Revitalizace kontejnerových stanovišť pokračuje

zivotni_prostredi3.jpgPraha 4 bude pokračovat v revitalizaci starých kontejnerových stanovišť. Od července loňského roku bylo opraveno 11 ohrádek pro kontejnery, v současné době se připravuje revitalizace dalších sedmi. Dosud bylo v loňském a letošním roce na jejich revitalizaci proinvestováno zhruba 300 000 korun, letos se ještě plánuje investice ve výši dalších 150 000 korun.

Jde o kontejnerová stanoviště, která se nacházejí na území městské části Praha 4 na pozemcích Hlavního města Prahy. Často jsou v nevyhovujícím stavu a v jejich okolí je nepořádek z odpadků vytahaných z kontejnerů a pohozených na zemi. Do kontejnerových stání se celé dlouhé roky neinvestovalo, na mnoha místech jsou rozbitá a poničená. Vedení radnice proto přišlo s inciativou, která je určena jejich vlastníkům. Cílem je dostat kontejnery pod zámek, udělat stanoviště krytá a uzamykatelná.

„Chceme, aby stanoviště měla jednotný líbivý vzhled a hlavně byla uzamykatelná, a tím se minimalizoval nepořádek kolem nich,“ uvedl starosta Pavel Caldr. „Zájem o tuto službu je velký a někdy k naší lítosti bohužel přesahuje finanční možnosti Prahy 4. Přesto věřím, že získáme další finanční prostředky a budeme moci v revitalizaci kontejnerových stanovišť a zkulturnění našich sídlišť pokračovat.“

Městská část financuje sanaci pozemku, popřípadě opravu pevných zdí, a na vlastníkovi, buď společenství vlastníků jednotek, anebo bytovém družstvu, je, aby vybudoval pro kontejnery uzamykatelný kovový přístřešek.

Revitalizace pozemků pro kontejnery probíhá výhradně na území městské části Praha 4 a výše finanční částky, kterou radnice přispívá na jednotlivé projekty, se odvíjí od technického stavu konkrétního stanoviště. Sanace zahrnuje především bourání a odvoz zbytků starých zdí, pokud jsou součástí kontejnerového stanoviště, rozbitých betonových podlah a řezání kovových konstrukcí.

K revitalizaci kontejnerových stanovišť letos přispěly Pražské služby, od kterých Praha 4 získala finanční dar ve výši 300 000 korun.

Kontejnery.jpg