Omezení dopravy v Praze 4: opravy a uzavírky

Prahu 4 čekají v příštích týdnech a měsících dopravní omezení, která budou vyvolávat významné a potřebné stavby, například výstavba nové trasy pražského metra, a opravy komunikací. Přinášíme přehled těch nejdůležitějších.

Cyklostezka v Podolí
Čeká nás uzavírka cyklostezky A2 od Vyšehradského tunelu až po ulici Podolská, cyklisté ale zkrátka nepřijdou, v opravovaném úseku pro ně bude vyhrazen parkovací pruh v celé délce uzavírky. Toto opatření skončí 5. května.

Metro D
• Budování metra a navazující uzavírky potrápí řidiče také v letošním roce i v dalších letech. Od 1. dubna bude kompletně uzavřen úseku ulice Na Strži mezi ulicemi Antala Staška a Olbrachtovou. Důvodem je zahájení prací na hloubení stanice metra. Tato uzavírka bude trvat následující tři roky.
• Výstavba metra zkomplikuje provoz také v ulici Na Pankráci, kde bude až do konce října uzavřen jeden jízdní pruh, a to ve směru z centra v úseku mezi Hvězdovou a Na strži.
Budějovická
Proměna v jednosměrnou ulici čeká od března do konce dubna kvůli opravě vodovodního řadu
část ulice Budějovická, a to od Sedlčanské až po nájezd na Michelskou ve směru na Kačerov. Objížďka bude možná na trase Vyskočilova – Michelská a bude ji využívat také MHD.

Barrandovský most
Od poloviny května se vrátí dělníci na Barrandovský most, kde by ale i přes omezení měly fungovat tři pruhy v obou směrech. Lze tedy předpokládat, že zde ve druhé etapě k větším problémům docházet nebude.

Kongresová ulice
Oprava kanalizace si vyžádala částečnou uzavírku ulic Kongresová a Na vítězné pláni. Průjezd v obou ulicích je možný, ovšem sníženým počtem pruhů. V ulici Na vítězné pláni je uzavřen jeden jízdní pruh a přilehlý chodník, v Kongresové ulici je uzavřen jízdní pruh ve směrovém oblouku za sjezdem z ulice 5. května, provoz je umožněn v protisměrném jízdním pruhu a doprava je zde řízena semaforem. Práce potrvají do 31. července 2023.

Dvorecký most
V souvislosti s výstavbou Dvoreckého mostu je navíc od 13. února 2023 až do 24. května 2023 postupně omezována doprava na Podolském nábřeží v úseku Botel Racek – Dvorecké náměstí. Buď bude vždy uzavřen jeden jízdní pruh v každém směru, nebo budou uzavřeny oba jízdní pruhy v jednom směru a doprava svedena do protisměru druhého jízdního pásu. Podrobnosti najdete průběžně na webu Prahy 4. Omezení čeká i městskou hromadnou dopravu od 1. dubna 2023 do 9. května 2023 bude v úseku Podolská vodárna – Dvorecké náměstí výluka tramvají se zavedením náhradní autobusové dopravy.

Radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS) k tomu s humorem dodává: „Nechám si předělat vizitky a asi se stanu radním pro uzavírky. Ale vážně, i když nás na silnicích čeká poměrně perný rok, věřím, že se mi podaří v maximální možné míře všechny očekávané i neočekávané komplikace koordinovat a že s trochou ohledu a trpělivosti to všichni jistě zvládneme.“

Tyto i další plánované akcí najdete i s podrobnějším popisem na specializovanám vebu: https://opravujeme.to/app
(zde můžete zvolit filtr podle data akce a městské části)

mapa akcí 2023 - I.

Aktualizováno: 12.02.2023 – Vít Drbal