Zprávy z Prahy 4

 • Výluka vody v srpnu 2021 - 33. kalendářní týden


  Pražské vodovody a kanalizace plánují na čtvrtek 19. srpna 2021 od 08:00 hod. do 16:00 hod. omezení dodávek vody v Braníku a Hodkovičkách. Důvodem je provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. Podrobnosti v článku ...
 • Přerušení dodávek elektrické energie


  Společnost PREdistribuce oznámila, že v pondělí 9. srpna 2021 bude v ulici Svojšovická přerušena dodávka elektřiny. Přerušení je naplánováno v době od 8 do 14 hodin. Důvodem je provádění plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy. Dodávka elektřiny bude obnovena bezprostředně po provedení prací.
 • Informace pro zájemce o členství v okrskových volebních komisích (OVK)


  Městská část Praha 4 se obrací na širokou veřejnost s nabídkou práce v okrskových volebních komisích (dále jen OVK), kterých je na území MČ Praha 4 celkem 132. Více informací, termíny a požadavky a především pak přihlášku najdete v článku. Práce v komisích je finančně honorována a je vhodná i pro starší studenty (v době skládání slibu 18+) a zdatnější důchodce. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají ve dnech 8. a 9. října 2021 (pátek a sobota).
 • Terasa Budějovická prošla kontrolním dnem


  Oprava terasy nad metrem Budějovická pokračuje a v rámci kontrolního dne mohli staveniště poprvé navštívit i novináři, a to společně s radním pro správu majetku hlavního města Prahy Janem Chabrem (TOP 09) a místostarostou městské části Praha 4 pro kulturu a majetek Michalem Hrozou (TOP 09).
 • Hlavní město začalo s problematickou výměnou laviček, týká se to i Prahy 4


  Hlavní město odstraní zhruba 1400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, který je v současné době rozmístěn po celé Praze, především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která jej i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci dosud neodklidila. Pražský magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními už zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.
 • Rozvolnění: co se změnilo od srpna 2021 - respirátory jsou i nadále povinné


  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začaly platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad. Na úřadech, v MHD či ve vnitřních prostorách budov (tedy i obchody) je ale stále povinné nosit odpovídající ochranu dýchacích cest!
 • V Metropolitním očkovacím centru dostanete vakcínu i bez předchozí registrace


  Praha navázala na úspěšný projekt Očkovacího autobusu, kde se nechaly jen za první víkend naočkovat téměř dvě stovky lidí. Od dnešního dne nabídne také Metropolitní očkovací centrum všem zájemcům vakcínu proti koronaviru i bez nutnosti předem se registrovat.
 • Dostavba protihlukové stěny na Spořilovském plácku


  Od 9. srpna 2021 do 14. listopadu 2021 bude Technická správa komunikací hlavního města Prahy pokračovat ve výstavbě protihlukové stěny na Spořilovském plácku. Nová stěna bude mít délku přibližně 20 - 25 metrů a po dobu její výstavby bude v místě stavby omezena rychlost projíždějících vozidel.
 • ANKETA - Jaké proměny čekají Nedvědovo náměstí?


  Projektová příprava revitalizace Nedvědova náměstí již začala. Seznamte se s hlavními principy chystané revitalizace a dejte nám k nim zpětnou vazbu. Krátkou anketu můžete vyplnit až do 23. srpna 2021. Více na odkazu ...
 • Omezení průchodu budovou úřadu


  Dnes 4. srpna 2021 bude od 18 do 19 uzavřen vchod z atria do budovy Úřadu městské části Praha 4 (ulice Antala Staška 2059/80b). Úřadu to oznámila Poliklinika Budějovická. Důvodem jsou práce na vestavbě atria. U vchodu budou přítomni pracovníci stavby, kteří budou informovat pacienty o možnosti využití jiného vchodu do úřadu i polikliniky.
 • Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů - II. pololetí roku 2021


