Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování na lince 800 160 166

očkovací linka 800 160 166

Hlavní město provozuje už od jara 2020 společně s neziskovými organizacemi na telefonním čísle 800 160 166 bezplatnou informační linku ke koronaviru. Nově tato linka od pátku 15. ledna slouží i pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři linky budou vyřizovat i případné dotazy k očkování. V provozu bude linka denně od 8 do 16 hodin a obsluhována bude šestnácti operátory hlavního města a neziskové organizace Život 90.

Informační a podpůrné linky zřídily také mnohé městské části, včetně Prahy 4. Bohužel aktuálně je omezen počet linek, které se v kraji (v hlavním městě Praze) mohou napojit na Centrální rezervační systém, takže asistovanou registraci může zajišťovat pouze jedna jediná krajská linka, v hlavním městě je to tedy pouze výše uvedená linka pražského magistrátu. Toto řešení není dostatečné pro 60 tisíc seniorů v Praze.

Kromě komplikací se vstupem do rezervačního systému je ještě jeden limit, a tím je aktuální dostupnost vakcíny. Mnohá pražská očkovací centra už od pátečního dopoledne hlásí, že budou mít méně vakcíny, než je jejich očkovací kapacita.
Z toho důvodů bohužel nedává podle informací z hlavního města smysl zřizovat v současné době lokální očkovací centra, která by jinak už mohla v mnoha městských částech fungovat.

Pokud jste úspěšně prošli první fází registrace na očkování (tedy vám přišla SMS s PIN a PIN2), tak jste zřejmě narazili na výše zmíněnou limitu v podobě aktuální dostupnosti vakcín. Postupujte tedy podle doporučení z portálu (viz obrázek níže). Po kliknutí na obrázek budete přesměrování do okna rezervace, nemusíte tedy opisovat webovou adresu.

Reservatic - máme plno a nejsou vakcíny

Zveřejněno: 15.01.2021 – Vít Drbal