Projekt Sportovní údolí Krč vzniká za účasti veřejnosti

Budoucí podoba a hlavně možnosti využití údolí Kunratického potoka byly hlavním tématem veřejného setkání, které k budoucím proměnám údolí zorganizovala městská část Praha 4. V atraktivní lokalitě v současné době působí několik sportovních oddílů s řádově tisíci členy. Údolím rovněž prochází poměrně frekventovaná cyklotrasa. Sportovní a rekreační potenciál místa dále vzroste po dokončení stanice metra linky D Nádraží Krč a rozvoji lokality u tohoto nového dopravního uzlu.

K řadě změn dojde v samotném údolí, a to v mnoha případech ještě před předpokládaným zprovozněním linky metra D. Projekt nazvaný Sportovní údolí Krč vzešel ze spolupráce majoritních pozemkových vlastníků v území a organizací, které již v místě působí nebo plánují působit. Proběhla také spolupráce s hlavním městem Prahou v rámci záměru na revitalizaci toku a břehů Kunratického potoka a využití jeho rekreačního potenciálu.

„Jedná se o velmi zajímavý projekt. Věřím, že bude přínosem pro mnohé obyvatele naší městské části. Proto jsem rád využil možnost zorganizovat komentovanou procházku údolím ve spolupráci s klíčovými aktéry v území,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). „Na procházce zazněla řada zajímavých podnětů, které můžeme využít. Všem zúčastněných zástupcům organizací a občanům moc děkuji za účast."

Souhrn otázek účastníků procházky a odpovědí na ně naleznete na odkazu ZDE .

Více o Sportovním údolí Krč na: https://sportovniudoli.cz/.

Projekt Sportovní údolí Krč vzniká za účasti veřejnosti

Zveřejněno: 24.06.2024 – Vít Drbal