Fotogalerie roku 2021


 • Praha 4 ocenila pedagogy za úsilí věnované prevenci rizikového chování
  V předvánočním čase se na Nuselské radnici sešli školní metodici prevence a další pedagogové, kteří mimořádně přispěli k realizaci preventivních programů na školách, jichž je MČ Praha 4 zřizovatelem. Za svou mimořádně důležitou práci dostali ocenění ve formě dárkových poukazů. Odpoledního setkání v úterý 14. prosince 2021 se zúčastnili a dary předávali také starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro bezpečnost ZMČ Praha 4 Lucie Michková (ODS) a radní pro informatiku, bezpečnost a sport Jaroslav Míth (ODS).
 • Senioři si užili adventní setkání
  Za nezbytného dodržení platných omezení se ve čtvrtek 9. prosince 2021 v KC Novodvorská uskutečnilo oblíbené a tradiční adventní posezení seniorů z naší městské části, pořádané radnicí Prahy 4. Adventní setkání podpořila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011). K poslechu hrál Václav Bízek s doprovodem a proběhla i oblíbená tombola.
 • Betlémské světlo už svítí i na radnici
  Dívky ze světlušek a benjamínků z dívčího oddílu Statečná srdce skautského střediska Blaník přinesly v pondělí 20. 12. 2021 ve svých lucerničkách na radnici Prahy 4 Betlémské světlo. To k nám do Prahy doputovalo přes Vídeň a Brno až z dalekého Betléma, aby jako symbol míru a přátelství ozářilo i naše domácnosti. Betlémské světlo převzala od malých skautek starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a vy si pro ten svůj plamínek můžete do recepce Úřadu městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/80b) přijít do středy 22. prosince, a to do 17 hodin.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 25. 11. 2021
  V listopadu 2021 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 25. 11. 2021.
 • Vánoční koncert na Lhotce
  Po roční odmlce, způsobené pandemií, se senioři sešli 1. prosince 2022 v kostele Panny Marie Královny míru na Lhotce k poslechu nádherných tónů harfy a příčné flétny. V impozantních sakrálních prostorách zazněly nejen klasické vánoční písně, ale i další sváteční melodie v podání tria Musica Dolce Vita. Ani omezená kapacita v rámci platných nařízení nepřekazila kouzlo Adventního koncertu, který pořádá oddělení rodinné politiky, odbor školství městské části Praha 4.
 • Vítání občánků na Nuselské radnici 23. 11. 2021
  V listopadu 2021 byli v obřadní síni historické radnice v Nuslích slavnostně přivítáni starostkou Irenou Michalcovou (ANO 2011) noví občánci Prahy 4. Snímky jsou z 23. 11. 2021.
 • Školáci a předškoláci obdarovali děti z Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici
  Už jedenáctý ročník sbírky s názvem „Děti dětem“, organizované Prahou 4 v mateřských a základních školách, které sama zřizuje, zajistil pro Dětské centrum při Fakultní Thomayerově nemocnici potřebné věci v odhadované hodnotě 350 000 korun! Celkem se do sbírky zapojily děti z 20 základních a 22 mateřských škol. Dárky předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) za přítomnosti ředitele Fakultní Thomayerovy nemocnice Zdeňka Beneše.
 • Terasa Budějovická se pravděpodobně otevře dříve, než se plánovalo
  Již tento měsíc by se opět mohl otevřít vstup do stanice metra Budějovická jižním vestibulem u Polikliniky Budějovická a přilehlá část terasy nad ním. Původní plán přitom počítal s obnovením provozu až příští rok. Znovuotevření ušetří lidem cestu ke druhému vstupu do metra do ulice Olbrachtova a zjednoduší průchod a dostupnost jednotlivých obchodů v pasáži. Na snímcích z 29. listopadu z posledního kontrolního dne a ze 7. prosince 2021 je vidět zrychlující se postup prací.
 • Na vrchu Kapitol byla vysazena růžově kvetoucí alej
  MČ Praha 4 v uplynulých dnech vysadila na vrchu Kapitol v pražské Michli do starého ovocného sadu celkem 55 nových ovocných stromů. V souladu s klimatickou politikou města došlo k dosazení dožívajícího historického sadu tradičními druhy peckovin (jde zejména různé druhy jedlých třešní) a malvic (hrušně, jeřáby), ale i k výsadbě zcela nové reprezentativní aleje napříč svahem z 23 exemplářů sytě růžově kvetoucích třešních chloupkatých (varieta Accolade). Na snímcích z 2. a 3. prosince 2021 je zachycena výsadba, kterou si přišel prohlédnout i radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011).
 • KC Novodvorská hostilo charitativní program plný muzikálových hitů
  Už posedmé uspořádala obecně prospěšná společnost Polovina nebe předvánoční charitativní koncert Muzikálem bez bariér. Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová, která je tradiční patronkou akce, představila v pátek 3. prosince 2021 zaplněnému sálu dvě desítky předních českých muzikálových umělců. Krásný večer se uskutečnil za podpory městské části Praha 4. Akci přišli podpořit i starostka MČ Praha 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Josef Svoboda.


Zveřejněno: 02.01.2020 – Vít Drbal
Vytisknout