Maraton Praha – Dobříš odstartoval starosta Ondřej Kubín

Starosta Ondřej Kubín (ODS) odstartoval v sobotu 10. prosince 2022 letošní adventní maraton z Prahy do Dobříše. Běžci vyrazili z A Parku vedle bývalých branických ledáren v Praze 4 a přes Cukrák a Brdy dorazili do cíle v SK Vlaška na kraji Dobříše. Vítězem letošního ročníku se stal Ondřej Fejfar z Vrchlabí.

Maraton má dlouhou historii, letos oslavil už 115. narozeniny. Kníže Jeroným Colloredo – Mansfeld, sportovní nadšenec a protektor závodu, tehdy poprvé v roce 1908 věnoval stříbrný pohár jako hlavní cenu pro nejrychlejšího běžce. Určil tenkrát trať z Prahy-Smíchova do Dobříše v délce 40 kilometrů, a dal tak podnět organizátorům závodu z S. K. Slavia.

Díky tomu v nově vytvořeném závodu odstartoval do Dobříše i legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth-Jarkovský. Z tehdejšího kraje Praha se závodu zúčastnilo šest běžců doprovázených nejméně dvaceti cyklisty, dvěma automobily a čtyřmi fiakry. Pořadí běžců ještě lze dohledat v Národní knihovně, časy prvních dvou však bohužel nikoliv, neboť byli v cíli dříve, než to stihl oficiální časoměřič na fiakru.

Letošní ročník společně podpořili starostové z místa startu i cíle, tj. starosta MČ Praha 4 Ondřej Kubín a starosta Dobříše Pavel Svoboda.

Více foto z prostoru startu najdete ve fotogalerii na odkazu ZDE .

Starosta Ondřej Kubín (ODS) odstartoval v sobotu 10. prosince 2022 letošní adventní maraton z Prahy do Dobříše. Běžci vyrazili z A Parku vedle bývalých branických ledáren na Praze 4.

Aktualizováno: 12.12.2022 – Vít Drbal