Ukrajinská vlajka vlaje na Nuselské radnici v Praze 4


Na historické Nuselské radnici je od 23. února 2022 vyvěšena vlajka Ukrajinské republiky. Je projevem solidarity Prahy 4 s Ukrajinou a jejími obyvateli, kteří čelí agresi ohrožující její územní celistvost a státní suverenitu. Rozhodla o tom na zasedání Rada městské části Praha 4. Vlajka bude na Nuselské radnici do 31. března 2022.

Na historické Nuselské radnici je ode dneška vyvěšena vlajka Ukrajinské republiky. Je projevem solidarity Prahy 4 s Ukrajinou a jejími obyvateli, kteří čelí agresi ohrožující její územní celistvost a státní suverenitu. Rozhodla o tom na svém dnešním zasedání Rada městské části Praha 4.

„Agresivní, výhrůžné a nebezpečné politické a vojenské aktivity Ruska nám připomínají nejtragičtější chvíle v moderních evropských dějinách. Na Ukrajině se rozhoduje o bezpečnosti celé Evropy,“ uvedl místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09). „Vyvěšením ukrajinské vlajky vyjádříme podporu obyvatelům a solidaritu zemi, kterou zmítají válečné nepokoje a hrozba okupace ze strany Ruska.“

Pro městskou část je naprosto nepřijatelné, aby v civilizovaném světě své zájmy prosazoval jeden stát hrozbami, či dokonce okupaci území jiné svrchované země.

„Jako každý rozumný člověk si nepřeji eskalaci konfliktu. Naopak bych byla ráda, kdyby útoky na ukrajinskou svrchovanost a současné napětí kolem Ukrajiny co nejdříve skončilo smírným řešením,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).Zveřejněno: 23.02.2022 – Vít Drbal
Vytisknout