Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se přesouvá do Vysočan na Praze 9

KACPU na nové adrese - náměstí Organizace spojených národů 844/1
Ilustrační foto: GoogleMaps - 3D - 2x

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze (KACPU) provozuje Hlavní město Praha ve spolupráci se Středočeským krajem. Uprchlíkům se v centru věnují pracovníci služby cizinecké policie (Policie ČR), Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, Integračního centra Praha, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Českého červeného kříže, Úřadu práce ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Rovněž jsou zde k dispozici i ukrajinsky mluvící interkulturní pracovnice.

Nově od 30. 4. 2022: pondělí až pátek od 8 do 19 hodin a v sobotu a v neděli 8 až 15 hodin.

Centrum je otevřeno: 7.00 - 21.00 hodin.

Hlavní město Praha má otevřeny také dva informační kiosky na Florenci a na Hlavním nádraží, kde uprchlíci z Ukrajiny získají základní informace.

Hlavní město Praha ve spolupráci s HZS HMP a Středočeským krajem provozuje výše zmíněné Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), které poskytuje služby, které lidem přijíždějícím z Ukrajiny pomohou zařídit vše potřebné – od povolení k pobytu a zdravotního pojištění, přes ubytování, zřízení bankovního účtu až po psychologickou pomoc. Zajištěna je zde i první pomoc a dětský koutek.

V asistenčním centru je také možné podávat žádosti o udělení speciálního dlouhodobého víza. Žádosti je třeba podávat pouze osobně. K žádosti je třeba cestovní pas (pokud jej uprchlík mám a je platný), dále fotografie 35x45 mm (š x v) a tiskopis žádosti. Tento tiskopis pro ruční vyplnění je ZDE a pro vyplnění na počítači pak ZDE .
  • Nová lokalita KACPU ve Vysočanech na Praze 9 je dobře dostupná v rámci MHD (metro, tramvaj i autobus do 250 metrů a vlaková zastávka Praha Vysočany a její příměstské linky pak cca 800 metrů).
  • Leží totiž prakticky přímo na trase metra linky B - stanice Vysočanská.
  • Tramvaje pak linky 1, 6, 14 a noční 94, autobusy 136, 151, 152, 177, 182, 183, 195 a noční 913 - vše stanice Vysočanská.
  • Samotný objekt KACPU je umístěna na adrese: náměstí Organizace spojených národů 844/1 (GPS: 50.1086889N, 14.5023189E), což je v parku ležící budova bývalé Komerční banky, zapůjčená Praze na půl roku firmou Central Group.
Další články s tematikou pomoci uprchlíkům z Ukrajiny najdete na odkazu ZDE .

Více informací o počtech uprchlíků a další podrobnosti lze nalézt na webové platformě Golemio .

Informační letáčky ke stažení (PDF) po kliknutí na obrázek níže.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině je přestěhováno.Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině je přestěhováno.

KACPU na nové adrese - náměstí Organizace spojených národů 844/1

Aktualizováno: 28.04.2022 – Vít Drbal