Probíhá roznos hlasovacích lístků

volební lístky

Počátkem května začala distribuce hlasovacích lístků pro volby do EP voličům na jejich adresy. Na území MČ Praha 4 si distribuci zajišťuje radnice z vlastních zdrojů. Lístky jsou zpravidla doručovány do poštovních schránek, nicméně je nenosí Česká pošta, s.p.

Sada hlasovacích lístků pro jednoltlivé volební subjekty (čísla 1 - 40 bez čísla 20) je spolu s Informacemi o zásadách a způsobu hlasování a seznamem Zkratek politických stran a hnutí... vložena do modré obálky o velikosti C4 (229 x 324 mm - tedy dost velké) a následně na chlopni přelepena bílou samolepkou, kde je uvedeno číslo volebního okrsku, umístění volební místnosti a dole pak termíny a časy otevření volebních místností.

Distribuce hlasovacích lístků by měla proběhnout nejpozději do úterý 21. května 2019.

Pokud volič nějakým nedopatřením lístky nedostane, nedostane kompletní nebo je nebude mít ke dni voleb v použitelném stavu, může je získat přímo ve dnech voleb od okrskové volební komise (OVK) ve své volební místnosti podle místa trvalého bydliště.

Radnice zároveň upozorňuje občany na fakt, že v některých bytových domech může dojít k situaci, kdy při stejných příjmeních a shodně označených schránkách nemusí být do schránky doručen správný počet obálek. Obdobně pak při nečitelně nebo vůbec neoznačených schránkách. V tom případě logicky platí informace z předchozího odstavce!

hlasovací lístky EP 2019hlasovací lístky EP 2019hlasovací lístky EP 2019

Aktualizováno: 06.05.2019 – Vít Drbal
Vytisknout