Kultura, sport a volný čas


Na této centrální stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.

V horním odkazovém poli jsou akce současné, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je pak archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálemTipy, avíza a pozvánky

123
 • Hromadné akce v Praze 4 se přesunují


  Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září 2020 a po poradě s příslušnými odbory rozhodl o tom, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat v následujících dnech. Více na odkazu ...
 • ZRUŠENO NEBO PŘELOŽENO NA NEURČITO - Street Sports 2020 & Drakiáda - 27. 9. 2020


  ZRUŠENO NEBO PŘELOŽENO NA NEURČITO - Další ročník oblíbené akce Street Sports & Drakiáda, který se měl konat v rámci seriálu akcí pod hlavičkou Čtyřka sportuje v neděli 27. září 2020 od 14 hodin v Parku Na Pankráci, byl s ohledem na Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září 2020 zrušen.
 • Praha vyhlásila dotační programy v oblasti památkové péče


  Hlavní město Praha vyhlásilo pro rok 2021 dva dotační programy v oblasti památkové péče. Je to: Program pro vlastníky památkově významných objektů pro rok 2021 a Program pro označování provozoven na území pražské památkové rezervace v roce 2021. Lhůta pro podávání žádostí o dotaci je u obou dotačních programů do 30. října 2020.
 • Dokončili jsme novou fasádu knihovny Jezerka


  Nová pobočka městské knihovny v Praze 4 Michli má novou fasádu. Již v březnu otevřela knihovna Jezerka zbrusu nové prostory, které kromě knih a posezení pro čtenáře nabízejí také amfiteátr pro menší představení, oddělený prostor pro studenty a dětský koutek pro ty nejmenší. Fasáda tak byla poslední fází oprav.
 • Zažít Prahu 4 jinak: Nádech pro sousedy


  Adamovská, Jílovská, Na Nivách, Nová cesta, Mečislavova - to jsou ulice a místa, která v Praze 4 v sobotu 19. září 2020 oživí sousedské slavnosti Zažít město jinak. V dalších termínech pak ožijí Krč (24. 9.) a ulice U Družstva Ideál (26. 9.). Více na odkazu ...
 • Otevřeli jsme BRAVO!


  Plné hlediště a velkolepá show - Branické divadlo se po dlouhé přestávce, způsobené i koronavirovou krizí, otevřelo a zástupci městské části ho v neděli 13. září 2020 oficiálně předali spolku United Arts & Co. Hned při slavnostním zahájení sezony si organizátoři připravili nabitý program – diváky nalákali ukázkami hned ze dvou představení Losers Cirque Company – Loser(s) a Kolaps, děti zabavili pohádkou Superkluk a nabídli i debatu o budoucnosti divadla se zástupci radnice a architekty.
 • ZRUŠENO NEBO PŘELOŽENO NA NEURČITO - Svatováclavské velebení 2020 v parku Na Jezerce


  ZRUŠENO NEBO PŘELOŽENO NA NEURČITO - V pondělí 28. září 2020 se od 14 hodin uskuteční v parku Na Jezerce v Praze 4 další ročník akce "Svatováclavské velebení". Na příchozí čekají nejen oblíbené rytířské souboje, ale i řada loutkových představení (Teatro Truhla, Studio Damúza, Loutky bez hranic či Toy Machine, ale i hudební vystoupení Pískomil se vrací. Na vaši návštěvu se těší MČ Praha 4!
123Ohlédnutí za akcemi

123
 • Už víte, co budete dělat v září? Otevíráme Bravo a slavíme dvacet let Dobešky


  Začátek školního roku bude ve znamení kulturních akcí na Praze 4. V neděli 13. září 2020 se bude konat slavnostní předání a otevření Branického divadla. Slavnost původně měla proběhnout už v březnu, kvůli koronavirové krizi ale byla zrušena. Bravo tak zahájí svou sezonu po dlouhé pauze představením Losers Cirque Company a nabídne pohádku pro děti, prohlídku divadla a další program. O sedm dní později se můžete těšit na akci divadla Dobeška.
 • BĚH PRO JEDLIČKU - pomáhejte s námi!


