Příměstské kempy letos rozhýbaly předškoláky

Příměstské sportovní kempy pro děti z mateřských škol zřizovaných městkou částí Praha 4 se letos v srpnu konaly v Základní škole Bítovská. V červenci byly otevřené všechny školky na území MČ Praha 4, v srpnu vyšla městská část vstříc zaměstnaným rodičům a ve spolupráci s AFK Slavoj Podolí uspořádala několik běhů příměstského sportovního tábora.

„O děti se staraly kvalifikované učitelky mateřských škol a trenéři s licencí. Celkem se po dobu tří týdnů zúčastnilo sportovních kempů na 140 dětí,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Kempy byly mimořádně úspěšné. Nejen děti, ale i jejich rodiče, byli spokojení s programem i se stravou, kterou připravovaly kuchařky z kuchyně ZŠ Bítovská. Děti trávily díky hezkému počasí většinu času venku, kde se jim věnovali trenéři různých sportů.

„Někteří rodiče si o prázdninách nemohou vzít dovolenou, a právě jim jsme pomohli nabídkou příměstského kempu,“ dodala starostka Michalcová.

Příměstské kempy letos rozhýbaly předškoláky

Aktualizováno: 23.09.2022 – Vít Drbal