Praha nereaguje na žádosti městských částí o náhradu odstraněných modrých laviček


Praha nereaguje na žádosti městských částí o náhradu odstraněných modrých laviček
Víte, kam se poděly lavičky ze zastávek MHD? Leží bez užitku za plotem v Praze 10.

I přes několik oficiálních žádostí, aby Magistrát hlavního města Prahy nahradil modré reklamní lavičky po zkrachovalém vlastníkovi, který měl s magistrátem smlouvu na jejich provoz, a které magistrát loni v létě odstranil ze zastávek MHD, se městské části stále nedočkaly přislíbené náhrady.

„Praha 4 byla touto akcí postižena nejvíce, jednak počtem zmizelých laviček, 302 kusů, a také kvůli své populaci, která patří v metropoli k vůbec nejstarším,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „I když nelze předpokládat, že bychom se někdy dostali ke stejnému počtu laviček, na který si občané zvykli, argumentovat tak, jak to dělá magistrát, že lavičky byly soukromým záměrem investora a s jejich náhradou se nepočítá, je vůči občanům, kteří si na jejich přítomnost na zastávkách MHD zvykli, opravdu síla.“

Městská část Praha 4 tak po desítkách stížností občanů přistavila na nejfrekventovanější místa před polikliniky, domovy seniorů a na přepravní uzly své lavičky, které měly původně skončit v parcích Prahy 4. Je to cca 60 ks, tedy jedna pětina původního stavu. Protože v parcích mnoho laviček dosluhuje a je potřeba je pravidelně obnovovat, městská část se s tímto dočasným řešením nehodlá smířit a opětovně i prostřednictvím pirátských zastupitelů žádá magistrát o vstřícný krok a návrh řešení stále neuspokojivé situace.
Aktualizováno: 24.02.2022 – Vít Drbal
Vytisknout