• Aktuální pravidla pro nošení roušek od července 2020


  Od středy 1. července 2020 už nemusí lidé na většině zemí České republiky nosit roušky. Výjimku představuje Moravskoslezský kraj, hlavní město Praha a celorepublikově také zdravotnická a sociální zařízení. Více v článku ...
 • Unikátní autobus Uličník pomůže dětem i dospívajícím


  Městská část Praha 4 spouští v pilotním projektu v rámci prevence kriminality provoz unikátního mobilního klubu pro děti a mládež ve věku od deseti do osmnácti let. Jedná se o upravený autobus, který se pod názvem Uličník bude v průběhu léta pohybovat po Praze 4. Jeho provozovatelem je spolek R-mosty.
 • Praha 4 i nadále rozdává roušky


  Pokud potřebujete ochranné roušky a nemůžete si je zajistit jiným způsobem, může vám městská část Praha 4 poskytnout omezené množství pro vaši potřebu. Podrobnosti na odkazu ...
 • Povinnost nosit roušky nebyla zrušena absolutně


  Od 25. května 2020 je zrušeno povinné nošení roušek při pobytu mimo bydliště. Nadále však existují místa, kde je všichni nosit musíme.
 • Kriminalita v Praze 4 je nyní o dvacet procent nižší


  Kriminalita v Praze 4 je v době nouzového stavu o 20 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to z údajů Policie České republiky. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných trestných činů. Více v článku ...
 • Squat z ulice Klánova už je pryč


  Městská část Praha 4 si na svém seznamu škrtla další zchátralý squat. Bývalý obytný dům se nacházel v ulici Klánova nedaleko koupaliště Lhotka. Posledních zhruba šest let se do něj stahovali především bezdomovci a lidé závislí na návykových látkách. Obyvatelé z okolí si na situaci kolem domu často stěžovali.
 • Lidé nejčastěji nenosí roušku. Strážníci to obvykle řeší domluvou


  Strážníci v Praze 4 zaznamenali od vyhlášení nouzového stavu do konce dubna na území městské části 1422 případů porušení mimořádných opatření. Nejčastěji se jednalo o nezakrytí dýchacích cest, dále pak o neoprávněné shlukování více než dvou osob a v několika případech zjistili porušení omezujících opatření v obchodech, restauracích a provozovnách. Velkou většinu případů řešili domluvou. Více v článku ...
 • Výdej ochranných roušek a dezinfekce


  Městská část Praha 4 i nadále pomáhá svým obyvatelům, zdravotníkům, sociálním pracovníkům a provozovatelům obchodů v Praze 4, kteří při své práci naléhavě potřebují ochranné pomůcky. Pokud občané, firmy nebo instituce chtějí pomoci darováním roušek, jsme připraveni je od nich převzít a vydat těm, kteří si je nemohou obstarat jinak.
 • Pálení čarodějnic odložte na klidnější dobu


  Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy vyzývá obyvatele Prahy k ohleduplnosti při pořádání pálení čarodějnic a obdobných požárně nebezpečných činností.
 • Volný pohyb osob: co se může a co je zakázáno


  Vláda ČR ve čtvrtek 23. dubna 2020 zrušila zákaz volného pohybu osob a současně změnila pravidla pohybu lidí na veřejnosti. Změna platí už ode dneška (pátek 24. 4. 2020). V článku přinášíme základní přehled toho, co nově platí, a co je ještě zakázáno.