Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

123
 • Protančete se do léta


  Nestihli jste si v úterý vyzvednout lístky na společenskou akci pro seniory, která proběhne 6. června 2022 od 13 hod. v KC Novodvorská? Ještě to můžete napravit! Vstupenky jsou až do pátku 27. 5. 2022 k vyzvednutí na recepci Úřadu MČ Praha 4 (Antala Staška 2059/80b - Poliklinika na Budějovické u metra C).
 • K Baltu! Poznejte polské Pomoří v parku Na Pankráci


  Putovní panelová výstava představuje přírodní zajímavosti a památky polského regionu Přímoří u Baltského moře. Soustřeďuje se přitom na kombinaci aktivní a poznávací turistiky, ale také dějiny této zajímavé oblasti, ať už je to kašubská menšina a její jazyk a tradice, křižácká minulost nebo moderní historie: na břehu Baltského moře lze navštívit místo, kde začala druhá světová válka nebo kde se zrodila Solidarita. Více na odkazu ..
 • Laťka Jitřní zná nejlepší skokany


  Ve čtvrtek 19. května 2022 se za hojné účasti na školním hřišti uskutečnil tradiční závod ve skoku vysokém - Laťka Jitřní. Ten pravidelně spolu se ZŠ s RVTV Jitřní spolupořádá Spolek rodičů a přátel školy Jitřní. Závod je určen všem základním školám v Praze 4.
 • Záhadné pouto: český a židovský národ v historických souvislostech


  Aktuální výstava v Parku Jezerka se věnuje výjimečnému vztahu mezi českým a židovským národem od dávných dob až po novodobou historii. Vzájemné vztahy mezi oběma národy přibližuje expozice na několika vybraných událostech a málo známých fenoménech od prvních dokladů českého jazyka v hebrejských rukopisech až po znovunavázání diplomatických vztahů po Sametové revoluci v roce 1990.
 • Praha 4 opraví sportoviště v Podolí


  Rada městské části Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový a kompletní výměna tartanového povrchu multifunkčního hřiště o celkové rozloze 876 m2 za povrch nový, včetně s tím spojených prací.
 • Poslední adresa: Praha 4 si připomíná oběti sovětských komunistických represí


  Pamětní tabulka na domě číslo 1151/3 ve Viktorinově ulici v Praze 4 připomíná od středy 11. května 2022, kdy byla za účasti představitelů MČ Praha 4, Ústavu pro studium totalitních režimů a velvyslanectví Ukrajiny na domě umístěna, jednu z mnoha obětí Stalinova režimu. V domě ve Viktorinově ulici bydlel Mykola Rossinevyč, tajemník Filozofické fakulty Ukrajinské svobodné univerzity v Praze. Zde byl 12. 5. 1945 zatčen příslušníky sovětské vojenské kontrarozvědky SMERŠ a odvlečen proti své vůli do Sovětského svazu, kde 10. 2. 1946 ve vězení zemřel.
 • Praha 4 rozdělí na dotacích více než 16 milionů korun


  Městská část Praha 4 podpoří i v letošním roce dotacemi kulturní, sportovní a spolkové projekty, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a jejich bezpečnost, protidrogovou prevenci, ochranu životního prostředí, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku, integraci cizinců a národnostních menšin. Zastupitelstvo městské části Praha 4 dnes schválilo návrh Rady MČ Praha 4 na přidělení dotací ve výši přesahující 16 milionů korun.
123Ohlédnutí za akcemi

12
 • Školáci z Prahy 4 mají nové beachvolejbalové hřiště


  Na zahradě Základní školy Jílovská bylo vybudováno díky městské čísti Praha 4 na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.
 • Oblastní kolo odznaku všestrannosti zná své vítěze


  Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách na Praze 4 hostila v rámci dlouhodobého seriálu akcí a aktivit „Čtyřka sportuje“ v úterý 3. května 2022 oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (Sazka olympijský víceboj).
 • Žáci a studenti mapovali příběhy pamětníků


  Také v tomto školním roce se žáci a studenti ze škol z Prahy 4 zapojili do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Nezisková organizace Post Bellum ji organizuje pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty tercií a kvart víceletých gymnázií.
 • Praha 4 má svůj Poesiomat na náměstí Bratří Synků


  Poesiomat, neboli jukebox na poesii, stojí od dnešního dne v Praze 4 na náměstí Bratří Synků v zeleni u tramvajové zastávky směr Nuselská ulice. Automat s jednoduchým ovládacím systémem nabízí uživatelům zvolit si poslech jednotlivých básní, ale i mnoho dalšího.
 • Praha 4 zná Sportovce roku 2021


  Městská část Praha 4 vyhlásila na slavnostním večeru na historické Nuselské radnici výsledky ankety Sportovec roku 2021. V aktuálním ročníku tradiční ankety, kterou Praha 4 pořádá ve spolupráci Pražskou tělovýchovnou unií (PTU), se soutěžilo v šesti kategoriích. Jeden sportovec byl uveden do Síně slávy.
12Archiv článků

 • 20. ročník akce Tempo v tempu je za dveřmi


  Fotbalový klub FC Tempo Praha i v letošním roce uspořádá několik akcí určených pro děti, které se pravidelnému sportování ještě nevěnují, ale chtěly by, nebo by si fotbal alespoň rády vyzkoušely. První z těchto akcí je již dvacátý ročník „Tempo v tempu“, určený letos pro ty nejmenší zájemce - pro děti od 4 do 9 let. Ve sportovním areálu v ulici Ve Lhotce se koná v neděli 1. 5. 2022 od 18:00 hodin a ve středu 4. 5. 2022 od 17:00 hodin.
 • MČ Praha 4 zve na zajímavý psí závod – Corgi Race Cup 2022


  V sobotu 23. dubna 2022 se v prostorách Psího hřiště na Kavčích hrách uskuteční několik klání čtyřnohých miláčků v rámci Corgi Race Cup 2022. Start prvního závodu je plánován na 9. hodinu a většina programu by měla proběhnout během dopoledne.
 • Duncan pro Ukrajinu


  Konzervatoř Duncan centre (KDC) zve na pohybově-kreativní a taneční ateliéry pro ukrajinské děti od 5 do 15 let. Akce se uskuteční v sobotu 26. března 2022 v době od 10 do 14 hodin v prostorách KDC v Branické 145/41. Více a pozvánka v článku ...
 • Výstava na náměstí Generála Kutlvašra představuje příběh republiky dvou národů


  Republika dvou národů – Příběh první evropské ústavy. Tak se jmenuje venkovní výstava, která dnes byla zpřístupněna v dolní části parku na náměstí Generála Kutlvašra v Praze 4. Představuje unikátní společný státní útvar Polského království a Velkoknížectví litevského.
 • Výstava na náměstí Generála Kutlvašra představí příběh republiky dvou národů


  Velvyslanectví Polské republiky a Velvyslanectví Litvy v České republice, Kancelář Svjatlany Cichanouské, zvolené lídryně Běloruska, a Polský institut v Praze ve spolupráci s městskou částí Praha 4 zvou na zahájení venkovní výstavy Republika dvou národů – Příběh první evropské ústavy.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 14.03.2022
Vytisknout