ČLÁNKY

• Udílení čestných občanství 2024

Čestná občanství Prahy 4 převzalo tento měsíc z rukou starosty městské části Praha 4 Ondřeje Kubína (ODS) sedm osobností, které žijí v Praze 4 a svou společensky významnou činností nebo výkony ve své profesi přispěli a přispívají k šíření dobrého jména městské části. Novými čestnými občany se stali fotbalista Karol Dobiaš, skaut a politický vězeň Jiří Lukšíček, umělecký fotograf Jan Saudek, lékař Zdeněk Petráň, vysokoškolský pedagog Jaroslav Procházka, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová a architekt, herec a spisovatel David Vávra.
  • Zemřela čestná občanka Prahy 4 Ludmila Třísková

Ve věku 93 let zemřela 22. března čestná občanka Prahy 4 a významná česká vědkyně Ludmila Třísková.
  • Praha 4 má sedm nových čestných občanů

Městská část Praha 4 udělila čestné občanství sedmi osobnostem, které žijí v Praze 4 a přispívají k šíření dobrého jména městské části. Čestnými občany se stali fotbalista Karol Dobiáš, skaut a politický vězeň Jiří Lukšíček, umělecký fotograf Jan Saudek, lékař Zdeněk Petráň, vysokoškolský pedagog Jaroslav Procházka, herečka a zpěvačka Jitka Molavcová a architekt herec a spisovatel David Vávra. Návrh na udělení čestného občanství schválilo 20. prosince 2023 Zastupitelstvo městské části Praha 4.