Zajímavé a praktické webové odkazy - Цікаві та практичні веб-посилання


Níže najdete řadu zajímavých odkazů, které se vám mohou hodit. Při využívání informací se řiďte zdravým rozumem. S ohledem na rychle se měnící situaci nemůžeme zaručit platnost všech odkazů. Stránky jsou stále doplňovány.

Нижче ви знайдете ряд цікавих посилань, які можуть стати вам у нагоді. Використовуючи інформацію, керуйтеся здоровим глуздом. Враховуючи ситуацію, що швидко змінюється, ми не можемо гарантувати дійсність усіх посилань. Сайт постійно поповнюється.

Překlady na této stránce byly provedeny pomocí obousměrného překladače na ÚFAL For Ukraine Translation

Nahoře jsou nejstarší příspěvky - Зверху – найстаріші вкладиStránky, kde najdou občané Ukrajiny řadu informací na jednom místě. Je zde i podrubrika Práce (nahoře v liště schovaná pod zarážku Anonce), kde jsou nabídky pracovního uplatnění. Stránky jsou částečně v ukrajinštině (Сайт частково українською мовою).
Garant:
Ukrajinská iniciativa v ČR, Dům národnostních menšin, Vocelova 3, 120 00 Praha 2
tel.: +420 777 212 240, +420 221 419 821, email: uicr@centrum.cz, info@ukrajinci.czUkrajinským občanům, kteří nacházejí útočiště v České republice, nabízí firma PwC Česká republika znalosti a zkušenosti svých expertů v oblastech migrační politiky, práva nebo daní, abychom je maximálně podpořili ve zvládnutí všech formálních procedur a oni mohli rychle najít bezpečné a stabilní zázemí v České republice nebo jiné zemi EU. Na odkazu i zde letáky CZ a UA ke stažení a další info. Kontaktní telefon: +420 251 151 122 .
Garant:
PricewaterhouseCoopers Česká republika s.r.o. - Marketing & Communications
City Green Court | Hvězdova 2c | 140 00 Prague 4 | Czech RepublicAdvokátní kancelář Holubová advokáti vytvořila platformu, kam je možné se obracet zdarma s dotazy právního rázu - pod tímto odkazem https://www.ua.support/ .
Do projektu jsou zapojeni i právníci v zahraničí (v rámci EU), tj. platforma se může hodit i pro tu část cílové skupiny, která míří přes ČR dále do jiných zemí EU a není si například jistá aktuální místní legislativou. Stránky jsou tedy jen v angličtině a ukrajinštině. Pro cílovou skupinu databáze funguje podobně jako ty ostatní. Klient zadá požadavek a některý ze zaregistrovaných právníků ho vyřídí. Vítané je i zapojení dalších právníků.
Garant:
Holubová advokáti s.r.o. | Za Poříčskou bránou 365/21 | 186 00 Praha 8
Email: info@holubova.cz | Tel. +420 224 914 050 | ID datové schránky: eaqq73cSkupina dobrovolníků z Kralup vytvořila pro maminky a děti z Ukrajiny celostátní web https://razom.cz . RAZOM znamená v ukrajinštině SPOLEČNĚ.
Příchozím dětem a jejich maminkám z Ukrajiny nabízí web možnost se rychle a zdarma začlenit do volnočasových programů po celé republice. Na novém webu přinášíme v ukrajinském a českém jazyce nabídku různých sportovních, výtvarných, tanečních a jiných volnočasových aktivit. Web slouží jako rozcestník pro výběr programu podle lokality a data.
Organizace, spolky, domy dětí a kdokoli další může své programy na tento web připojit snadno přes https://razom.cz/cs/pridat-se .
Garant:
Šárka Kochmanová - kochmanova.sarka@seznam.cz


Aktualizováno: 29.03.2022 – Vít Drbal
Vytisknout