Spolupráce spolku INFO-DRÁČEK s městskou částí Praha 4

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. prezentuje své aktivity.
Ilustrační foto z činnosti spolku - 5x

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. zahájil v roce 2018 spolupráci s městskou částí Praha 4 v rámci dotačních projektů integrace cizinců a národnostních menšin. Prvním realizovaným projektem byly „Barevné výlety“ pro české a vietnamské děti. V roce 2019 se již realizovaly dva projekty – „Barevné výlety“ a „Veselý týden s Dráčkem“, příměstský tábor pro české a vietnamské děti. Oba projekty se setkaly s velkým zájmem účastníků, z důvodu kapacitních možností ale nebylo možné uspokojit všechny zájemce.

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. prezentuje své aktivity.Barevné výlety jsou zaměřené hlavně na návštěvy farem s možností pohybových aktivit a soutěží, v roce 2020 se akce účastnili i rodiče a pedagogičtí pracovníci. „Hlavním cílem výletů je omezit závislost dětí na mobilních hrách a sociální síti Facebook. Většina dětí, hlavně vietnamských většinou jezdí autem, a tak je pro ně velkým zážitkem jízda autobusem, kde si společně užívají dobu jízdy povídáním, zpíváním,“ říká předsedkyně spolku Zdenka Dubová.

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. prezentuje své aktivity.Příměstský tábor „Veselý týden s Dráčkem“ je určen pro české a vietnamské děti ve věku 3-10 let s cílem obsadit jednotlivé turnusy na vyrovnaný počet obou skupin. Během turnusu se klade důraz na omezení vytváření českých a vietnamských skupinek dětí a aktivity jsou cílené na smíšené skupinky, kde české děti svými běžnými návyky napomáhají vietnamským dětem nenásilnou formou připravit na předškolní a školní zařízení a zvýšit jejich omezenou komunikaci v českém jazyku. Pro lepší pochopení dvou odlišných kultur je čtení českých a vietnamských pohádek před poledním klidem.

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. prezentuje své aktivity.V roce 2020 se rozšířila spolupráce s městskou částí Praha 4 o komentované procházky v obchodním centru Sapa Praha-Libuš. Účastníci se seznámili s historii areálu, zajímavými místy v areálu jako je buddhistická svatyně, bistra se speciální nabídkou jídel, restaurace a v obchodě s tradičními asijskými produkty se zeleninou, ovocem a bylinkami. V závěru procházky proběhla v restauraci Ho Sen Quan Lotus ochutnávka tradiční vietnamské gastronomie a workshop balení letních závitků, během které proběhla živá diskuse o Vietnamu a Vietnamcích žijících v České republice, jejich zvycích a tradicích.

V roce 2021 proběhne již 6. ročních festivalu „Asie vzdálená a blízká“ jako partnerské spolupráce městské částí Praha 4 a spolku INFO-DRÁČEK, z. s. Pokud nenastane omezení v rámci epidemie COVID-19, festival proběhne v pátek 3. září 2021 od 10 do 20 hod. v Centrálním parku Praha 4 Pankrác.

Spolek INFO-DRÁČEK, z. s. prezentuje své aktivity.

Aktualizováno: 07.04.2021