. Jako například objekt Znojemská, který je těmito lidmi okupován.
   Jsem Vám nadále k dispozici.
   S poděkováním a pozdravem

   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
 • Otázka: parčík na Roztylském náměstí (Táňa 07.08.2019 15:23) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  mám dotaz k parčíku na Roztylském náměstí.
  Od rána do noci zde posedávají bezdomovci,kteří zde konzumují alkohol,močí zde a je jim úplně jedno,že se v parčíku nacházejí děti.
  Nehledě na to,že parčík je zanedbaný a od bezdomovců úplně znečištěný.
  Chci se zeptat,zda se s parčíkem v dohledné době bude něco dělat.
  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (webmaster Roman Rogner 30.08.2019 9:21)
   Dobrý den,

   o neutěšené situaci v této lokalitě víme a intenzivně ji řešíme v rámci svěřených kompetencí. Dále jsme požádali o součinnost místní oddělení městské policie. Byla nám přislíbena intenzivnější hlídková činnost. Jsme si vědomi, že současný stav tohoto prostoru přináší negativní vliv v podobě kumulace nežádoucích osob. Z tohoto důvodu vyčlenila městská část Praha 4 ze svého rozpočtu investiční prostředky na kompletní rekonstrukci parku. Z naší zkušenosti víme, že nové a rekonstruované plochy tyto osoby nevyhledávají. Věřím, že tímto eliminujeme problémy, které v tomto prostoru bezesporu v současné době jsou. Jsem Vám nadále k dispozici.
    
   Bc. Lucie Michková
   předsedkyně Výboru pro bezpečnost
   MČ Praha 4
 • Otázka: Demolice objektu bývalé MŠ Znojemská (Ludmila Špalková 20.03.2019 17:02) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  vloni jsem byla v kontaktu s panem Pokorným, který mi sdělil, že objekt bývalé MŠ Znojemská ve Znojemské ul., který funguje již léta jako bezplatný hotel pro narkomany, bude zdemolován v červnu 2018. Doposud se však nic nestalo. Vzhledem k tomu, že objekt je v bezprostřední blízkosti mateřské školy, bylo by vhodné tuto situaci konečně vyřešit. Objekt je ve vlastnictví Magistrátu, nicméně jistě je na úřadu P4 někdo, kdo se této problematice nadále věnuje.
  Děkuji a přeji hezký den, Špalková
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 21.03.2019 10:22)
   Vážená paní Špalková,
    
   děkujeme za dotaz. Ráda bych Vás informovala, že Městská část povolení k demolici vydala 13.2.2019 a majitel (Magistrát hl. m. Prahy) si jej převzal. Magistrát nyní vypsal výběrové řízení na zhotovitele demolice a jelikož se jedná o podlimitní zakázku, výběrové řízení může trvat až 4 měsíce, po výběru by měla proběhnout zmíněná demolice.
    
   S pozdravem

   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: vrak před ZŠ a MŠ v Jílovské ulici (Viktor Puci 19.03.2019 10:00) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den,
  v ulici před základní i mateřskou školou v Jílovské ulici se nachází už skoro měsíc autovrak (viz foto). Překáží pohybu na chodníku a svým stupněm rozkladu je nebezpečný pro děti procházející kolem. Přes urgence na městské policii nebyl dosud odstraněn. Vím, že máte své lhůty, ale kolem vraku procházejí denně stovky dětí a je jen otázkou času, kdy se nějaké poraní. Nešla by tato záležitost urychlit? Děkuji, Viktor Puci
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:23)
   Vážený pane Puci,
    
   děkujeme za Váš email a podnět. Co se týče vraků, pojem tzv. vraku je legislativně vymezen jen vágně, proto je proces odstraňování vraků tak komplikovaný. Automobil, který vypadá opuštěně a nepoužívaně, nemusí být vrakem ze zákona. Celý proces také komplikuje to, že vlastníka vozu není možné dohledat. Evidence vraků spadá na dvě úrovně: oznamovací a zde je nutné se obrátit na Správu služeb hlavního města Prahy (SSHMP). Pokud SSHMP vozidlo jako vrak vyhodnotí, pokračuje správní řízení správního orgánu na Úřadě MČ Praha 4.
   Vámi nahlášené vozidlo u SSHMP prověříme. Již několik let se debatuje o změně podmínek pro likvidaci autovraků, bohužel zatím bezvýsledně. Doufejme, že to do budoucna změní.
    
   S pozdravem

   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: Přechod pro chodce Palouček (Lucie Poláková 26.01.2017 10:10) – Bezpečnost a kriminalita
  Dobrý den, ráda bych upozornila na problémový přechod pro chodce. Jedná se o zastávku Palouček, konkrétně přechod v ul. Táborská směr Pankrác. Přístup k přechodu téměř v celé šíři parkují dlouhodobě parkující auta, strom s ohrádkou a a nějaký sloupek. Na chodce tak zbývá cca 40 cm přechodu. Chodí tam mnoho dětí do ZUŠ Lounských, přechod považujeme s mnoha rodiči za špatně řešený, nepřehledný a nebezpečný. Foto přikládám. Prosím o zprávu, zda se dá situace nějak zlepšit. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 08.02.2017 14:41)

   Vážená paní Poláková,
   děkujeme Vám za dotaz. Váš podnět ihned postupujeme k dalším krokům příslušným policejním složkám k provádění zvýšené kontroly a případným represím proti neukázněným řidičům. Dále sdělujeme, že historicky umístěný  stávající přechod pro chodce v ul. Táborská bude řešen spolu s dalším dopravním režimem v rámci přípravy projektové dokumentace k celkové rekonstrukci  ul. Táborská.

   Příslušným  silničním  správním  úřadem je  na této vybrané komunikační síti  Odbor  dopravních agend Magistrát hl. m. Prahy, Ing. Andrea Davidová, andrea.davidova@praha.eu.

   S pozdravem

   Zdeňka Novotná
   referent – dopravní značení
   oddělení dopravyVytisknout