Děti se seznámily se zvířátky z Krčského lesa

Za zvířátky do Krčského lesa vzaly školáky, předškoláky i rodiny s dětmi z naší městské části radnice Prahy 4 a Lesy hlavního města Prahy. Na celkem šesti stanovištích na břehu rybníka Labuť poznaly v úterý 26. října 2021 děti obyvatele lesů i rybníků a dalších vodních ploch.

Za zvířátky do Krčského lesa vzaly školáky, předškoláky i rodiny s dětmi z naší městské části radnice Prahy 4 a Lesy hlavního města Prahy. Na celkem šesti stanovištích na břehu rybníka Labuť poznaly děti obyvatele lesů i rybníků a dalších vodních ploch.

„Děti se názorně seznámily se světem včel a našich malých i velkých zvířat, s péčí o lesy i další přírodu, ale také s tím, jak se o zraněná zvířátka starají odborníci v záchranných stanicích,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Jsem velmi rád, že o tuto svým způsobem jedinečnou akci byl velký zájem," dodal radní.

Malé i větší děti se díky odborníkům a názorným pomůckám dozvěděly, jak žijí včely, jaká jsou včelí řemesla uvnitř úlů, co od včel získáváme i jak se o včelstva starají včelaři. Znají už také ryby našich vod i jednotlivá rybí pásma, ptačí obyvatele rybníka a jeho okolí, sazenice, které lesníci pěstují pro obnovu lesa, chráněného bobra i vetřelce nutrii a mnoho jiných zvířat od vody i z lesa.

Nejstarší záznam o rybníku Labuť pochází z mapy z roku 1840. Má na ní dvě části oddělené starou Vídeňskou ulicí. Na této mapě je už rovněž zakreslena restaurace U Labutě.

Více foto na odkazu ZDE .

Aktualizováno: 01.11.2021 – Vít Drbal