Víte kde a jak nahlásit nefungující veřejné osvětlení?

lampa osvětlení thmpOd 31. května 2018 má správu, provoz i údržbu veřejného osvětlení v metropoli na starosti městská firma – Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP). Pokud jsou tedy u vás nesvítící, rozbité nebo jinak poškozené lampy, můžete tento problém jednoduše nahlásit některým z následujících způsobů:
Na THMP se můžete na stejných kontaktech obrátit i s problémy u veřejných hodin, které využívají celé dvě třetiny Pražanů.

"Naši správci oblastí v proběhlém týdnu prováděli večerní a noční kontrolu veřejných ploch a s ní i spojenou kontrolu funkčnosti veřejného osvětlení, ale nemusejí odhalit všechny problémy," říká radní Prahy 4 pro životní prostředí a MA 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011) a dodává: "Udělá nám proto radost, když si občané důležité informace z tohoto článku zapamatují a třeba si i uloží telefon či e-mail na hlášení poruch a budou ho využívat. Pomůžou tím nejen nám, ale především sobě." Podle Hrdinky je zajímavá i informace o číslech na stožárech lamp a její možné využití při zásahu složek IZS, kde může hodně pomoci s rychlostí příjezdu záchranářů na správné místo.

Při hlášení poruchy veřejného osvětlení (VO) na dispečink THMP je vhodné mít připraveny tyto informace:
  • číslo lampy vo osvětleníČíslo lampy uvedené na identifikačním štítku na stožáru VO (např. 007048). V případě většího počtu poruch pak i čísla u ostatních lamp.
  • Pokud neznáte číslo lampy, je třeba uvést ulici a číslo popisné domu (to je to červené) v přímé blízkosti lampy. Případně nejbližší objekt identifikovatelný na mapě.
  • Typ poruchy – například: lampa nesvítí, bliká, chybí dvířka na sloupu, sloup se kácí a podobně.
Zajímavost na závěr: Číslo lampy (stožáru VO) je unikátní a mají k němu v podstatě přístup i složky IZS (policie, strážníci, hasiči i zdravotníci). Toho se dá dobře využít v případě, že potřebujete přivolat pomoc a neznáte přesnou adresu. Podle čísla na sloupu (stožáru) lampy VO vás bezpečně a rychle najdou!

Vloženo: 15.12.2019   |   Aktualizováno: 15.12.2019