Roušky jsou od 1. září 2020 povinné ve vybraných vnitřních prostorech

Od 1. září 2020 platí pro návštěvníky Úřadu městské části Praha 4 povinnost nosit roušky nebo jiné ochranné prostředky dýchacích cest. Vyplývá to z mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky. Opatření nařizuje používání ochranných prostředků ve vnitřních prostorech staveb, a to v místnostech, ve kterých vykonávají svoji činnost orgány veřejné moci a správní orgány, tedy tam, kde se nejvíce potkávají lidé, a to zejména cizí lidé, kteří nejsou součástí jedné rodiny.

Mimořádné opatření, které zavádí povinnost ochrany dýchacích cest, se tedy od 1. září nově vztahuje na některé vnitřní prostory staveb a veřejnou dopravu. Konkrétně se jedná o:
  • zařízení zdravotních a sociálních služeb (nemocnice, ambulance, polikliniky, domovy pro seniory, stacionáře, lékárny a další zařízení),
  • úřady (místnosti určené pro kontakt s veřejností v době, kdy slouží pro tento účel),
  • veřejnou dopravu (MHD, meziměstskou doprava, taxislužbu, zájezdové autobusy a další),
  • vnitřní hromadné akce nad 100 osob,
  • volební místnosti.

Hygienická stanice hlavního města Prahy jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v Praze v pondělí 31. srpna 2020 nařídila s účinností od úterý 1. září 2020 veřejnosti, vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci onemocnění covid-19 na území Prahy, používání ochranných prostředků dýchacích cest na následujících místech:
  • ve všech prostorech podzemní dráhy – metra - přístupných cestujícím,
  • ve všech vnitřních prostorech nádražních budov,
  • ve všech vnitřních prostorech budov areálu Letiště Václava Havla v Praze – Ruzyni.
Rozhodnutí pražské hygieny rozšiřuje opatření ministerstva zdravotnictví.

Další aktuální informace o pravidlech pro nošení roušek najdete na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR na odkazu ZDE .

Zveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal