Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal


Navštěvujete rádi Branické skály? Co se vám zde líbí a nelíbí? Máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě Městské části Praha 4? Vyjádřete, prosím, svůj názor prostřednictvím této ankety.

Výsledky ankety poslouží jako podklad pro odborníky, kteří zhodnotí stav a potenciál lokality, doporučí opatření ke zlepšení její správy a navrhnou možnosti její postupné revitalizace.

"Branické skály jsou velmi specifická a hodnotná lokalita, proto je třeba přistupovat k jakýmkoliv zásahům citlivě a uváženě. Oslovili jsme tři kvalitní, zkušené týmy, a požádali je o úvodní zhodnocení stavu a možností na základě poskytnutých podkladů. Tým, který předloží nejlepší vizi, bude následně vyzván k jejímu rozpracování. Úvodní vize budou zpracované do února, podrobná vize by měla být hotová do letních prázdnin. Věřím, že vize budou podobně inspirativní jako v případě parku Na Pankráci, kde jsme tento způsob výběru projektového partnera uplatnili poprvé," popisuje další kroky Patrik Opa (ODS), radní pro územní rozvoj, výstavbu a památkovou péči.

Anketu můžete vyplnit od 20. 10. do 7. 11. 2021 na https://praha4.urad.online/

(V případě problémů s odkazem výše, můžete využít i náhradní přístup ZDE )

Anketa - Branické skály - Google maps
Ilustrační foto: GoogleMaps


Aktualizováno: 19.10.2021 – Vít Drbal
Vytisknout