ČLÁNKY

• Výsledky voleb do Evropského parlamentu - červen 2024

Nedlouho po 23. hodině v neděli 9. června 2024 zpřístupnil Český statistický úřad (ČSÚ) výsledky voleb do Evropského parlamentu. V článku najdete informace, jak hlasovali voliči na naší městské části a odkazy na celkové výsledky v rámci republiky.
  • Čekání na výsledky voleb do Evropského parlamentu 2024

S ohledem na unijní legislativu budou výsledky voleb do Evropského parlamentu 2024 publikovány až v neděli po 23. hodině, kdy skončí hlasování v poslední členské zemi. Český statistický úřad (ČSÚ) totiž v době do zveřejnění celkových výsledků voleb do Evropského parlamentu v neděli 9. června po 23:00 hod. omezuje přístup k internetové prezentaci výsledků voleb - www.volby.cz. Aktuální informace sledujte na účtu ČSÚ na síti X.
  • UPOZORNĚNÍ: U voleb potřebujete stále klasický průkaz totožnosti

Úřad MČ Praha 4 upozorňuje voliče, že u červnových voleb do Evropského parlamentu není možné prokazovat totožnost u okrskové volební komise (OVK) pomocí mobilní aplikace eDoklady (občanka v mobilu). S touto možností se počítá u voleb až od roku 2025. Bez prokázání totožnosti (především pomocí platného občanského průkazu nebo cestovního pasu) volit nemůžete. Další informace i o volbách v článku.
  • Praha 4 uvítá posily pro doplnění okrskových volebních komisí!

Městská část Praha 4 má i nadále zájem o občany, kteří mají zájem se zúčastnit práce okrskových volebních komisí (OVK) při nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Ty proběhnou v pátek a v sobotu 7. a 8. června 2024. Členové OVK jsou zapojeni do práce při samotném hlasování ve volebních místnostech ve dnech voleb a v sobotu, po uzavření volebních místností, pak zjišťují výsledky. Na Váš zájem se těšíme až do 5. 6. 2024. Činnost členů OVK je honorovaná, další podrobnosti a přihláška v článku na odkazu...