Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu tazatelem není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře.

Vaše dotazy jsou zpravidla zveřejněny (včetně jména a předmětu dotazu) po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy (řešitelem, řešiteli).

Přijaty k dalšímu zpracování jsou jen jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Další podmínkou pro zpracování je uvedení celého jména (jméno a příjmení), předmětu a reálného e-mailového kontaktu.

Některé dotazy jsou řešitelem (řešiteli) zodpovídány přímo, a to na e-mailovou adresu uvedenou tazatelem při vložení dotazu. Následně se zde tedy otázka a odpověď nemusí zobrazit. Je plně na řešiteli(lích), jakou formu odpovědi (nebo jejich kombinaci) zvolí.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu .

Vyplněním povinných polí formuláře (jméno, předmět, e-mail, otázka) a jeho odesláním vyslovuje tazatel souhlas s jejich zpracováním a archivací ze strany MČ Praha 4 a s jejich využitím k další komunikaci mezi tazatelem a řešitelem (řešiteli).

UPOZORNĚNÍ: Pokud pošlete správně vyplněné údaje, tak vám z e-mailové adresy ...@publix.cz během pár minut dorazí potvrzení. Zde pro jistotu zkontrolujte i vaši nevyžádanou poštu. Pokud potvrzení nedorazí, tak jste uvedli neexistující e-mailovou adresu a váš dotaz nemůže být dále zpracován. Z výše uvedené adresy odesílá potvrzení automat a nemůže být používána k dotazům a další korespondenci. 

 Vložit otázku do tohoto tématu


*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


 • Otázka: Příspěvek na bydleni (Lucie Náhlovská 17.02.2021 13:31) – Webové stránky Prahy 4
  Dobry den, obracím se na Vás s dotazem, kde na Praze 4 můžu požádat o příspěvek na bydlení? Bydlím tu nově a tak než se zorientuji 🙂 Dekuji moc za Vaši odpověď a přeji hezky den. Nahlovska Lucie
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.02.2021 13:56)
   Vážená paní Náhlovská,
   ač Váš dotaz nespadá do kategorie „Webové stránky Prahy 4“ ale spíše do „Obecné“, když jiné kategorie příliš tématu Vašeho dotazu neodpovídají, mohu Vám přesto doporučit následující:
   V odkazu níže v bodu č. 5 je podrobně rozepsán způsob podání žádosti o Příspěvek na bydlení.
   https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-bydleni
   Pro MČ Praha 4 najdete příslušné kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR na následujícím odkazu:
   https://www.uradprace.cz/web/cz/praha-4
   Pro případné rady a pomoc můžete kontaktovat také naše Oddělení sociální Odboru sociálního (OSOC), který sídlí v hlavní budově úřadu na adrese Antala Staška 2059/80b, 140 46 Praha 4 – Krč .
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   referent PR a webmaster
 • Otázka: daň z nemovitosti (Jan Chadraba 22.04.2020 21:55) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den, celá léta platím daň z nemovitosti 1702kč nyní mi přišla daň 1838kč jedná se o RD+ zahrádka. Žádné zdůvodnění nemůže to být chyba úředníka? děkuji za zprávu
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 22.04.2020 22:45)
   Vážený pane Chadrabo,
   otázku na "daň z nemovitosti" (dnes správněji daň z nemovitých věcí) jste položil do oblasti "Webové stránky Prahy 4", kam logicky nepatří. Nicméně k Vašemu dotazu asi toto:
   Úřad městské části Praha 4 není správcem výše uvedené daně a nemůže proto její výši či výpočet v žádném případě komentovat. Váš dotaz doporučujeme položit u příslušného správce daně, kterým bude s největší pravděpodobností Finanční úřad pro hlavní město Prahu - Územní pracoviště pro Prahu 4 (kontakty přes odkaz).
   S pozdravem
   Ing. Vít Drbal
   webmaster
 • Otázka: platba za odpad (Kristýna Sedláčková 18.04.2020 22:27) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den,
  otázka se týká platby za komunální odpad.Mám trvalé bydliště na Praze 4 a chci se přestěhovat do pronájmu na jinou adresu,taktéž na Praze 4(trvalý pobyt mi zůstane na původní adrese).Jak mám nadále platit poplatky za odpad když obě adresy jsou na Praze 4?Stačí jednou v místě trvalého pobytu?A od kolika let věku dítěte se platí za odpad.Děkuji Sedláčková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.04.2020 10:58)
   Přeji dobrý den!
   Na území hlavního města Prahy platí poplatek za komunální odpad vlastník objektu. Vlastníci či nájemníci bytů většinou platí adekvátní část poplatku vlastníku objektu v zálohách za služby. Poplatek za komunální odpad se neplatí podle věku, ale podle počtu sběrných nádob a frekvenci jejich odvozu.
   Ve vašem případě je tedy nutné domluvit se s oběma vlastníky objektů, kde v současné chvíli bydlíte a kde budete bydlet.
   S pozdravem
   Ing. Jana Teichmannová
   Oddělení životního prostředí a odpadového hospodářství
 • Otázka: portál občana (Petr 21.11.2019 20:40) – Webové stránky Prahy 4
  Plánuje Praha 4 zavádět online služby pro své občany? Portál občana Prahy 4? Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 26.11.2019 9:13)
   Díky za Váš dotaz!
   Ano, MČ Praha 4 do budoucna plánuje zavádění některých on-line služeb pro občany. S ohledem na složitost problematiky a legislativu se ale časový harmonogram teprve tvoří.
   S pozdravem
   JIŘÍ BIGAS
   tiskový mluvčí
   vedoucí oddělení Public Relations
 • Otázka: Zastupitelstvo (Vanicek 07.04.2017 17:47) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den, pane tajemníku, výsledky jednání zastupitelstva Prahy 4 by měly být do 7 dnů zveřejněny na www. Proč tomu tak není. Děkuji. J. Vanicek
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 10.04.2017 9:21)

