Informace pro Osoby samostatně výdělečně činné: Jak a kdy si vyřídit ošetřovné

STRÁNKA SE AKTUALIZUE

!!! PŘIPRAVUJEME NOVÝ TEXT !!!

Podrobnosti zatím na stránce MPO ...

Od 1. dubna 2020 bude Živnostenský odbor Úřadu městské části Praha 4 přijímat žádosti o dotaci na ošetřovné pro Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Jakékoli úkony před tímto datem nejsou možné.

Pomoc bude vyplácet ministerstvo průmyslu a obchodu, žádat se o ni bude prostřednictvím živnostenských úřadů. Žádosti budou k dispozici na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Kontaktovat živnostenský odbor, nebo jakýkoli jiný kontakt na Úřadu městské části Praha 4, je tedy zatím předčasné. Je nutné vyčkat na zveřejnění formuláře „Žádosti“ na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu www.mpo.cz .

Vyplněnou žádost spolu s dalšími povinnými přílohami pak zaslat na některý z následujících e-mailů.
V případě dalších dotazů týkajících se ošetřovného pro OSVČ se můžete obracet na níže uvedená kontakty:
Žádáme OSVČ, aby nevolali kvůli informacím týkajícím se ošetřovného na bezplatnou telefonickou linku
800 194 237. Tato linka je určena pro informace o sociální pomoci.

Další informace o ošetřovném pro OSVČ najdete v našem původním článku na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 30.03.2020 – Vít Drbal