  Odbor finanční správy upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí roku 2021 ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun - pes v bytě) je nejpozději do 31. srpna 2021. Poplatek je splatný bez vyměření předem. Složenky na místní poplatek se nerozesílají.
 • TALENTISSIMO: Dagmar Pecková a mimořádně talentované děti


  Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou se uskuteční 9. září 2021 od 17 hodin v hlavním sále historické Nuselské radnice. Vstupenky jsou v prodeji již od 2. srpna 2021 na pobočce CzechPOINT v budově úřadu MČ Praha 4, Antala Staška 2059/80b, Praha 4. Cena vstupenek je 150 Kč.
 • Na Pražany čeká v srpnu uzavírka mezi Výtoní a Vyšehradským tunelem


  Řidiči se musí připravit na uzavření Vyšehradského tunelu. V úseku Výtoň (křižovatka Rašínovo nábřeží a Svobodova ulice) – Podolská vodárna (křižovatka Podolské nábřeží a Podolská ulice) nepojedou ani tramvaje. Výluka potrvá od 7. do 27. srpna 2021.
 • Vestavba atria v poliklinice Budějovická přináší omezení


  Poliklinika Budějovická zahájila projekt nazvaný „VESTAVBA ATRIA – POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ“, jehož cílem je rozšíření dosavadních služeb a zkvalitnění poskytovaného komfortu v rámci areálu polikliniky. V nové přístavbě bude restaurace po levé straně s cca 100 místy, poštovní úřadovna a komerční prostory k pronájmu. Harmonogram jednotlivých prací spojených s vestavbou atria najdete na odkazu ....
 • Praha 4 se zapojí do prestižního Mezinárodního výzkumu dospělých PIAAC


  Do konce října 2021 bude i v Praze 4 probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC, který pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem šetření, které začne 1. srpna, je zjistit, jak jsou obyvatelé v jednotlivých zemích připraveni na výzvy současné doby, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i v osobním životě.
 • Festival Open House Praha 2021 opět otevře budovy v Praze 4


  Letošní v pořadí již 7. ročník festival Open House Praha zpřístupní o víkendu 7. a 8. srpna 2021 zdarma veřejnosti 80 budov a zajímavých prostorů v deseti městských částech. V Praze 4 bude otevřeno sedm budov a objektů v Michli a v Nuslích. Na prohlídky se není třeba registrovat.
 • Rozvolnění: co se změní od srpna


  Vláda ČR v reakci na počet nakažených koronavirem dále uvolnila pravidla pro život v Česku. Změny začnou platit 1. srpna 2021 a týkají se koncertů a festivalů, počtu diváků na sportovních akcích, ale také návštěv koupališť a bazénů nebo výstav či návštěv zoologických zahrad.
 • Magistrálu u Vyskočilovy čeká na přelomu července a srpna dvojité noční omezení


  Vždy v noci od 21:00 do 06:00 hodin dalšího dne čeká ulici 5. května (magistrála) na mostě v místě křížení s ulicí Vyskočilova dopravní omezení. Střídavé omezení průjezdu po magistrále včetně uzavírky jednoho z nájezdů souvisí s diagnostickým průzkumem mostu, který proběhne na přelomu července a srpna 2021.
 • Upozornění: Žádost o udělení státního občanství České republiky


  Na základě zákona č. 270/2021 Sb. budou novelizovány položky sazebníku správních poplatků, které se týkají i agendy státního občanství. S účinností od 2. srpna 2021 je nově zpoplatněno přijetí žádosti o udělení státního občanství České republiky.
 • Významné změny na úseku občanských průkazů


  Od pondělí 2. srpna 2021 začne platit nový zákon o občanských průkazech (zákon č. 269/2021 Sb.), který přinese významné změny. V tomto článku vás seznámíme s těmi nejdůležitějšími.
 • Romský Bašavel v KC Novodvorská


  Ve čtvrtek 22. července 2021 se v KC Novodvorská konala ojedinělá akce, již druhý ročník Romského Bašavelu. Koncertní akce byla spojená s výstavou, besedou k 50. výročí založení International Romani union (Mezinárodní romské unie).