Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálemTipy, avíza a pozvánky

12
 • Festival Open House Praha 2021 opět otevře budovy v Praze 4


  Letošní v pořadí již 7. ročník festival Open House Praha zpřístupní o víkendu 7. a 8. srpna 2021 zdarma veřejnosti 80 budov a zajímavých prostorů v deseti městských částech. V Praze 4 bude otevřeno sedm budov a objektů v Michli a v Nuslích. Na prohlídky se není třeba registrovat.
 • TALENTISSIMO: Dagmar Pecková a mimořádně talentované děti


  Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou se uskuteční 9. září 2021 od 17 hodin v hlavním sále historické Nuselské radnice. Vstupenky jsou v prodeji již od 2. srpna 2021 na pobočce CzechPOINT v budově úřadu MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b, Praha 4. Cena vstupenek je 150 Kč.
 • Po prázdninách se na vás těší již 11. ročník Wannado Festival Tour


  Sportovní akce - již 11. ročník Wannado Festival Tour - proběhne v sobotu 4. září 2021 mezi 10. a 17. hodinou na Branické louce u Vltavy v blízkosti ulice U Kempinku. Objevíte zde svět Wannado plný zábavy a pohybu. Zjistíte, jaké máte možnosti sportovního vyžití pro sebe a pro své děti v nejbližším okolí. Všechny aktivity budou na místě k vyzkoušení a poznáte i samotné trenéry jednotlivých sportů.
 • Přijďte si prohlédnout historické výstavy v Praze 4


  Celkem tři výstavy z dílny Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) bude městská část pořádat v atriu úřadu městské části Praha 4 a polikliniky Budějovická. Půjde o historické výstavy připomínající období druhé světové války a invaze sovětských vojsk v roce 1968.
 • Koupaliště čeká zefektivnění a zkvalitnění provozu


  Radnice Prahy 4 plánuje letos na biotopovém koupališti na Lhotce vyřešit problémy s dlouhodobým nedostatkem vody, výrazně zmodernizovat nakládání se sedimenty (kaly), které vznikají při biologickém čištění vody, a doplnit zdejší areál gastrostánky, sportovišti a dalším vybavením.
 • Nordic Walking pro seniory a 50+ opět přicházejí


  Bezplatné lekce Nordic Walking pro seniory a osoby 50+ se po koronavirové pauze vracejí. Těšit se na ně můžete každé úterý od 14:00 hod. (mimo svátky) od 1. 6. do 26. 10. 2021. Sraz je vždy cca 10 minut před zahájením na parkovišti Restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí v Krči. Příchozí budou rozděleni do dvou výkonostních skupin a na lekci bude možnost bezplatného zapůjčení holí. Více na plakátku ...
 • Městská knihovna půjčuje i v létě


  Městská knihovna v Praze má otevřeno a bude mít otevřeno i celé prázdniny. Kromě toho, že si v ní půjčíte něco pěkného ke čtení na dovolenou, nepřehlédněte bohatý kulturní program. Kulturní knihovnu potkáte letos hlavně pod širým nebem – na náměstích, náplavkách, v parcích. Čtení na celé prázdniny půjčují pobočky Městské knihovny už od 14. června 2021. Více v článku ...
12Ohlédnutí za akcemi

123
 • Výstava „Nežádoucí okamžiky“ se představila i v Praze 4


  Nová fotografická výstava se zaměřuje na manipulaci a cenzuru ve fotožurnalistice. Venkovní expozice nabídne bohatý výběr fotografií České tiskové kanceláře. Umístěna je v Centrálním parku Na Pankráci od 25. května do 13. července 2021.
 • Příběhy našich sousedů v Praze 4 mají vítěze


  Závěrečná prezentace a předání ocenění v rámci projektu Příběhy našich sousedů Praha 4, který učí žáky zajímat se o vyprávění seniorů o klíčových momentech československých dějin, se konaly na Nuselské radnici. Letošní ročník vyhráli žáci ze školy Nedvědovo náměstí. Projekt se na městskou část vrátil po pětileté odmlce.
 • Slavnostní odhalení pamětní desky Tomáše Holého


  Nejznámější dětský filmový herec Tomáš Holý má od dneška v Praze 4 pamětní desku. Její umístění na domě, kde Tomáš Holý prožil většinu svého života, inicioval jeho kamarád Ota Kars, který je rovněž autorem knihy Jmenuju se Tomáš a grafického románu V hlavní roli Tomáš Holý. Pamětní desku i dnešní vzpomínkovou akci na Tomáše Holého podpořila městská část Praha 4.
 • Den hudby v Praze 4


  Muzikanti různých žánrů zavítali i na čtvrtou městskou část, aby oslavili Evropský svátek hudby. Představili se hned na třech místech v Praze 4 – na Budějovické, na Roztylském náměstí a také v parku Jezerka.
 • Výstava „Polsko: Architektura & kultura“ zavítala na Prahu 4


  Park Jezerka hostí v létě výstavu polské architektury. Ta prezentuje moderní kulturní stavby v polských městech, ať už se jedná o kulturní centra, koncertní sály nebo muzea. Výstavu si bude možné prohlédnout do 12. srpna 2021.
123Archiv článků

 • Koupaliště Lhotka ukáže dětem zajímavé vodní sporty


  V hlavní koupací nádrži biotopového koupaliště Lhotka proběhne ve středu 21. července 2021 v podvečer zajímavá ukázka vodního póla dětí a také moderovaná exhibice sportovní novinky Beach Water Polo v podání oddílu Stepp Praha. Více na plakátku ...
 • Na Roztylském náměstí se děti mohou těšit na vodní klouzačku


  Již v pondělí 26. července 2021 se na Roztylském náměstí na Spořilově uskuteční v rámci spojených akcí "Léto na Čtyřce" a "Čtyřka sportuje" uskuteční od 15 do 18 hodin volné klouzání po vodní klouzačce, doplněné o soutěže o věcné ceny. Akce je zaměřena především na děti. Na místě bude dostupné i občerstvení.
 • Moderní sporty pro mladé v parku Jezerka


  Městská část Praha 4 zve na sportovní odpoledne do parku Jezerka. Opičí dráhu a parkur si můžete pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet v pondělí 19. července 2021 od 15 do 18 hodin. Více na letáčku...
 • Tanec a správné cvičení v každém věku


  14. července 2021 se v Senior parku v Podolí uskutečnila další akce v rámci Léta na Čtyřce a Čtyřka sportuje. Pod dohledem profesionálních instruktorů si mohli občané v každém věku zacvičit či zatancovat klasické tance. Zájemce o zdravý pohyb osobně podpořil patron senior parku pan profesor Pavel Pafko. Pohodovým dnem doprovázel moderátor Stanislav Bartušek.
 • Dětská horolezecká stěna


  V pondělí 12. července 2021 městská část Praha 4 pořádala první sportovní odpoledne pod společnou hlavičkou Léto na Čtyřce a Čtyřka sportuje. Na sportovním hřišti Lísek, na Budějovické ulici, pro děti připravila profesionální horolezeckou stěnu, kde si děti mohly pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet, jaké to je být mladým horolezcem. Sportovní odpoledne doprovázel i další zábavný program.
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 21.05.2021
Vytisknout