  Toužíte po novém zážitku? Přijďte si zaběhnout netradiční běh s překážkovými zónami v historické části Prahy. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Patronem běhu je olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda. Akce se uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 mezi 15. až 19. hodinou. Více na odkazu ...
 • Překážka jako symbol… aneb BĚH PRO JEDLIČKU


  Netradiční běh s překážkami symbolizujícími bariéry, se kterými se denně setkávají vozíčkáři. Přijďte se 24. 9. 2020 v 15 hodin proběhnout, pokochat se výhledy z vyšehradských hradeb a nasát atmosféru historické části Prahy. Máme připraveno několik tras s různou obtížností a bohatý doprovodný program. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu. Více v článku ...
 • KAVKY4SPORT 2020 proběhnou třetí zářijovou sobotu


  Park Na Pankráci bude v sobotu 19. září 2020 dějistěm tradiční akce KAVKY4SPORT. Návštěvníci semohou mezi 10. až 18. hodinou těšit na ukázky sportovních disciplín, běžecký závod Craft Team Running či na hudební vystoupení Marka Ztraceného (od 17 hod.). Proběhne také vyhlášení výsledků ankety Sportovec Prahy 4 roku 2019. A celý den bude v parku dostatek sportovní i jiné zábavy pro děti a dospělé. Vstup zdarma!
 • Praha 4 si připomněla výročí Pražského povstání


  Květiny a věnce, tentokrát však bez přítomnosti veřejnosti. Před pětasedmdesáti lety začalo Pražské povstání a radní Prahy 4 na tento významný den nezapomněli. Navštívili hned dvě místa, která připomínají události května 1945.
123Archiv článků

 • Budovy na Praze 4 se otevřou veřejnosti


  Již tento víkend mají lidé možnost nahlédnout do budov a prostor, které běžně bývají nedostupné. V rámci festivalu Open House Praha se otevřou desítky míst po celém městě, včetně těch v městské části Praha 4.
 • Spořilovský trojboj - pozvánka na 8. září 2020


  V rámci aktivit pod hlavičkou "Čtyřka sportuje" proběhne 8. září 2020 od 17 hodin na Roztylském náměstí Spořilovský TROJBOJ. Městská část Praha 4 zve všechny malé sportovce, kteří semohou těšit na dětský boothcamp, lukostřelbu a skákání v pytli. Tinejmenší pak mohou absolvovat pohádkové kolečko.
 • Bibliobus staví v parku Na Pankráci v Praze 4


  Pojízdná knihovna, kde je možné si půjčovat a vracet knihy nebo surfovat na internetu, se ve čtvrtek 2. července 2020 poprvé zastavila v blízkosti Café Na půl cesty v parku Na Pankráci. Na stejném místě ji mohou návštěvníci potkat každých čtrnáct dní až do konce srpna.
 • Již tento víkend se můžete těšit na 18. ročník populárního festivalu Habrovka


  7. a 8. srpna 2020 se bude konat na zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči již osmnáctý ročník festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA. Festival je koncipován jako neziskový, dobrovolnický a nízkoprahový. Vstupné na oba dny je pouze 299 Kč a pro děti do 12let, kterých bylo v minulých letech mezi návštěvníky vždy více než 350, TP, ZTP, ZTP/P a seniory nad 70 let, je zcela zdarma.
 • V Centrálním parku na Pankráci proběhne další ukázková lekce hry Mölkky


  Zajímavý tip pro naše seniory. Další ukázková lekce zábavné hry Mölkky, u které lze kombinovat náhodu s dovedností, se uskuteční ve čtvrtek 20. srpna 2020 od 14 hodin v Centrálním parku na Pankráci. Sraz je u hřiště na pétanque (vedle Café Na Půl cesty).
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 05.08.2020
Vytisknout