Plánované akce v oblasti integrace cizinců v roce 2022


Níže je přehled akcí, které MČ Praha 4 sama nebo ve spolupráci s dalšími subjekty připravuje v oblasti integrace cizinců v roce 2022. Pod tímto přehledem najdete i akce, které již proběhly.

Každá akce je zde uvedena svým názvem (Akce:) dále termínem konání (Kdy:) a místem konání (Kde:). Před názvem akce je uveden měsíc, ve kterém se uskuteční. Nahoře v seznamu najdete akce ze vzdálenější budoucnosti, na konci seznamu pak akce, které se nejvíce blíží.

U většiny akcí pak najdete v článku na odkazu krátkou anotaci o tom, na co se můžete těšit. Nedílnou součástí článku je i plakátek, který většinou obsahuje i další informace o samotné konkrétní akci. V článku je plakátek jako obrázek, po kliknutí na něj se vám otevře soubor PDF.

Zajděte se na nás podívat, těšíme se na vás!BUDOUCÍ AKCE

 • Poslední červnový podvečer bude patřit akci Přece jen jsme sousedé


  Park Na Pankráci (Centrální park Pankrác) se 30. června 2022 od 17 hodin stane dějištěm oblíbeného neformálního setkání "Přece jen jsme sousedé", které je pořádáno pro místní obyvatele a cizince žijící v dané lokalitě na území MČ Praha 4. Na příchozí zde čeká podvečer plný hudby, tance a jídla. Více v plakátku na odkazu ...
 • S češtinou pomohou výuková videa


  V metropoli na Vltavou je v posledních letech znát, že naši vietnamsky hovořící spoluobčané mají ve větší oblibě některé městské části. Vyšší koncentraci zaznamenávají například městské části Praha 4, Praha 12 a také Libuš. Proto jsme na letošní rok v projektu „Žijeme na čtyřce společně“ naplánovali zhotovení videokurzů českého jazyka pro vietnamskou menšinu.
 • Dětský den v zábavním parku Majaland Praha


  Celkem 48 dětí z komiksového kroužku ze Základní školy Táborská a děti rodičů Čechů a cizinců se velice těší na Dětský den, který prožijí v zábavním parku Majaland Praha. Více na odkazu ...
 • Komentované prohlídky s vařením Hot Pot


  Městská část Praha 4 ve spolupráci s Neziskovou organizací INFO-DRÁČEK pořádá pět komentovaných prohlídek s vařením HOT POT v Tržnici Sapa. Cílem akce je vzájemné poznávání kultur, myšlení a způsobu života, životních návyků, přístupu k různým životním situacím vietnamské komunity.
 • Tržnicí Sapou tentokrát s vařením v kotlíku HOT – POT


  Pojďte s námi na komentovanou prohlídku Tržnicí Sapou tentokrát s vařením v kotlíku HOT – POT, která se koná v rámci projektu ,,Žijeme společně na čtyřce 2022“. Termíny v článku.
Nezapomeňte sledovat aktuality na našem facebooku:
Žijeme na čtyřce společně
MINULÉ AKCE

 • Interkulturní ples zaplnil Nuselskou radnici


  Integrační centrum Praha pozvalo spolu s městskou částí celou Prahu na jeden parket. Tak zněl podtitul tradičního Interkulturního plesu uspořádaného v historické budově Nuselské radnice.
 • Odstartoval netradiční cyklus přednášek pro základní školy "Poznejme Vietnam"


  Díky netradiční interaktivní přednášce můžete poznat zajímavým způsobem Vietnam. Cílovou skupinou jsou zde žáci 1. stupně ZŠ a jejich třídní učitelé. Více v obrázku na odkazu.
 • Plavba parníkem aneb Pojďte s MČ Praha 4 na výlet


  Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1-2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června 2022 v době od 15 do cca 17 hod. Na dospělé čeká krásný hudební program a karaoke a pro děti je připravený dětský program pod vedení naší pedagožky Mgr. Terezy Krčálové. Volné vstupenky jsou pouze pro přihlášené a po potvrzení ze strany MČ Praha 4. Více v článku a na letáčku ...
Aktualizováno: 21.03.2022 – Vít Drbal
Vytisknout