Kultura, sport a volný čas


Na této centrální stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.

V horním odkazovém poli jsou akce současné, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je pak archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálemTipy, avíza a pozvánky

12
 • Boj o titul „Sportovec Prahy 4“ vrcholí


  Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. V anketě bylo vyhlášeno šest kategoriích: Sportovec roku, Sportovkyně roku, Sportovní družstvo roku, Trenér(ka) roku, Senior(ka) roku a Naděje Čtyřky (mládež do 18 let) – v tomto pořadí jsou také rozepsány jednotlivé nominace. Vzhledem k omezením loňského roku je u některých kategorií menší počet nominovaných, a proto tito sportovci rovnou postupují do druhého kola.
 • Koncert Manželská dueta na Nuselské radnici (online)


  Jarní koncert na Nuselské radnici proběhne online. Streamovaný přenos tradičního hudebního vystoupení z cyklu Jarních koncertů na Nuselské radnici „Manželská dueta“ pořádaných městskou částí Praha 4 proběhne 18. března 2021 od 17 hodin. Pro program vystoupení a více informací sledujte web MČ Praha 4.
 • Starostka Irena Michalcová blahopřála k narozeninám čestnému občanu Jaroslavu Němečkovi


  Narozeniny oslavil v únoru ilustrátor, výtvarník a sochař Jaroslav Němeček, tvůrce slavného Čtylístku. Hodně zdraví a další tvůrčí úspěchy mu v redakci Čtyřlístku popřála starostka Irena Michalcová (ANO 2011).
 • Upozornění: v lese v Hodkovičkách se bude v únoru a březnu kácet


  Lesy hlavního města Prahy informovaly naši městskou část, že v únoru a březnu 2021 budou odstraňovat stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě "U Cortéze". Žádají proto návštěvníky lesa, aby dbali zvýšené pozornosti při pohybu v těchto místech.
 • Narozeninová gratulace čestné občance Aleně Vorlové


  MUDr. Alena Vorlová se narodila v roce 1930 v Praze. Do poloviny 90. let pracovala jako lékařka. Po smrti svého manžela Jiřího Vorla spravuje rozsáhlou sbírku loutek, které její muž nasbíral za téměř půlstoletí. Sbírka čítá přes 2 000 historických loutek, její část je k vidění v expozici na zámku Dobříš.
 • Plastika Květ se dočká opravy


  Opravou projde umělecké dílo umístěné mezi ulicemi Pujmanové a Horáčkova v Krči – kamenná plastika Květ. Městská část Praha 4 plastiku opraví za pomoci finančního daru od společnosti Lidl ve výši 55 tisíc korun. Shodli se na tom radní městské části.
 • Den obětí holokaustu uctila Praha 4 čištěním Stolpersteine


  Den památky obětí nacistického režimu si již tradičně připomněli zástupci radnice čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny do chodníků v ulicích v Podolí a v Nuslích. Na území Prahy 4 je jich již víc než deset, další přibyly loni.
12Ohlédnutí za akcemi

1234
 • Pomozte Praze 4 najít Sportovce roku 2020


  Praha 4 i letos vyhlašuje tradiční Anketu o nejlepšího sportovce za rok 2020. Kluby a tělovýchovné jednoty mohou zasílat své nominace až do konce ledna 2021, a to na adresu Pražské tělovýchovné unie (PTU), která také tento rok zajišťuje technickou a administrativní podporu ankety. Naše městská část 4 by anketou ráda podpořila sportovce a ocenila jejich úspěchy, dosažené i za ztížených podmínek v roce minulém.
 • UPOZORNĚNÍ: Tento pátek končí lhůta pro podávání žádostí o dotace


  Pátek 15. ledna 2021 (do 14 hodin) je posledním dnem pro podání žádostí o dotaci v oblastech: sportovních a tělovýchovných aktivit; kulturní a spolkové činnosti; bezpečnosti dětí a mládeže, rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky; sociální a zdravotní; rodinné politiky a integrace cizinců a národnostních menšin; životního prostředí pro rok 2021. Více na odkazu ...
 • Praha 4 vyhlásila dotační programy na rok 2021


  Rada městské části Praha 4 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Ty, mimo jiné, podpoří sportovní a tělovýchovné aktivity, kulturní a spolkovou činnost, sociální a zdravotní oblast, rodinnou politiku a integraci cizinců a národnostních menšin, životní prostředí, prevenci v oblasti bezpečnosti a rizikového chování dětí a mládeže i organizace zabývající se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky.
 • Lekce Nordic Walking pro seniory z MČ Praha 4 pokračují i letos


  Oblíbené procházky pro seniory opět startují v polovině července. První sraz je již 14. července 2020 ve 14 hodin na parkovišti restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí. Více na letáku v článku ...
 • V Praze 4 přibývá pamětních kamenů obětí holokaustu


  Již víc než deset mosazných dlaždic, připomínajících osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru, je rozmístěno v ulicích Prahy 4. Tento týden přibyly další dva pamětní kameny, tzv. Stolpersteine, oba v Nuslích.
1234Archiv článků

 • Zemřel cyklista Slavoj Černý


  Ve věku 83 let zemřel 31. prosince 2020 dlouholetý obyvatel Prahy 4 a člen Spolku českých olympioniků Prahy 4, cyklista Slavoj Černý. Poslední rozloučení se Slavojem Černým se uskuteční v pátek 8. ledna 2021 v 11.40 hodin v Ústřední síni v Praze na Olšanech.
 • Hromadné akce v Praze 4 se přesunují


  Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září 2020 a po poradě s příslušnými odbory rozhodl o tom, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat v následujících dnech. Více na odkazu ...
 • Pumptracková dráha míří do opravy


  Návštěvníci sportovního areálu A-park Ledárny budou na čas ochuzeni o oblíbené pumptrackové dráhy. Tratě přestaly splňovat požadavky na bezpečný provoz. Z tohoto důvodu přistoupila MČ Praha 4 k jejich kompletní opravě. Zpět na své místo se pumptrack vrátí během měsíce listopadu.
 • Divadlo Dobeška oslavilo 20 let s novou střechou


  Symbolickým termínem 20. září 2020 začaly oslavy dvou dekád fungování divadla Dobeška. Domovská scéna Divadla Sklep nabídla bohatý program v rámci takzvaného Festivalu dvaceti let. Jubileum navíc oslavila s novou střechou. Do nové sezony tak vstupuje tato scéna s novým střešním pláštěm, světlíky, hromosvodem a dalšími drobnými opravami.
 • Praha vyhlásila dotační programy v oblasti památkové péče


  Hlavní město Praha vyhlásilo pro rok 2021 dva dotační programy v oblasti památkové péče. Je to: Program pro vlastníky památkově významných objektů pro rok 2021 a Program pro označování provozoven na území pražské památkové rezervace v roce 2021. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci je u obou dotačních programů do 30. října 2020.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 05.08.2020
Vytisknout