Začíná období migrace žab


žába žáby migrace jaro přenášení ropucha skokan

žáby - zábranyS příchodem jara se začínají probouzet žáby i ostatní obojživelníci a začíná jejich každoroční migrace do míst, kde se rozmnožují a přivádějí na svět novou populaci. Těmito místy jsou rybníky, tůně, retenční nádrže aj. Při tomto putování jsou obojživelníci na mnoha místech vystaveni velkému ohrožení. Často musí překonat frekventované komunikace, kde jich mnoho končí pod koly automobilů.

Městská část Praha 4 se snaží aktivně chránit tyto živočichy a ve spolupráci s občany instaluje zábrany a provádí přenášení žab přes silnice do cíle jejich migrace.

„Letos, stejně jako v loňském roce, instalujeme zábrany podél části silniční komunikace v Údolní ulici,“ říká radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO 2011). Po určitém období začnou žáby migrovat zpět. Z tohoto důvodu jsou zábrany umístěny po obou stranách silnice.
„Velice děkuji všem občanům a pracovníkům odboru životního prostředí, kteří nám aktivně pomáhají s přenášením žab. Pokud občané vědí o nějakém místě, kde jsou migrující obojživelníci v ohrožení, prosím zašlete nám svůj podnět,“ uzavírá radní Hrdinka.

žába žáby migrace jaro přenášení ropucha skokan

Zveřejněno: 13.03.2020 – Vít Drbal
Vytisknout