• Budovy na Praze 4 se otevřou veřejnosti


  Již tento víkend mají lidé možnost nahlédnout do budov a prostor, které běžně bývají nedostupné. V rámci festivalu Open House Praha se otevřou desítky míst po celém městě, včetně těch v městské části Praha 4.
 • Spořilovský trojboj - pozvánka na 8. září 2020


  V rámci aktivit pod hlavičkou "Čtyřka sportuje" proběhne 8. září 2020 od 17 hodin na Roztylském náměstí Spořilovský TROJBOJ. Městská část Praha 4 zve všechny malé sportovce, kteří semohou těšit na dětský boothcamp, lukostřelbu a skákání v pytli. Tinejmenší pak mohou absolvovat pohádkové kolečko.
 • Bibliobus staví v parku Na Pankráci v Praze 4


  Pojízdná knihovna, kde je možné si půjčovat a vracet knihy nebo surfovat na internetu, se ve čtvrtek 2. července 2020 poprvé zastavila v blízkosti Café Na půl cesty v parku Na Pankráci. Na stejném místě ji mohou návštěvníci potkat každých čtrnáct dní až do konce srpna.
 • Již tento víkend se můžete těšit na 18. ročník populárního festivalu Habrovka


  7. a 8. srpna 2020 se bude konat na zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči již osmnáctý ročník festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA. Festival je koncipován jako neziskový, dobrovolnický a nízkoprahový. Vstupné na oba dny je pouze 299 Kč a pro děti do 12let, kterých bylo v minulých letech mezi návštěvníky vždy více než 350, TP, ZTP, ZTP/P a seniory nad 70 let, je zcela zdarma.
 • V Centrálním parku na Pankráci proběhne další ukázková lekce hry Mölkky


  Zajímavý tip pro naše seniory. Další ukázková lekce zábavné hry Mölkky, u které lze kombinovat náhodu s dovedností, se uskuteční ve čtvrtek 20. srpna 2020 od 14 hodin v Centrálním parku na Pankráci. Sraz je u hřiště na pétanque (vedle Café Na Půl cesty).
 • Zorganizujte si vlastní sousedskou slavnost


  Chcete skutečně poznat své sousedy nebo lidi, kteří vedou podniky či organizace ve vašem okolí? Jde to i zábavnou formou – zorganizujte celodenní venkovní slavnost, kde se všichni potkáte. Možnost podat přihlášku do tradičního zářijového „Zažít město jinak“ se právě otevírá.
 • Běháme pro děti 2020


  Od roku 2015 pořádá každoročně nadace Dejme dětem šanci sportovně-zábavné odpoledne „(nejen) Běháme pro děti“. Letos kvůli mimořádným opatřením stála nadace před volbou, zda akci zrušit, ale rozhodla se ji uspořádat trochu jinak.
 • Pražské věže – start i cíl tentokrát na Praze 4


  Již čtyřiadvacáté pokračování populární soutěže Pražské věže v neděli 28. června 2020 přilákalo více než 700 týmů i jednotlivců, kteří se zapojili do plnění úkolů. V časovém limitu musela družstva navštívit 22 věží, mezi nimi například i věžičku nuselského Sokola nebo plynárnu v Michli. Praha 4 poskytla pro pořadatele nejen výhledy ze svých věží, ale také startovní a cílové místo v podobě vyhlídkové terasy na Nuselské radnici.
 • Praha 4 si připomněla květnové povstání a konec 2. světové války


  Letos v květnu uplynulo 75 let od konce 2. světové války. I když je letošní výročí poněkud zastíněno situací okolo koronaviru a pietní akty s účastí veřejnosti se nekonaly, události z doby před tři čtvrtě stoletím si zástupci městské části Praha 4 připomněli položením věnců u památníků připomínající hrdiny i oběti nacistické okupace a nejstrašnějšího konfliktu v dějinách lidstva.
 • Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby


  V sobotu 27. června 2020 se od 14 hodin uskuteční Zahradní slavnost ke 100. výročí založení Církve československé husitské a její služby. Setkání proběhne ve Sboru Aloise Spisara na adrese Jihovýchodní VII., 945/2 na Spořilově. Na slavnost vás srdečně zvou zvou náboženské obce Spořilov, Nusle, Michle a Krč. Více na odkazu ...