Vítání občánků na Praze 4 - AKTUÁLNĚ - hlavní článek se základními informacemi

od 17. 10. 2020 (aktualizováno k 2. 6. 2021)

Vítání občánků bylo obnoveno na konci června 2021!

Obřady "Vítání občánků na Praze 4" byly obnoveny ve dvou termínech na konci června 2021. Prosíme o trpělivost, téměř rok byly obřady pozastaveny a zájemců je mnoho. Postupně budeme volné termíny nabízet rodičům přihlášených dětí. Další obřady proběhnou v září, přes letní prázdniny vítání neprobíhá.

Přihlášky dětí do jednoho roku věku ale i nadále přijímáme.

Od března 2020 jsme byli nuceni přerušit ceremoniály vítání občánků. Na krátký čas byly obnoveny v září 2020, kdy nám to situace umožnila. Od října bylo vítání občánků opět přerušeno. Prosíme proto nyní o trpělivost, termíny vám budeme zasílat postupně, jakmile to kapacita obřadů umožní.

Vzhledem k nucenému přerušení vznikl velký převis poptávky. Počítejte proto s tím, že ne všem bude moci být vyhověno.

Dětem, které přesáhnou rok věku, je automaticky nabídnuta možnost vyzvednutí si pamětního listu a drobných darů na recepci Úřadu MČ Praha 4 (na Budějovické) nebo na recepci Nuselské radnice (v Táborské ulici).

Děkujeme za pochopení. Pevně věříme, že se vše brzy zlepší a budeme vám moci dopřát nevšední zážitek z ceremoniálu vítání občánků MČ Praha 4.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na vitaniobcanku@praha4.cz .

Původní článek z doby před nástupem COVID-19...

Vážení rodiče!

Ještě jednou Vám gratulujeme k narození vašeho děťátka. Rádi bychom jej slavnostně uvítali mezi občany MČ Praha 4.

Jak se k vítání občánků přihlásit?

Rádi přivítáme vaše děťátko, jen připomínáme, že vítáme pouze ty občánky, kteří mají trvalé bydliště na Praze 4!

Přihlášku můžete vyplnit přímo ve formuláři a odeslat emailem na vitaniobcanku@praha4.cz, pozvánku nemusíte tisknout, vlastnoruční podpis není potřeba. S ohledem na různost používaných internetových prohlížečů a jejich nastavení doporučujeme tento formulář nejprve stáhnout (uložit) do vašeho počítače a teprve potom jej vyplnit. Po vyplnění jej pak k nám poslat jako přílohu e-mailu.

Přihláška k vítání občánků

Zobrazit (a následně stáhnout) formulář přihlášky můžete na odkazu ZDE .Nemáte-li z nějakého důvodu možnost přihlášku odeslat emailem, pak si ji můžete vytisknout a doručit ji můžete osobně na podatelnu městské části, případně poštou na adresu: Úřad městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b,140 46 Praha 4 - Krč

Jak vás pozveme?

• Po odeslání přihlášky vás budeme kontaktovat emailem a pozveme na konkrétní datum vítání.
  • K vítání zveme děti od pěti měsíců do zhruba jednoho roku (od pěti měsíců proto, aby byla miminka zralejší a celou akci v pohodě zvládla). Proto mějte, prosíme trpělivost při pozvání na obřad.
  • K účasti na obřadu budete pozváni emailem 10 až 14 dní před termínem vítání. Pokud vám termín vítání z nějakého důvodu nevyhovuje, je možné ho po dohodě na vitaniobcanku@praha4.cz přesunout.
  • V době letních prázdnin, tedy v měsících červenci a srpnu, vítání občánků neprobíhá.

Kde a jak samotné vítání občánků probíhá?

• Samotné vítání nových občánků městské části Praha 4 probíhá v obřadní síni Nuselské radnice, Táborská 500.
  • Celou akci dokumentuje fotograf, u kterého je poté možné se domluvit na rodinném vyfotografování po skončení obřadu a následném zakoupení zhotovených fotografií jako krásnou památku.
  • Vstup do budovy je bezbariérový, takže jej zvládnete v pohodě i s kočárkem.
  • A ještě jedna malá prosba – je potřeba, abyste se snažili dorazit včas, ideálně 10 minut před začátkem obřadu.
V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit na emailu: vitaniobcanku@praha4.cz , v případě potřeby i telefonicky tel.: 778 757 440

Těšíme se na vás!

vítání web

Časté otázky a odpovědi:

Jak staré děti jsou přivítány?
Nejdříve od pěti měsíců věku, miminko je již zralejší a obřad lépe zvládne.

Jak je vítání dlouhé?

Obřad trvá asi 20 minut.

Je vítání zadarmo?
Ano, je zcela zdarma. Za vítání občánků nic neplatíte.

Mohu si přivést příbuzné?
Ano můžete, ideálně do počtu tří lidí, abychom se všichni vešli.

Mohu změnit termín vítání, i když už jsem se na něj přihlásila?
Ano termín měnit můžete na emailu vitaniobcanku@praha4.cz nejpozději týden předem.
Jedná-li se o náhlé onemocnění dítěte, dejte vědět na ten samý email, brzy se vám někdo ozve s náhradním termínem. Nezapomeňte v komunikaci uvést jméno dítěte, email a telefon, abychom se s vámi snáze domluvili.

Co se stane, když zapomenu přijít?
Pokud zapomenete přijít, zkusíme se vám ještě jednou ozvat a pozvat vás.
Budeme rádi, když se omluvíte i dodatečně emailem na vitaniobcanku@praha4.cz.

Co když dítě náhle onemocní?
Nevadí, dejte vědět na email vitaniobcanku@praha4.cz a bude vás kontaktovat pracovník úřadu s náhradním termínem.

Integrační centrum PrahaMČ Praha 4 ve spolupráci s Integračním centrem Praha zajišťuje tlumočení na Vítání občánků pro rodiče do ukrajinštiny, ruštiny, vietnamštiny, arabštiny, čínštiny a mongolštiny, popřípadě je možné zajistit tlumočení do angličtiny a španělštiny. Tyto služby jsou poskytovány bezplatně. V případě zájmu o tyto služby je možné o ně zažádat na vitaniobcanku@praha4.cz.

Jak vypadá formulář?

Lícová strana