ZŠ Filosofská zabodovala na Antifetfestu 2019

antifetfest 2019

Ve středu 19. června 2019 proběhlo v kině Dlabačov na Praze 6 vyhlášení celopražského kola amatérské filmové soutěže Antifetfest 2019 aneb Jde to i jinak. Do pražského kola se přihlásilo 40 tvůrců ze 13 městských částí, z nichž do celopražského finále postoupilo 15 snímků. A ani Praha 4 nezůstala stranou!

antifetfest 2019Mezi snímky soutěžil o postup do celorepublikového kola, které proběhne v Lomnici nad Popelkou 16. a 17. října 2019, i amatérský film Dangerous ze základní školy Filosofská z naší městské části.

Snímek pojednává i nebezpečí vlivu alkoholu, který je všude a pro všechny stále velmi dobře dostupný. Krátký film je celý animovaný.

Snímek postoupil z obvodního kola, které proběhlo na Městské části Praha 4 v dubnu. V krajském kole sice nevyhrál hlavní cenu, ale získal Cenu za animaci. Autorka si osobně převzala ocenění na slavnostním promítání v kině Dlabačov.
Do 24. června 2019 bude ještě probíhat internetové hlasování o diváckou cenu, jejíž vítěz se také podívá do Lomnice nad Popelkou.

Autorce oceněného snímku gratuluje Irena Michalcová, starostka MČ Praha 4. Zároveň děkuje všem tvůrcům amatérských filmů i učitelům za podporu.

antifetfest 2019

Zveřejněno: 24.06.2019 – Vít Drbal