Branická a její okolí prošly kompletní revitalizací


Nový povrch a mobiliář, několik desítek stromů i místo pro setkávání – to všechno získala Branická ulice spolu se svým okolím díky rekonstrukci svého zhruba kilometrového úseku. Skončily tak téměř šestileté práce probíhající v několika etapách. Opravy za téměř 90 milionů korun provedla Technická správa komunikací hlavního města Prahy.

Práce v ulici symbolicky zakončilo zasazení dřevěné lodě před Dům s pečovatelskou službou. Nový prvek má sloužit například jako záchytný bod a zároveň jako symbolické připomenutí nedaleké řeky, kterou od Braníka odřízla Jižní spojka a Barrandovský most.

Branická ulice získala z části asfaltový povrch, který snižuje hluk, a zčásti dlažbu. Vytvoření nového místa pro setkávání přivítal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Vzniklo takové nové komunitní centrum Braníka, kde se pořádají různé akce typu vepřových hodů nebo vánočních setkání, a byl zde pořízen i speciální mobiliář,“ dodal Tomáš Hrdinka.

Po několika desítkách let se do ulice také vracejí stromy. Ty si přáli místní obyvatelé. Jedná se o zhruba třicet kusů dřezovců, které jsou vhodné právě do městského prostředí.

„Co je u nich jiné než obvykle, je to, že pro tyto stromy byl vymyšlen zvláštní způsob zavlažování, což je vidět i na speciální dlažbě, která umožňuje vsak vody. Pokud by vody náhodou po nějaké přívalové srážce bylo mnoho, tak jsou prostory pro kořeny stromů zdrenážované do kanalizace. Navíc je zde použit velmi kvalitní substrát, který spolu s dostatkem vody umožňuje stromům vyrůstat, aby vytvořily veliké koruny a příhodný stín,“ vysvětlil Tomáš Hrdinka.

Link na reportáž TV Praha k opravě Branické ulice najdete na odkazu ZDE

Branická a její okolí prošly kompletní revitalizací


Aktualizováno: 02.03.2022 – Vít Drbal
Vytisknout