   Dobrý den,
   veškeré informace ze zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, jako je program s výsledky hlasování, zápis a usnesení jsou zveřejněny na našich webových stránkách (viz odkaz), jsou zveřejňovány ve stanové lhůtě.

   ODKAZ - http://www.praha4.cz/Zastupitelstvo-mestske-casti


   S pozdravem


   David Polák

   tiskový referent

 • Otázka: Změna značení v ulici K Sídlišti/Kaplická PH4 (Veronika Maršíková 06.10.2014 17:45) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den, zajímalo by mě, proč se v ulici K Sídlišti, konkrétně na křižovatce s ulicí Kaplická, změnilo dopravní značení ve směru k ulici V Rovinách na jednosměrku. Auta teď budou projíždět přes sídliště, které je značeno průjezd zakázán. Již teď zde parkování značně omezuje provoz, jelikož zde nejsou vyznačená místa na parkování a řidiči tak zmenšují prostor k projíždění. I popelářské auto má někdy problém tudy projet. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (tiskový referent David Polák, 16.10.2014 15:54)

   Dobrý den,
   změna dopravního režimu v ulici K Sídlišti byla stanovena pro zvýšení bezpečnosti provozu před školským zařízením. Vozidla přes sídliště projíždět nemohou, právě pro to, že je zde osazena značka “průjezd zakázán“.

   S pozdravem


   Ing. Petr Kyslík,

   vedoucí oddělení dopravy

 • Otázka: (Karla Čtvrtá 08.01.2013 7:37) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den, jsou na stránkách dostupné vyhlášky (v úplném znění)? Nemohu se jich dobrat. Děkuji, Karla Čtvrtá
  • Odpověď: (Marek Šplíchal, webmaster 08.01.2013 10:06)
   Dobrý den, pokud myslíte "městské vyhlášky", tak ty vydává hlavní město Praha, nikoli jednotlivé městské části. Najdete je na magistrátním serveru: www.praha.eu, zákony obecně pak např. na portálu veřejné správy: http://portal.gov.cz/portal/obcan/ S pozdravem Marek Šplíchal
 • Otázka: webové stránky praha 4 (Hudečková Marcela 04.10.2009 19:39) – Webové stránky Prahy 4
  Dobrý den, chci se zeptat, jak je možné, že se nezobrazily mé stížnosti na čistotu na Praze 4, které jsem vložila do otázek a odpovědí někdy okolo 20.9.09. Je možné, že některé dotazy jsou lustrovány a nikdy se nezobrazí na portále P4? Hudečková
  • Odpověď: (Marek Šplíchal, webmaster 05.10.2009 9:39)
   Dobrý den, dotazy nejsou nijak "lustrovány", ale na stránkách se zobrazí až ve chvíli, kdy na ně příslušný pracovník úřadu odpoví. Podobně jako nyní v případě tohoto Vašeho dotazu a mé odpovědi. Tento postup je navíc popsán také výše v úvodu aplikace "Otázky a odpovědi". S pozdravem Marek Šplíchal webmaster
 • Otázka: Dotaz na funkci diskusního fóra (Martin Sýkora 18.02.2009 12:43) – Webové stránky Prahy 4
  Zajímalo by mne, jak funguje toto diskusní fórum, tak posílám na zkoušku dotaz/nedotaz - zobrazí se moje otázka hned v diskusním fóru nebo až po kontrole webmasterem či zpracování odpovědi? Dostanu kopii své otázky\ emailem nebo jen zpracovanou odpověď atp. Dělám analýzu fungování stránek v celé Praze, tak se nezlobte, že s tím obtěžuji. Martin Sýkora
  • Odpověď: (Marek Šplíchal, webmaster 18.02.2009 12:50)
   Dobrý den, Váš dotaz se na internetových stránkách Prahy 4 zobrazí až po vložení odpovědi na něj (tedy právě teď). Pokud jste při vkládání dotazu zvolil možnost zaslání odpovědi i na Váš e-mail, přijde Vám odpověď i tam. S pozdravem Marek Šplíchal webmaster