Děti v Praze 4 pomáhají dětem

První adventní týden se ve většině mateřských a základních škol zřizovaných městskou částí Praha 4 uskuteční už 9. ročník sbírky s názvem „Děti dětem“. Děti za pomoci rodičů i zaměstnanců škol společně shromáždí nebo zakoupí potřebné věci, které poté budou 13. prosince předány Dětskému centru při Thomayerově nemocnici.

„Jedná se o krásnou tradici, která naše děti učí pomáhat a ukazuje jim, že právě v té pomoci se skrývá i velký dar pro ně samotné,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která v pátek 13. prosince v 8:30 předá vybrané věci v Dětském centru při Thomayerově nemocnici, a to jeho ředitelce MUDr. Jaroslavě Lukešové.

„Moc dětem a jejich rodičům a školám děkujeme za vstřícnost a ochotu nám pomoci. Velmi nám pomohou například dětské leukoplasti s obrázky, porcelánové hrníčky s dětským motivem, hřebeny a kartáče na vlasy, šampony pro holčičky a kondicionéry na dlouhé vlásky, gumičky a sponky pro holčičky, papírové kapesníky anebo třeba jednorázové podložky pod miminka,“ vyjmenovala vrchní sestra Dětského centra při Thomayerově nemocnici Milena Kozlová.

Centrum poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.

V. ročník vánoční charitativní akce DĚTI DĚTEM
Foto z předchozích ročníků