Rada městské části Praha 4 zřídila své poradní orgány

Rada městské části Praha 4 odsouhlasila zřízení komisí jako svých poradních orgánů. Bude jich mít celkem 11. Každá komise bude kopírovat kompetence některého člena rady. Zásadní změnou a novinkou oproti minulým volebním obdobím jsou veřejná jednání komisí.

„Jsem rád, že se podařilo tuto zásadní změnu prosadit a všichni členové rady hlasovali pro. Obyvatelé městské části budou mít tak možnost zúčastnit se zasedání komise, zapojit se do rozhodování městské části nebo napomoci jejímu rozvoji,“ informuje starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice).

Komise jako poradní orgán vydává svá stanoviska a doporučení k projednávaným věcem. Schází se dle potřeby nebo předem stanoveného harmonogramu, případně na výzvu Rady městské části Praha 4. Počet členů komise musí být vždy lichý. Každý občan bude mít možnost se přes webové stránky městské části zaregistrovat 48 hodin předem na zasedání komise.

Seznam komisí Rady městské části Praha 4 pro volební období 2014 - 2018:
  • Komise územního rozvoje a výstavby,
  • Komise životního prostředí,
  • Komise pro Místní agendu 21,
  • Komise grantová, zahraniční a pro sport,
  • Komise majetková pro bytové a nebytové prostory,
  • Komise sociální a zdravotní,
  • Komise pro sociální bydlení,
  • Komise pro kulturu, volný čas a náboženské společnosti,
  • Komise pro řešení pohledávek,
  • Komise pro domy s pečovatelskou službou,
  • Komise pro dopravu.