Provoz zón placeného stání během Velikonoc


Smíšené/fialové a návštěvnické/oranžové úseky zón placeného stání (ZPS) budou během velikonočních svátků (15. 4. – 18. 4. 2022) fungovat ve zlevněném režimu. Bude zde omezena maximální cena za den na částku podle příslušného cenového pásma. Změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků - zde zóny platí, bez ohledu na to, zda je či není státní svátek - je prostě pondělí a pátek (tedy to, co je na značce).

  • Upozornění: modré úseky ZPS (pro rezidenty) jsou v pátek i v pondělí v platnosti (8-20 hod.). Stání nerezidentů je zde možné jen s platbou přes virtuální parkovací hodiny a maximální dobou do 3 hod.
  • Cenové zvýhodnění se dále netýká úseků ZPS, které mají provozní dobu v celotýdenním režimu (na MČ P4 nicméně nejsou, na jiných MČ ale ano, tak pozor).
  • ZPS na MČ Praha 4 je realizována jako jediná parkovací oblast a spadá u fialových a oranžových úseků  do 3. pásma s maximální cenou 20 Kč/den.
  • V Praze 4 se "zlevnění" fialových a oranžových úseků týká v podstatě jen pátku a pondělí (v sobotu a v neděli u nás nejsou ZPS aktivní).
Celé info o Velikonocích na webu Parkuj v klidu je ZDE.
Hranice cenových pásem ZPS Praha - rychlý náhled (PDF)
Hranice cenových pásem ZPS Praha - detailní mapa (PDF)

ZPS v Praze 4

Aktualizováno: 13.04.2022 – Vít Drbal
Vytisknout