Starostka Irena Michalcová předala Dětskému centru výnos sbírky Děti dětem

Už desátý ročník sbírky nazvané Děti dětem shromáždil pro Dětské centrum při Thomayerově nemocnici potřebné věci, ale také hračky, které toto zařízení využije při péči o ohrožené děti a matky v krizové situaci. Slavnostní předání se uskutečnilo ve čtvrtek 17. prosince 2020 dopoledne. dary předávala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) a přebírali je ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš a ředitelk centra Jaroslava Lukešová.

„Celkem se do letošní sbírky zapojily děti s rodiči z 34 našich školských zařízení, jedna škola navíc poskytla finanční dar, druhá uspořádala sbírku ovoce. Všem jim samozřejmě moc děkujeme,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která výnos sbírky osobně Dětskému centru při Thomayerově nemocnici předala. Vyzdvihla přitom další přínos sbírky, který spočívá v tom, že se děti ze základních a mateřských škol při ní učí pomáhat druhým lidem.

Děti během sbírky za pomoci rodičů společně shromáždily nebo zakoupily mimo jiné hračky, dětskou kosmetiku, toaletní potřeby pro děti, ale třeba také požadované baterie do hraček. Odhadovaná cena materiální pomoci je více než 200 tisíc korun, a to navzdory současné obtížné situaci. Za normálních okolností totiž děti pro sbírku využívají výnosy z vánočních trhů a dalších akcí, které na svých školách pořádají, což letos bohužel nešlo. Přesto dokázaly dát dohromady vynikající výnos sbírky.

„Děkujeme Praze 4, dětem i jejich rodičům za tuto krásnou a velmi přínosnou akci, která nás každý advent velmi potěší,“ ocenil ředitel Thomayerovy nemocnice Zdeněk Beneš, jenž se předání rovněž zúčastnil.

Dětské centrum při Thomayerově nemocnici pod vedením ředitelky Jaroslavy Lukešové poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem jakkoliv ohroženým ve vývoji, včetně pomoci jejich rodinám; dětem ohroženým prostředím, dětem s postižením, kojícím matkám, těhotným i nezletilým, které se akutně ocitly v krizové situaci.

Další foto v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 18.12.2020 – Vít Drbal