Zapojte se do sdílené pomoci seniorům


Ústav sociálních služeb Praha 4 ve spolupráci s městskou částí Praha 4, internetovým obchodem Košík.cz a členy Skautů Prahy 4 připravují sdílenou pomoc převážně starším obyvatelům Prahy 4, kteří se díky nouzovému stavu dostávají do nepříznivé situace a potřebují pomoc při zachování vlastního bezpečí.

Tato sdílená pomoc bude doplněním standardně poskytovaných sociálních služeb a bude zaměřena převážně na pomoc s nákupem a zajištění léků s využitím moderních technologií.

Zajímavosti z posledního dění přípravy najdete na facebookové skupině @Skauti z Prahy 4 pomáhají a nyní to nejdůležitější. Všechny zapojené organizace spolu se skauty vytvořily formulář, který výrazně pomáhá k přihlašování dobrovolníků.

Najdete jej na odkazu ZDE a vše ostatní pak už je hračkou!  


brigada-donaska obedu_koronavir_2020_c2

A podle sdělení Ústavu sociálních služeb v Praze 4 nemusí jít jen o studenty. Na e-mail je vhodné poslat: kontakt, bydliště (je snaha zařazovat přímo u bydliště, aby odpadla nutnost jízdy MHD), věk a časový rozsah možného nasazení. ÚSS4 pak zájemce kontaktuje sám (především podle aktuální potřeby - jen není schopen odpovídat hned všem).

Ale úplně nejlepší je použít formulář výše
nebo kliknout na "obrázkovou nudli" dole pod čarou
a jste tam také!formulář on-line pro dobrovolník
Zveřejněno: 16.03.2020 – Vít Drbal
Vytisknout