V Praze je možné podstoupit antigenní test na koronavirus na 27 místech


Dobrovolné antigenní testování začalo v celé České republice ve středu 16. prosince. Bezplatná služba je ode dneška k dispozici také na 27 odběrových místech v hlavním městě. Navíc se zapojí i někteří praktičtí lékaři a ambulantní specialisté.

Plošné testování obyvatel, které je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, se uskuteční v konkrétních nemocnicích, zdravotnických zařízeních a dalších odběrových místech až do 15. ledna 2021. Celkem se tento druh testů provádí na 27 místech v Praze.

Cílem plošného testování je zabránit dalšímu šíření nemoci přes vánoční svátky, kdy se budou lidé vzájemně navštěvovat. Test se provádí stěrem z nosohltanu a výsledek se lidé dozvědí do třiceti minut. Je možné přijít se otestovat opakovaně, avšak nejvýše jednou za pět dní. Více informací je na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví:  koronavirus.mzcr.cz/antigenni-testovani/ .

Do plošného antigenního testování obyvatel se navíc zapojuje i část praktických lékařů a ambulantních specialistů. V celé České republice by jich mělo takto vypomoci až jeden tisíc. Lidé by se však měli nejprve u svého lékaře informovat, zda tuto službu poskytuje.

Na území hlavního města se aktuálně nachází celkem 56 odběrových míst, kde se provádějí klasické PCR testy. Z provozních nebo kapacitních důvodů ale nemohou všechny zároveň

Seznam míst v Praze, která nabízejí antigenní testování, najdete ZDE nebo po kliknutí na obrázek.

V Praze je možné podstoupit antigenní test na koronavirus na 27 místech


Vytisknout