Kde a jak nahlásit nefunkční veřejné osvětlení


lampa osvětlení thmpJiž skoro deset měsíců má správu, provoz i údržbu veřejného osvětlení v metropoli na starosti městská firma – Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP). Pokud jsou tedy u vás nesvítící, rozbité nebo jinak poškozené lampy, můžete tento problém jednoduše nahlásit některým z následujících způsobů:
Na THMP se můžete na stejných kontaktech obrátit i s problémy u veřejných hodin, které vyžívají celé dvě třetiny Pražanů.

Při hlášení poruchy veřejného osvětlení (VO) na dispečink THMP je vhodné mít připraveny tyto informace:
  • číslo lampy vo osvětleníČíslo lampy uvedené na identifikačním štítku na stožáru VO (např. 007048). V případě většího počtu poruch pak i čísla u ostatních lamp.
  • Pokud neznáte číslo lampy, je třeba uvést ulici a číslo popisné domu (to je to červené) v přímé blízkosti lampy. Případně nejbližší objekt identifikovatelný na mapě.
  • Typ poruchy – například: lampa nesvítí, bliká, chybí dvířka na sloupu, sloup se kácí a podobně.
Zajímavost na závěr: Číslo lampy (stožáru VO) je unikátní a mají k němu v podstatě přístup i složky IZS (policie, strážníci, hasiči i zdravotníci). Toho se dá dobře využít v případě, že potřebujete přivolat pomoc a neznáte přesnou adresu. Podle čísla na sloupu (stožáru) lampy VO vás bezpečně a rychle najdou!

 


Zveřejněno: 05.03.2019 – Vít Drbal
Vytisknout